Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

8 hours ago, Sokrat said:

Mali prilog temi vakcina ili ne: Supruga mi kaže da su apsolutno sve žene sa kojima je bila u sobi za ove dve nedelje nevakcinisane. 

Da li u njenoj fokus grupi ima preležalih nevakcinisanih?

 

4 hours ago, foto said:

dovoljno te drkaju oko vakcine pa necu i ja. zelim ti da sto pre i bezbolnije prodjes.

 

ali, za ovo boldovano cu da ti serem. nemoj, brate antidepresive na svoju ruku. nije to bendzos, zgutnes ga i tebi bolje. AD treba uvesti, jer prve rezultate daju za 3-4 nedelje, treba pogoditi dozu i treba se spustiti sa istih. AD bas nisu zgodni za samolecenje. mozda ce ti nesto drugo umesto zolofta bolje raditi posao... vidi to sa psihicem, a ne sam.

 

aj, ozdravi brzo!

Zoloft ima jednu negativnu nuspojavu. Može da oslabi kod muškaraca potenciju. Tako da i zbog toga treba da vodi računa.

Link to comment
4 hours ago, vememah said:

 

Pomozi mi, nešto ne vidim da tu piše da su bupropion i sertralin isto.

 

https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2011/020711s026lbl.pdf

 

https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2016/019839S74S86S87_20990S35S44S45lbl.pdf

 

Pritom, kao što u PDF-ovima piše, uopšte nisu u pitanju lekovi istih firmi: Zyban je GSK-ov brend, a Zoloft Fajzerov.

Hteo sam da istaknem da se jedan isti lek koristi i kao antidepresiv i kao lek za odvikavanje od pusenja. Pogresio sam, Welbutrin i Zyban su u pitanju, oba su bupropion.

 

E sad ono sto je najzanimljivije je da ako das Zyban osobi koja ne pati od depresije nuspojava je da moze da dodje do... pazi sad... promene raspolozenja::D

 

Quote
  • Zyban may cause serious side effects including:
    • confusion,
    • unusual changes in mood or behavior,
    • blurred vision,
    • tunnel vision,
    • eye pain or swelling,
    • seeing halos around lights,
    • fast or irregular heartbeat,
    • racing thoughts,
    • increased energy,
    • reckless behavior,
    • feeling extremely happy or irritable,
    • talking more than usual, and
    • severe problems with sleep

 

Edited by ObiW
  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Jozef K. said:

Da li u njenoj fokus grupi ima preležalih nevakcinisanih?

 

Ne razumem pitanje.

Ako nisam bio jasan, od 5-6 žena sa kojima je delila sobu za dve nedelje u bolnici nijedna nije vakcinisana. Supruga jeste, tako da je moguće zaglaviti bolnicu i uz vakcinu, ali definitivno je šansa za to manja.

Link to comment

Kao neko ko je pre 8 god bio na Zoloftu (propisanom od strane dr) pa se skinuo naglo na svoju ruku jer nisam mogao da podnesem više taj osećaj magle, zatupljenosti i usporenosti, molim te @Zli Gli idi kad prođe to sranje kod specijaliste da popričate, možda ti da nešto drugo, nemoj pls da se samomedikuješ tim stvarima.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Sokrat said:

Ne razumem pitanje.

Ako nisam bio jasan, od 5-6 žena sa kojima je delila sobu za dve nedelje u bolnici nijedna nije vakcinisana. Supruga jeste, tako da je moguće zaglaviti bolnicu i uz vakcinu, ali definitivno je šansa za to manja.

Da li ima hospitalizovanih koji su već jednom bili bolesni od kovida?

 

Inače koliko znam vakcinisani ovim normalnim vakcinama iako im se dogodi komplikacija oporavljaju se u bolnici, a jedini koji odlaze su nevakcinisani ili eventualno kinez.

Link to comment
56 minutes ago, Jozef K. said:

Da li ima hospitalizovanih koji su već jednom bili bolesni od kovida?

 

Inače koliko znam vakcinisani ovim normalnim vakcinama iako im se dogodi komplikacija oporavljaju se u bolnici, a jedini koji odlaze su nevakcinisani ili eventualno kinez.

Sorry, nisam te razumeo.

Ne znam, pitaću je. Verujem da ih nema, mislim da bi mi spomenula to.

  • Hvala 1
Link to comment
21 hours ago, renne said:

idi bre @Zli Gli . daj da to prođe bez posledica i što pre. A da si blesav, znaš i sam, ne moram ti ja to govoriti. 

Nego, čim to prođe, trk na vakcinaciju. Inače ništa ti više pomagati neću, pa ti vidi šta ćeš

što bi se vakcinisao ako sad preživi... biće jači od ajronmena.

18 hours ago, ObiW said:

Jel znate da se u Americi rebrandiran Zoloft prodaje pod imenom Zyban (na recept) kao sredstvo za odvikavanje od pusenja?

meni je odavno jedan stari zaječarski mudrac ispričao da je zyban izvorno davan za depresiju pa se pokazalo da oni koji ga piju u velikom broju prestaju da puše i tako dalje...

jedino što pouzdano znam je da se po engleski veli zajban :lol:

Link to comment

Zyban i Zofot su, po onome što ja znam dve različite supstance. Zofot je sertralin, Zyban bupropion. Različite su i kategorije antidpresiva, po načinu delovanja, Zoloft je SSRI (inhibitor ponovnog preuzimanja serotonina - ovo je danas verovatno najpopualrnija kategorija antidepresiva i first line medikamentozna terapija - Prozac isto spada u ovu kategoriju). Zyban inhibira ponovno preuzimanje norepinefrina i dopamina, i blokira neke nikotinske receptore (biće da je u ovom drugom ključ njegovog efekta kod prestanka pušenja).

Link to comment
6 hours ago, Jozef K. said:

Da li ima hospitalizovanih koji su već jednom bili bolesni od kovida?

 

Inače koliko znam vakcinisani ovim normalnim vakcinama iako im se dogodi komplikacija oporavljaju se u bolnici, a jedini koji odlaze su nevakcinisani ili eventualno kinez.

Šta bre Kinez?:fur:

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...