Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

10 minutes ago, Venom said:

Hvala. Ne znam šta je tu realno, pričao sam sa prijateljem sad u BG-u, on je prodao stan na Bežanijskoj kosi oko 2k kvadrat, mislim čak i nešto ispod. Bio sam davno tamo, ali bio je pristojan stan. Na prvobitnu "tržišnu" cenu se niko nije javio, tek kad je korigovana cena je stan prodat i to relativno brzo. Tako da mislim da to što se traži je optimizam koji se koriguje ako neko stvarno ima nameru da proda stan.

 

 

Kad je bila prodaja? Kosa se krece 2.5k do 3k starogradnja, bar ono sto traze po oglasima. Bilo bi mi cudno da moze da se spusti cena 20-30%...

 

6 minutes ago, đorđe geprat said:

uopšte ih ne reklamiram, samo knstatujem dana mestu fabrike šamot u ranđelovcu tik uz drum aranđelovac - lazarevac počinju radovi na izgradnji "bekatauna". kome jenamenjeno, ko će da kupuje stan u aranđelovcu, nemam pojma.

Arandjelovac je dobrostojeci kraj, plus ne tako daleko od BGa a vazduh znatno bolji. Verujem da im je cilj da privuku ljude iz glavnog grada. Dal ce uspeti, videcemo.

Link to comment
Posted (edited)

negde sam video da najavljuju brzu saobraćajnicu bg-ar

kao stizaće se do bg za 30 min

 

mada sad kad se bolje prisetim to sam video u najavi za taj bekataun

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Haha 5
Link to comment
56 minutes ago, Shan Jan said:

Kad je bila prodaja? Kosa se krece 2.5k do 3k starogradnja, bar ono sto traze po oglasima. Bilo bi mi cudno da moze da se spusti cena 20-30%...

 

Arandjelovac je dobrostojeci kraj, plus ne tako daleko od BGa a vazduh znatno bolji. Verujem da im je cilj da privuku ljude iz glavnog grada. Dal ce uspeti, videcemo.

 

Sad mart-april. U glavi imam 160k 80 kvadrata, moguće da je 165k i 75 što menja računicu ali je daleko od 2.5k, to mogu da potpišem. Novi veći stan je uzeo u istom kraju za slične pare po kvadratu. To je bilo njegovo iskustvo, za cenu koju je tražio niko nije ni pogledao, kako je jednom spustio počeli su da se raspituju, kad je drugi put spustio otišlo je odmah.

 

U Nemačkoj imam utisak da su se cene smirile ako ne i otišle dole, ali to može biti regionalno različito. U svakom slučaju je relativno jer zbog većih kamata više i otplatiš. Stavio sam iz zezanja pre mesec dana par nekretnina na neku listu i uglavnom sve stoji. Jedna kuća sa tri stana je nestala, ali to može da bude da je vlasnik odustao. To je stajalo mesecima pre toga kad god bih bacio pogled. 

  • Hvala 2
Link to comment
14 minutes ago, Venom said:

U Nemačkoj imam utisak da su se cene smirile ako ne i otišle dole, ali to može biti regionalno različito

 

Bloomberg kaze drugacije.

Link to comment

@Venom hvala na informaciji! Jel imao stan nesto sto bi mu spustilo cenu (tipa zadnji sprat/prizemlje, nema lift zgrada itd...)? 

 

I ja sam primetio da na oglasima kad se pojavi nesto sto je 10% jeftinije od proseka nestane u roku od odmah. Ne znam da li i tokom kupovine se jos spusta cena. 

 

To je sve za starogradnju, za novogradnju sam prilicno siguran da je fiksna cena, ionako se sve rasproda pre nego temelji krenu.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

negde sam video da najavljuju brzu saobraćajnicu bg-ar

kao stizaće se do bg za 30 min

 

mada sad kad se bolje prisetim to sam video u najavi za taj bekataun

Stiže,uništice tri sela sa tim auto-putem.

 

30 minuta do BG.

Link to comment
24 minutes ago, x500 said:

 

Bloomberg kaze drugacije.

 

E jebiga daješ mi tekst od pre pet dana. Nisam baš toliko u toku :-). Da će sad krenuti gore je bilo za očekivati jer se krenulo u spuštanje kamata.

 

23 minutes ago, Shan Jan said:

@Venom hvala na informaciji! Jel imao stan nesto sto bi mu spustilo cenu (tipa zadnji sprat/prizemlje, nema lift zgrada itd...)? 

 

I ja sam primetio da na oglasima kad se pojavi nesto sto je 10% jeftinije od proseka nestane u roku od odmah. Ne znam da li i tokom kupovine se jos spusta cena. 

 

To je sve za starogradnju, za novogradnju sam prilicno siguran da je fiksna cena, ionako se sve rasproda pre nego temelji krenu.

