Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

Just now, assignment said:

 

Ruku na srce, odbrana na njima je bila odlična, znali su šta je najbitnije da se zatvori, na Lojda, posle performance koji je pokazao svi će činiti maksimalno, biće mu sve teže... 

 

Ali je trebalo upravo ovo da se desi sto su neki igraci pokazali, da istupis iz drugog plana kad su ti glavni igraci stopirani. Mnogo ce nam znaciti ova partija Terija i Davidovca, ovi pogodjeni sutevi Hola i ova energija Rita, ako ce to biti dokaz da znaju sta im je ciniti kad Lojd, Volden i O'Brajant ne mogu ni da pogledaju na kos. Nije nama Barselona dala nista veceras, igrali su kao posednuti a Mirotic je, naravno, sve zivo ubacio, sama cinjenica da je Jasika morao da vraca Mirotu i Kalatesa na parket jer je rezultat poceo da mu klizi iz ruku je za postovanje. Da je Dobric ubacio onu otvorenu trojku za -6 'ladno smo mogli da zakuvamo utakmicu koja je na pocetku izgledala kao da grupa turista igra protiv profesionalne ekipe.

 

Iskreno, iskreno se nadam da su ovoliki minuti Simonovica posledica toga da smo ovu utakmicu ranije izgubili pa da nam se glavni igraci ne umaraju. Ovo sto je "odigrao" veceras na obe strane terena je sramotno, a svoju sramotnu partiju je zapecatio onim zicerom kad je pogodio donju stranu obruca.

Link to comment

Ja ovo gledam preko sajta EL i moram reći da dobijamo dobar marketing jer je Loyd top scorer lige. Već se vrte reklame za meč sledeće nedelje u fazonu match of the week, Loyd vs Larkin... 

I kometatori nas cene, umeju i da potkače suđenje... 

Link to comment

Da oni nisu imali Mirotića, ekstra klasu, odigrali bismo egal utakmicu. jbg on pravi razliku, čak i protiv naše više nego solidne odbrane on ladno ubaci 23 maltene bez promašaja.

Utisak utakmice je Dobrićev pokušaj prenošenja lopte preko pola.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Meni ipak jaci utisci onaj pas Hola u noge Ritu u kontri i nemilosrdna blokada obruca nad Simonom.

 

Lojd 0/8 iz igre, a bilo je tu i otvorenih suteva. Vidno je istrosen, valjda namesti nisanske sprave do ponedeljka. Svidela mi se Laziceva minutaza danas, nadam se da ce to postati trend.

Link to comment

Simon zaboravio sve ono što je naučio kod Radonje. Vratio se na fabrička podešavanja, samo da pripaljuje za tri i ne pokušava bilo šta komplikovanije. Lojd i Džoni su malo toga dali, Lojd bukvalno ništa, pa smo opet našli način da odigramo pristojno i da ih nateramo da Mirotić igra u finišu, tako da je bilo dobrih stvari.

Link to comment
10 minutes ago, Nikodije said:

Simon zaboravio sve ono što je naučio kod Radonje. Vratio se na fabrička podešavanja, samo da pripaljuje za tri i ne pokušava bilo šta komplikovanije. Lojd i Džoni su malo toga dali, Lojd bukvalno ništa, pa smo opet našli način da odigramo pristojno i da ih nateramo da Mirotić igra u finišu, tako da je bilo dobrih stvari.

 

To kod Radonje je bilo pre mnogo, mnogo vremena, on odavno vise nije taj igrac. Igrao je ovoliko verovatno da bi sirio napad jer njega znaju pa ne smeju da ga puste da sutira spolja. Videlo se odmah na pocetku da Jasiku nije mnogo zanimalo koliko ce vremena provesti sami u cosku razni lazici i kuridze i da se fokusirao na odbranu pozicija koje su nam donele najvise koseva ove sezone. Nekog smisla je imalo u teoriji ali ovakve Simonoviceve partije su poslednjih godina standard a onakve kao protiv Baskonije redak incident, ceh smo platili u odbrani i skoku. Uz onu cuvenu opasnost da se ispadne mudri general posle bitke mislim da je imalo vise smisla siriti sa Ritom, Dobricem i Davidovcem na pozicijama 3 i 4 kad je Mirotic na klupi ali sta je tu je. Mi smo realno uspeli da iskljucimo skoro sve udarne igle Barselone ali nas je Mirotic zatrpao jer za njega nemamo resenja, kao sto ih nema ni vecina evropskih ekipa.

 

Proigrali smo kad je Rocesti poceo da cita odbranu Barselone kod iskakanja centara na piku, nekako ispod radara je prosla njegova odlicna igra u drugom poluvremenu. Ne svidja mi se ova ideja sa Adamsom umesto njega, dobicemo vise poena s bekovskih pozicija ali cemo biti jos gori u organizaciji napada.

Link to comment

Sad vidim da portali najavljuju tog nekog Džejlena Adamsa. Šta znam, Roč izgleda sve bolje, reklo bi se da ulazi u ulogu i da počinje da daje doprinos. Ali ok, ako je iskrsao bolji igrač, neka bude tako.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

Sad vidim da portali najavljuju tog nekog Džejlena Adamsa. Šta znam, Roč izgleda sve bolje, reklo bi se da ulazi u ulogu i da počinje da daje doprinos. Ali ok, ako je iskrsao bolji igrač, neka bude tako.

 

Ako planiraju da dovedu nekog, period posle Tel Aviva je najbolje resenje. Imamo 12 utakmica u tom periodu, 11 u Beogradu i jednu u Laktasima. To bi trebalo da bude period da igraci malo predahnu od putovanja i posvete se treninzima.

 

edit: Pardon, 10 utakmica. Putujemo i u St. Petersburg.

Edited by harper
Link to comment

Roč je mrdnuo dupe jer mu je usitnilo...zadnja nedelja novembra. Njegova sezona sa Alimpijem je najverovatnije ta labudova pesma. Ozbiljno sam mu se obradovao po dolasku misleći da je skil tog levela poslednji u nizu od segmenata na koji utiču godine. Ali zbog tananog frejma Roč je svoju igru u napadu od početka karijere lagano pakovao tako da top ball handlingom i vrhunskim promenama ritma i pravca i posebno čuvenim zaustavljanjem driblinga zadnjom promenom kao pod ručnom...poništi svoje hendikepe i ostvari prednost nad jačim, višljim ali uglavnom sporijim čuvarima. Sada je očigledno i razumljivo da on nema više tu brzinu iako su naravno košarkaški IQ pa i šut donekle i dalje tu. Ja bi i pored toga pre Halu, koji ima platu 120k, potražio klub koji bi ga preuzeo a Roču doveo prvog pleja. Ali zadržati obojicu bez ikakvog apgrejda rotacije je opcija koja jasno ukazuje da je opet ABA keva a sve ostalo kako bude. Donekle i razumljivo jer i ona će teško opstati nakon gubitka prava prosledjivanja šampiona u EL.




Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...