Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

5 minutes ago, Nikodije said:

 

Ok, naravno, ne sumnjam da će ovaj tim biti dominantan u aba, a to je glavni cilj kluba, u el je svaka pobeda velika. Ali jučerašnja utakmica je stvarno zanimljiva za analizu jer je to bilo nešto netipično za kulturu igre naših klubova, posebno pod palicom čvrstorukaških trenera koji insistiraju na timskoj igri.

 

Jeste ali je i Obradovic tvrdio posle utakmice da nismo igrali ono sto je dogovoreno, tako da on to mora da resava a mi ne moramo odmah da zakljucujemo da je ono sinoc bilo nesto sto zeli od tima. Postali smo bukvalno kao onaj Pavlovljev pas, resetujemo se posle svake utakmice na ono sto nam je poslednji utisak.

Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Sve ovo je tacno ali tu jednostavno nema pomoci i nama malima je dzabe da se vrpoljimo. Pa, Bobi Marjanovic je tamo dobio garantovani trogodisnji ugovor od 7 miliona dolara po sezoni, sto je valjda negde oko 3.6 miliona neto. Ko bi u Evropi njemu dao 3.6 miliona neto, ne daj Boze u Srbiji? O igracima poput Jokica, Doncica ili Bogdanovica da i ne govorim. Svako koga NBA zeli i ima mesta u nekom od njihovih timova je njihov igrac, bio on Zvezdin ili Partizanov ili Realov ili Barselonin. Sportski, takmicarski, organizacioni, finansijski momenat, sve je na njihovoj strani.

Kao sto je neko rekao pre mene, CZ je  bila najzanimljivija kada je bila ta ekipa sa Bobijem,Kalinicem,Jovicem,posle sa Guduricem, to je bio spoj kvalitetnih domacih igraca dopunjen sa nekoliko stranaca koji su se dobro uklopili , igrala se i kvalitetna kosarka u Evroligi, CZ se  sada odlucila na potpunu amerikanizaciju a nije Real Madrid pa  da je u mogucnosti da dovodi kvalitetnije i mnogo skuplje amerikance a nema strpljenja da istrpi igrace iz svoje skole, ove ekipe u poslednjih nekoliko sezone su mi toliko bljutave, izgubio sam interesovanje da pratim CZ iako sam simpatizer tog kluba, nema tu vise  duse i meraka, sve se svodi na neko privatizovanje tih stranih polovnjaka , dovoljno je to za ABA ligu ali nije ni priblizan osecaj pratiti CZ  sada kao sto je to bio  pre tri,cetiri sezone .

Edited by Micko8
Link to comment

Pa i nije baš čist recency bias pošto su se objektivno promenile okolnosti od kako je Obrajant došao i postao uz Lojda glavni igrač, ali stoji da je rano za ozbiljniji sud o tome kakvu košarku Saša želi da igra sa ovom ekipom i da li će uspeti da takvu košarku i dobije. Otežava mu posao to što nema iskusnog i kvalitetnog klasičnog plejmejkera. Zaprovo nema nijednog da ispunjava jedan od ta dva uslova pošto Ročesti izgleda loše, a Hol nije taj nivo. Stefan Marković, Jović, Markus u životu ne bi dozvolili da Obrajant rešava licem sa sedam metara ili da igra leđima sa kapice pored njih živih na terenu. 

 

Osim Obrajanta i Lojd bi morao da promeni pristup u utakmicama kada ga zatvore. Svakako je super kada utrpa 30, ali pravi igrač je u stanju da prepozna kada je za tim bolje da šutira manje ali da i dalje bude pretnja kako bi ostali imali više prostora. 

