Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Slicnu ponudu ima i Hypo banka, ali oni su cini mi se pored Delte investitori u bloku 67.Inace ne znam koliko je to tacno, nisam bas upucen u ovu problematiku, ali cuo sam da se sem za Belville drugi stambeni krediti u ovoj banci gotovo uopste ne odobravaju. Kazu politika banke za ovu godinu.

Edited by mr@ki
Link to comment
  • 2 weeks later...
Не знам да ли се може објавити крај гастарбајтерлука, само износим своји лични став (поткрепљен логичким аргументима) да макар ја из свог окружења нисам чуо ни за једног дијаспорца који тренутно хрли да купује стан у Београду по овим ценама...
Potpuno slucajno naleteh na ovo pisanije, a bas malocas kontam kako znam par ljudi koji bi mozda zeleli da se vrate/nasele u BG, iz raznih razloga, i ne mogu da se odluce za to na prvom mestu zbog stanovanja u BG (bilo kupnja, bilo rentanje). Toliko malo se dobija za toliko mnogo novca, sto se inace ne moze servisirati od normalnih zarada (kao sto, pretpostavljam, znate svi vi koji tamo zivite), da mu to nekako izadje glavni razlog da se bude i ostane van (cak i kad su neke druge stvari bolje doma).
Link to comment
Potpuno slucajno naleteh na ovo pisanije, a bas malocas kontam kako znam par ljudi koji bi mozda zeleli da se vrate/nasele u BG, iz raznih razloga, i ne mogu da se odluce za to na prvom mestu zbog stanovanja u BG (bilo kupnja, bilo rentanje). Toliko malo se dobija za toliko mnogo novca, sto se inace ne moze servisirati od normalnih zarada (kao sto, pretpostavljam, znate svi vi koji tamo zivite), da mu to nekako izadje glavni razlog da se bude i ostane van (cak i kad su neke druge stvari bolje doma).
По први пут смо се сложили на некој теми.
Link to comment
Videh na netu ovako nesto:http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=60972zanima me misljenje cenjene forumske populacije kako ce se to odraziti na cenu nekretnina i da li ce uopste...
oni prvo moraju da otklone korupciju. mogu oni da daju milion subvencija, milion beskamatnih kredita, ali ako onaj ko bude kupovao stan mimo tog programa bude i dalje morao da placa 300e po kvadratu vise jer je to otprilike ukupna vrednost korupcije ugradjene u cenu stana, od ove price nema leba.
Link to comment
oni prvo moraju da otklone korupciju. mogu oni da daju milion subvencija, milion beskamatnih kredita, ali ako onaj ko bude kupovao stan mimo tog programa bude i dalje morao da placa 300e po kvadratu vise jer je to otprilike ukupna vrednost korupcije ugradjene u cenu stana, od ove price nema leba.
Moj strah je druge prirode a to je da ce opet da dignu cenu kvadrata sada kada je malko pala, a ja mislio da pazarim. Mada opet nesto racunam da su se banke makar malo opametile pa nece tek tako da daju kredite. Sta znam, zato i pitam. Kapiram da ovi krediti sluze da bi se prodao Belvil, ali me zanima kakav ce impakt biti na cene drugih delova grada...
Link to comment

generalno, potražnja za stanovima u beogradu je jako velika, i ostaće po mojoj slobodnoj proceni tolika i narednih 5-10 godina. Na cenu kvadrata je do početka sek-e blago uticala i subvencija od strane države jer su vredni investitori cenili da "ima ko da plati taj kvadrat" po ceni po kojoj oni maksimizuju svoj profit. kako je nestalo platežno sposobnih kupaca, tako se cena kvadrata između ostalog srozala jer više nije bilo koga da plati cenu od recimo 1400 €/m2 (petlovo brdo, kneževac). cena je došla na 800-900€/m2 ali i dalje obezbeđuje više nego solidnu zaradu investitorima. Problem zbog kojeg kukaju nije manja zarada, već mali broj interesenata. Cena kvadrata investitora u pomenutom kraju košta između 300 i 400€

Edited by twisted
Link to comment
generalno, potražnja za stanovima u beogradu je jako velika, i ostaće po mojoj slobodnoj proceni tolika i narednih 5-10 godina. Na cenu kvadrata je do početka sek-e blago uticala i subvencija od strane države jer su vredni investitori cenili da "ima ko da plati taj kvadrat" po ceni po kojoj oni maksimizuju svoj profit. kako je nestalo platežno sposobnih kupaca, tako se cena kvadrata između ostalog srozala jer više nije bilo koga da plati cenu od recimo 1400 €/m2 (petlovo brdo, kneževac). cena je došla na 800-900€/m2 ali i dalje obezbeđuje više nego solidnu zaradu investitorima. Problem zbog kojeg kukaju nije manja zarada, već mali broj interesenata. Cena kvadrata investitora u pomenutom kraju košta između 300 i 400€
na petlovom brdu novogradnja je i dalje 1300e. znam za primer 1 zgrade. investitor ne spušta cene, stanovi zvrje prazni. čeka se godo.
Link to comment
Videh na netu ovako nesto:http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=60972zanima me misljenje cenjene forumske populacije kako ce se to odraziti na cenu nekretnina i da li ce uopste...
Cene ce da skoce tj. ublazice im se pad bas onako kako se i plasis - em ce biti vise ucesnika na trzistu pa i vece traznje, em ce neki investitori, kada shvate da placas manju kamatu, da povecaju glavnicu, tj. cenu kvadrata. Generalno ceo taj pristup sa subvencionisanim kreditima je ekstremno glup.
Link to comment
Cene ce da skoce tj. ublazice im se pad bas onako kako se i plasis - em ce biti vise ucesnika na trzistu pa i vece traznje, em ce neki investitori, kada shvate da placas manju kamatu, da povecaju glavnicu, tj. cenu kvadrata. Generalno ceo taj pristup sa subvencionisanim kreditima je ekstremno glup.
Pa to je OK. Medjutim mene generalno zanima detaljnija procena koja ce se znati kada se vidi koliko novca je to zamenjeno i koje banke ce uci u tu pricu. Ali ipak razmisljam o sledecim stvarima:1. Treba neko i da se usudi da uzme taj kredit mislim sa ratama oko 500 evra koje ce u buducnosti sa euriborom da rastu treba zaista stisnuti petlju2. Treba banke da se usude da omasove kredite. Sa 5% ucesca slaba im je vajda ako zatvore hipoteku, a cena padne...3. Treba drzava da odvoji znacajan deo novca za toMeni je prilicno jasno da ova cela prica sluzi da se ljudi bliski vlasti koji su uhvaceni u postojecoj korekciji cena izvuku bez znacajnih gubitaka i da ce se to prevaliti na kupce, ali me zanima koliki ce biti uticaj na one druge tj. sitnije investitore? Koliko ce se oni omastiti u svemu tome? Gomila pitanja...
Link to comment
generalno, potražnja za stanovima u beogradu je jako velika, i ostaće po mojoj slobodnoj proceni tolika i narednih 5-10 godina.....Problem zbog kojeg kukaju nije manja zarada, već mali broj interesenata.
malo ti je ovo kontradiktorno, velika potraznja a malo interesenata.
Link to comment

možda sam se loše izrazio...pardon. u prvom delu pod tražnjom sam smatrao potencijalnu tražnju (ljude kojima zaista treba stan, petočlane porodice koje žive u iznajmljenom stanu od 30 kvadrata i sl.) ali nisu u mogućnosti da priušte sebi kupovinu ili ulazak u bilo kakav kredit.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...