Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Regionalna liga sa Česima i Slovacima...:Jova:

Taj region postoji samo u Tvorzanovoj glavi,pošto zna kako bi ga govna sa severa naduvali penisom da je umesto Čeha i Slovaka spomenuo Hrvate.

  • +1 1
Link to comment

uefa oladila holandjane i belgijance za zajednicku ligu. tacnije, oni su hteli da imaju isti broj ucenika u evro kupovima kao i sad kad igraju odvojeno, sto ke ukupno 10, na sta im ceferin rekao da se ne zanose i sad izgleda da od tih udruzivanja nema nista... 

Link to comment

Liga konferencija bi trebalo da reši taj problem. Makar UEFA tako vidi svrhu trećeg takmičenja. I tu smo razdvojeni od Hrvatske.

Moje mišljenje je da je bolje igrati sa njima, jer postoji rivalitet. Ako uspemo i mi i oni da se izdignemo i da taj rivalitet bude zdrav, to bi trebalo da nas gura napred.

Link to comment

Неће та лига решити ништа.

Повећава се број учесника групне фазе да 80 на 96

- наши тимови ће морати да прођу 3 круга квалификација при чему их у задњој рунди чекају по 1 тим из топ 4 лиге одн по 2 екипе из фра рус, тур, хол итд.

- чак и да се пласирају у групе опет је то само 6 текми развучених на 4 месеца

- што не решава основни проблем тимова попут титових близанаца, мањак јаких утакмица

Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Ako uspemo i mi i oni da se izdignemo i da taj rivalitet bude zdrav, to bi trebalo da nas gura napred.

 

Da li pamtis jedan primer da su se oni ili mi izdigli iznad medjusobne mrznje, mislim na navijace, i da je moguce organizovati DInamo - Vojvodina u ZG i da prodje bez incidenata? Ili recimo Cukaricki - Hajduk

Link to comment
6 minutes ago, Milosh76 said:

 

Da li pamtis jedan primer da su se oni ili mi izdigli iznad medjusobne mrznje, mislim na navijace, i da je moguce organizovati DInamo - Vojvodina u ZG i da prodje bez incidenata? Ili recimo Cukaricki - Hajduk

ABA liga. Fudbal: Zvezda je igrala u Zaprešiću. SRJ i Hrvatska u Beogradu i Zagrebu... 25 godina je prošlo od kraja rata. Moguće je ako se hoće. Ako neće onda neće. Samo treba tvorzan da zna da bi u toj njegovoj zamišljenoj ligi igrao pre Dinamo, nego Zvezda. A da ne pričamo da ona ne treba da postoji da bi doveo Ibrahimovića, nego da bi zadržao dovoljno dugo igrače da odu sa pravom otkupnom cenom, a ne za kikiriki kako on prodaje.

Link to comment

Voleo bih opet da gledam Dinamo, Hajduk. Rijeku u BG, ali mislim da nema sanse osim ako nas neko UEFA takmicenje ne spoji.

 

Poredjenje kosarke i fudbala nije moguce, a utakmica u PG u plejofu izmedju Buducnosti i Zvezde je blaza verzija onoga sto bi se desilo da gostuje Hajduk ili Dinamo na JNA ili Miticu, nazalost.

Link to comment
58 minutes ago, Milosh76 said:

Voleo bih opet da gledam Dinamo, Hajduk. Rijeku u BG, ali mislim da nema sanse osim ako nas neko UEFA takmicenje ne spoji.

 

Poredjenje kosarke i fudbala nije moguce, a utakmica u PG u plejofu izmedju Buducnosti i Zvezde je blaza verzija onoga sto bi se desilo da gostuje Hajduk ili Dinamo na JNA ili Miticu, nazalost.

Zasto i Rijeku, bas me zanima?  Nisu bili nikakav klub u SFRJ.  Ti klubovi iz Hrvatske i njihove utakmice sa Zvezdom su sada vec davna proslost i za nove generacije Zvezdasa i za nove generacije navijaca navedenih klubova iz Hrvatske.  Mlade narastaje ti klubovi zanimaju isto koliko i Lokomotiva Plovdiv osim u slucaju ako rivalstvo ne shvataju kao jos jedan od vidova ispoljavanja mrznje izmedju Srba i Hrvata.  To bi bilo kao kada bih ja rekao: eh da mi da ponovo gledam utakmice Zvezda-OFK, meni jedne od najzanimljivijih utakmica u SFRJ.  Danas polovina Zvezdasa ne zna ni u kojoj ligi igra OFK ako uopste igra.

  • +1 1
Link to comment

nije tako. njihovi mladi naraštaji prate i dalje našu muziku i filmove i naši njihove, iako su rođeni posle raspada, ne prate Slovačku

 

regionalna liga ima smisla samo sa Hrvatskom i Bosnom zato što smo samo sa njima region, sa zajedničkim jezikom i kulturom, tržištem itd. sa Bugarskom Češkom i Slovačkom nismo ništa, dobar dan dobar dan

Link to comment

Postojala je zajednicka kulturna scena sa BiH i Hrvatskom, i to prevashodno na nivou pop-kulture, pozorisne i filmske umetnosti.  Knjizevnosti nam nisu nikada bile zajednicke.  (Ja nikada nisam dozivljavao Krlezu, Kovacica, Senou, Kolara, Envera Colakovica ili Nazora kao deo moje kulturne bastine, mada su oni odlicni pisci i pesnici.  Voleo sam da ih citam isto kao sto sam voleo Hrabala ili Cesava Milosa.  Taj nas zajednicki jezik vise je popriste razdora nego zajednistva.  Religije su nam razlicite i konfliktne.  Istorija konfliktna i pre stvaranja i za vreme Jugoslavije.  Nasi najznacajnije istorijske pobede i porazi su ujedno najznacajniji porazi i pobede Hrvata i Bosanskih muslimana.  Nase politicke ideje su konfliktne i neprijateljske.  Cak i nasa geopoliticka opredeljenja vise nisu ista.  Nama Hrvatska vise nije prozor ka Zapadu, to je Madjarska.  Nasi glavni putni pravci ka Zapadu vise ne idu dolinom Save vec severno prema Madjarskoj.   Konacno nasi medjusobni odnosi su optereceni animozitetom koji ide do mrznje mnogo vise nego simpatijama ili ljubavlju.  To sto vi i neki drugi osecaju kao zajednistvo su samo restlovi jedne porazene ideje i rasturene drzave koja je bila dobra i koja je mogla da bude korisna za njene narode ali ovi joj nisu bili dorasli.

Edited by Dimitrije
  • +1 2
Link to comment

Rijeka je nekad peglala redom favorite na svojoj Kantridi još iz vremena Damira Desnice i u Evropi su imali ozbiljnih nastupa protiv nekog tipa Beverena i sl. Kantrida se smatrala za najneugodniji gostujući teren pored mostarskog Bijelog Brijega Velež.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...