 

 

Link to comment
38 minutes ago, Micko8 said:

Kao sto je neko rekao pre mene, CZ je  bila najzanimljivija kada je bila ta ekipa sa Bobijem,Kalinicem,Jovicem,posle sa Guduricem, to je bio spoj kvalitetnih domacih igraca dopunjen sa nekoliko stranaca koji su se dobro uklopili , igrala se i kvalitetna kosarka u Evroligi, CZ se  sada odlucila na potpunu amerikanizaciju a nije Real Madrid pa  da je u mogucnosti da dovodi kvalitetnije i mnogo skuplje amerikance a nema strpljenja da istrpi igrace iz svoje skole, ove ekipe u poslednjih nekoliko sezone su mi toliko bljutave, izgubio sam interesovanje da pratim CZ iako sam simpatizer tog kluba, nema tu vise  duse i meraka, sve se svodi na neko privatizovanje tih stranih polovnjaka , dovoljno je to za ABA ligu ali nije ni priblizan osecaj pratiti CZ  sada kao sto je to bio  pre tri,cetiri sezone .

 

Verovatno jeste ali je neresiv problem to sto ta trojica danas kostaju vise nego ceo roster Zvezde od 16 igraca.

Link to comment
8 hours ago, harper said:

Opet mantre o domacim igracima, kao da smo farma za reprezentaciju a ne profesionalni klub. Ovaj licni obracun JOB-a i Lojda ko ce vise puta da sutne izjebao je ceo tim na ove dve utakmice, verovatno najvise Voldena koji je i sinoc i u Moskvi preorao parket da bi se O'Brajant ispucavao i gubio lopte kao na traci. Ocekivao sam da ce biti mucenja dok se O'Brajant uklopi u tim jer je on i doveden da trosi mnogo lopti i da se mnogo akcija igra za njega ali dok mi njega uklopimo pola tima ce da zaboravi kako to izgleda imati basketaru u rukama. Ova dvojica su sinoc ispalila 29 suteva, ostatak tima 25, to bi bio problem i kada bi selekcija tih suteva bila mnogo bolja nego sto je bila sinoc. Ko bi rekao da ce jedan igrac toliko da poremeti kretnje u napadu, prakticno moramo ispocetka da pravimo napadacke setove kao da smo se vratili u pripremni period.

 

Sudeci po minutazi sinoc lutanje ce da se nastavi jer imam utisak da eksperiment sa Tejlorom nije prosao i da se traziti drugi plej nakon sto istekne njegov dvomesecni ugovor. Ako on sinoc nije igrao zavrsnicu pored onakvog Hola koji je sluzio samo da tapka loptu 18 sekundi i doda je Lojdu ili O'Brajantu da igraju jedan na jedan onda ne znam kada ce igrati.

 

BTW, Čovara poslao primadone koje se otimaju oko lopte i ove ostale statiste busom za Kopar. :fantom:

 

Cenim da će se ako tako nastave da se iz Francuske vraćaju biciklama.

Link to comment
6 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

BTW, Čovara poslao primadone koje se otimaju oko lopte i ove ostale statiste busom za Kopar. :fantom:

 

Cenim da će se ako tako nastave da se iz Francuske vraćaju biciklama.

 

Znalo se odavno da cemo iz Minhena ici u Koper autobusom, jednostavnije je nego da idemo avionom. 331 kilometar je u pitanju.

Edited by harper
Link to comment
49 minutes ago, harper said:

 

Verovatno jeste ali je neresiv problem to sto ta trojica danas kostaju vise nego ceo roster Zvezde od 16 igraca.

Pa bili su anonimosi pre dolaska u Zvezdu, neka klub isporomovise opet neke nove Kalinice,Marjanovice,Jovice itd. i opet  ce zaraditi na njima.

Edited by Micko8
Link to comment
1 minute ago, Micko8 said:

Pa bili su anonimosi pre dolaska u Zvezdu, neka klub isporomovise opet neke nove Kalinice,Marjanovice,Jovice itd. i opet  ce zaraditi na njima.