 

 Ne sećam se, moguće da je prizemlje ili prvi sprat.

  • Hvala 1
Link to comment

Cekaj bre, 900e mesecno za iznajmljivanje stana? 
 

Gospode Boze
 

 

  • +1 5
Link to comment
31 minutes ago, Guuundogan said:

Cekaj bre, 900e mesecno za iznajmljivanje stana? 
 

Gospode Boze
 

 

450 je u Banjaluci sličan stan.

Tako da je to otprilike to.

  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Venom said:

E jebiga daješ mi tekst od pre pet dana. Nisam baš toliko u toku :-). Da će sad krenuti gore je bilo za očekivati jer se krenulo u spuštanje kamata

Izvini, nisam imao zle namere :)

 

Po meni u DE imas 3 osnovna oblika nekretnina:

1) dobre nekretnine 

Najcesce nove nekretnine ili nekretnine na dobroj lokaciji. Imaju stabilne/rastuce cene zato sto su za elitu.

2) krshici

ekonomski stanovi, i tu cene idu gore, i redje dole, i naravno zavise od kamata. Vece kamate smanjuju potraznju i smanjuju cenu.

3) groblja

To su privatni socijalni stanovi tzv kapitalanlage. Generalno prate krshice sa cenama.

 

Ako si pratio krshice, pogotovo one tipicne iz oglasa - potkrovlje (bez lifta), prizemlje (bez baste i privatnosti) ili sutereni; to je doslo do stagnacije. Bolji krshici idu brzo, uglavnom na preporuku i najcesce ne vide oglase.

 

Link to comment
6 hours ago, Caligula said:

Jedva pronasli neki stan na pregrevici, 900E mesecno, jebo Putina i ko ga okoti

kako ti se cini kraj, jel novogradnja?

 

ajd javljaj

Link to comment
Posted (edited)
3 hours ago, x500 said:

Izvini, nisam imao zle namere :)

 

Po meni u DE imas 3 osnovna oblika nekretnina:

1) dobre nekretnine 

Najcesce nove nekretnine ili nekretnine na dobroj lokaciji. Imaju stabilne/rastuce cene zato sto su za elitu.

2) krshici

ekonomski stanovi, i tu cene idu gore, i redje dole, i naravno zavise od kamata. Vece kamate smanjuju potraznju i smanjuju cenu.

3) groblja

To su privatni socijalni stanovi tzv kapitalanlage. Generalno prate krshice sa cenama.

 

Ako si pratio krshice, pogotovo one tipicne iz oglasa - potkrovlje (bez lifta), prizemlje (bez baste i privatnosti) ili sutereni; to je doslo do stagnacije. Bolji krshici idu brzo, uglavnom na preporuku i najcesce ne vide oglase.

 

 

Nisam ni mislio da si imao zle namere, sve ok. Da ne trolujemo jer stvarno nije tema, a i ne zanima me toliko, ali sad sam pogledao i cene su pale prošle godine za 7-8% u proseku. Šta je više a šta manje palo ne znam. Ne znam kakva groblja misliš, ali ti jeftiniji stanovi koje niko decenijama ne popravlja su uglavnom u boljem stanju od većine stanova u BG-u. Makar u mojoj okolini. Ima i jedno novo naselje kod moje bašte, još se gradi, nešto je useljeno, ne znam kako im ide. Ali cenim da je većina prodata još davno,  neki stanovi se još prodaju po oglasima. 4-5k kvadrat zavisno od veličine. Kod mene skuplje nema, prosek je oko 2, ali to je mali grad, mada ekonomski solidan.

Edited by Venom
Link to comment

@Venom u manjim gradovima je situacija zdravija. Trziste manje divlja i cene su umerene.

 

Problem je u velikim gradovima gde je obicna novogradnja vec dosla do, i prosla, 7.000 eur/m2. To je povuklo stanogradnju na 4 do 5 hiljada /m2.

 

U velikim gradovima je pocetkom 70tih gradjeno dosta visespratnica. To je bio pokusaj da se ponude jeftiniji stanovi i resi tadasnji problem stanovanja. Nazalost, Nemci generalno nisu ljubitelji zivota u "blokovima" i to su postala etno geta. Ljudi koji imaju diretna iskusta kazu da tamo nije bas najptijatnije ziveti. 

Takvi stanovi se obicno prodaju sa postojecim stanarima, kao kapitalanlage i cena je oko 2 do 3 hiljade.

 

 

Link to comment
6 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

kako ti se cini kraj, jel novogradnja?

 

ajd javljaj

 

Novogradnja, taze, '21vo godiste

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, BWA said:

450 je u Banjaluci sličan stan.

Tako da je to otprilike to.

Gdje je brate kod nas 450 eura za jednostoban stan?

 

Kod nas nema Rusa, ali su cijene porasle.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...