Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

da li misliš na uredjenje gajbe ili kompletna gradnja temelj, ploča, ploča....krov?

 

što se tiče renoviranja gajbe neka bg cena je oko 200€ po kvadratu ili nešto niže ali ne mnogo niže, plafon 20-30€

 

ovi izraelci brat bratu imaju čiste love po kvm 1500€ ako im se u cenu koštanja uzmu u obzir najkvalitetniji materjali, dozvole, mito, gradsko gradjevinsko zemljište. svakačast ko je u mogućnosti, al mislim da dobrano preteruju. pitanje je kako će ceo kvart izgledati za koju godinu i kad isplivaju sve sardine i jajaj iz zidova.

 

znam za gajbe gde je kvadrat bio i skuplji a otpao je plafon posle dve godine(nešto klima nije dobro bila uvezana, i gde su menjane spoljne pločice posle prve kiše kad je dete fasovalo 5 kopči na glavi)

mislm na razliku između tzv redovne gradnje i te, kao, kvalitetnije

 

a cena renoviranja stana je širok pojam

Link to comment

cene su možda bile imbecilno visoke, poslednjih pet(sedam) godina su pale za 30ak% ono što je nekad bilo 1500€, sad je manje od 1100€

problem je što prodavci imaju zamišljenu imaginarnu svotu koja im treba™ da sa njom pokrpe rupe u budžetu i odu u neku sremčicu, borču. pa tako kad surfuješ oglasima za nekretnine možeš naleteti na svakojake ponude. onaj ko želi da proda relativno brzo nekretninu vrlo dobro zna koja je njena cena.

 

Cene su i dalje visoke ali su se malo unormalile. Npr. na Lionu OK novogradnja ide za tih 1,1k evra po kvm, a ranije je bila 1,5-1,7k. Drugar koji je na Lionu fensi novogradnju platio u izgradnji 1750 kvm (dakle završeni stanovi su bili bar 2k) je prodao na leto za 1700 kvm.

 

Mislim da je trenutno smehotresno da ti neko traži više od 1500 evra po kvm za bilo šta što je van najjužeg centra, a preko 2k evra bi dao samo za ekstra fensi sređen stan u Knez Mihailovoj.

Link to comment
  • 1 month later...

Kada u rešenju o uknjižbi pišu pogrešni podaci o nepokretnosti, da li je to za oglašavanje ništavim (argument: forma se podudara sa zahtevom, ali u pogledu predmeta zahteva rešenje bitno fula što bi značilo da nije podnesen taj i takav zahtev na koji se odnosi rešenje - jel ovo glupo?) ili je slučaj za podnošenje zahteva za ispravku greške? Organ malko izbrljao u kuckanju, akt postade konačan i bi sproveden...posledice su ne-naivne.

 

Šta bi ste vi u situaciji da je prošao rok za ispravku a šta da nije?

 

edit: pogresan topik, hteo na pravo

Edited by Krošek
Link to comment
  • 4 weeks later...

Treba mi smestaj u Beogradu na jedno mesec dana (odnosno dok ne zavrsim neki kurs)

- koji sajt/agenciju preporucujete za pretragu stanova za izdavanje ?

- da li se uopste izdaju na tako kratak vremenski rok ?

- realna cena koju mogu da ocekujem za neku najjednostavniju varijantu (od "pogodnosti" mi treba samo nezavisno kupatilo/wc - nista internet, TV i sl) ?

Lokacija u principu nebitna - ako je uz neku prometnu liniju gradskog prevoza (ako ima garazu, ne mora ni to)

Link to comment

Treba mi smestaj u Beogradu na jedno mesec dana (odnosno dok ne zavrsim neki kurs)

- koji sajt/agenciju preporucujete za pretragu stanova za izdavanje ?

- da li se uopste izdaju na tako kratak vremenski rok ?

- realna cena koju mogu da ocekujem za neku najjednostavniju varijantu (od "pogodnosti" mi treba samo nezavisno kupatilo/wc - nista internet, TV i sl) ?

Lokacija u principu nebitna - ako je uz neku prometnu liniju gradskog prevoza (ako ima garazu, ne mora ni to)

 

hotel Slavija izdaje sobe na mesečnom nivou, pre koju godinu je bilo oko 18 hiljada. U cenu uračunata čista posteljina i internet

 

Sad je 23000, bez interneta.

 

Za 30000 dobijes i internet i 50% popust na hranu u restoranu, rucak za 400 din.

 

http://www.slavijahotel.com/slavijahotel/slavijaab/indexab.php?url_stranice=najam_zakup

 

Ovo 23k je zaista povoljno. Stanovi se izdaju na kratak rok ali prvenstveno turistima, dakle takvo iznajmljivanje je generalno dosta skuplje od klasicnog iznajmljivanja na duzi rok. Agencije zaobidji jer ce ti uzeti proviziju. Sad mozda ces naci nesto za 100-150 evra, ali racunaj da ces na to morati da platis racune (ako stan ima CG onda to moze biti dosta, struja je svakako 2-3 hiljade, itd.). Cak i ako uspes da sklopis tako nesto za ispod 23000 din., moraces sam da se bavis ciscenjem, da ne pricamo o izgubljenom vremenu pri trazenju stana, komuniciranju sa gazdama i sl.

 

Ovako zoves hotel, das 23k i ne razmisljas ni o cemu. Plus si u centru. Parkiranje jedino moze da bude problem ako dolazis kolima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...