 

Daleko od toga da su bili anonimusi, dvojica su u Zvezdu dosli kao reprezentativci a za Bobija je samo bilo pitanje da li ce naci nacina da iskoristi svoju visinu i tu je Milojevic uradio posao. Covek je pre nas igrao za CSKA i Zalgiris, kakav crni anonimus te spopao. Zvezda je, pored njih trojice i Gudurica, poslednjih godina ispromovisala gomilu igraca rotacije, neke je vratila u kosarkaski zivot, neki nisu iskoristili sansu, neki jos pokusavaju da je iskoriste. Pri cemu je trenutno Zvezda najgori klub za davanje sanse mladim igracima jer igra Evroligu (ne, nemoj da mi neko pominje Duleta, taj format je bio liga bez briga i evropska kosarka je bila mnogo drugacija) a da bi je igrala mora svake godine da osvoji ABA ligu, sto ranije nije moralo jer se u Evroligu islo onim cuvenim bodovanjima na tri sezone.

 

Prosto nema igraca i kraj price. Razumeo bih kritike da drugi srpski klubovi imaju bolji ucinak u razvoju domacih igraca (ne racunam Megine pojedinacne projekte, to nije takmicarski klub) ali nemaju. Partizan od domacih igraca ima Zagorca i Jaramaza koji su vec u ozbiljnim godinama, Trifunovic igra na kasicicu, ima par igraca iz Zvezdinih bivsih rostera (Dangubic, Stefan Jankovic), Nikolu Jankovica koji je propao i Novicu koji je penzioner. Takvih imamo i mi koliko hoces. Borac nema nista pristojno, FMP je maltene ugasio produkciju, Vrsac koji je brzo napravio gomilu interesantnih igraca tavori vise i ne znam u kojoj ligi. Sumorna je slika prilicno, skrpicemo mi uvek nekih 12 top igraca za reprezentaciju ali od domace produkcije ne moze nijedan klub da zivi i da se takmici iole ozbiljno.

 

Vracamo se stalno na istu besmislenu pricu da mi na forumu strasno zelimo da gledamo domace igrace a klubovi ih bas nikako nece. To nema veze sa zivotom. Klubovi bi se tukli nogama u dupe od srece da mogu da naprave roster od domacih second tier igraca jer su jeftiniji a uvek moze da se desi da ti iskoci neki veci prospekt i da uzmes pare od njega. Ali, sto bi rekli ovi moji u Crnoj Gori, nije srecna Jaglika da je jebe vladika.

Link to comment

Mislim da se diglo previše negativne prašine, kao da su svi očekivali glatku pobedu u gostima. I Bajern je dobio CSKA, i to u gostima, ne sklapa roster nakon početka lige, imaju trenera koji nas dobro zna... O kvalitetu rostera, veličini budžeta i da ne pričamo... 

 

Procenti šuta su bili ispod našeg nivoa, (niko nije primetio da je Bajern igrao odličnu odbranu) pa smo ipak sredinom 4/4 bili na - 2, Bajern već u bonusu, I umesto dalje da napadamo koš, počeli smo da prangijamo spolja... Glupo... 

 

Verujem da Sale ima dovoljno jak autoritet da smiri Obrajanta... Ali mora da se zna hirarhija. Ali kapiram da mu je Sale dao tu slobodu da ga uklopi i vrati u život posle duge faze neigranja što brže, i to je to... 

Edited by assignment
Link to comment
57 minutes ago, Renegade said:

Samo mala ispravka. Nije Bajern dobio CSKA u gostima već Alba.

Jeste, naravno, ostao mi nemački klub u glavi i automatski mislio na Bajern.

Link to comment

Dobric nikad nije bio neki defanzivac ali ovo sto radi ovih par minuta protiv Primorske je senzacionalno. Kakva su ovo ispadanja, takva se ne vide na basketu ispred zgrade.

Link to comment
1 minute ago, Božo Crveni said:

Može li ovaj Kastrati da igra za našu reprezentaciju?                     :Jova:

 

Da, dobro bi nam dosao jedan takav volume scorer kad je Bogdan na klupi.:D

 

On game: Mi ne mozemo ni protiv Primorske da dobijemo nista unutrasnjom igrom, niti da napravimo razliku dok nas ne krene sut.

Edited by harper
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...