Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

7 minutes ago, Time Crisis said:

 

Nisam mislio na njih, pošto su oni i onako "pre" Fruške gore pa tunel tu ništa ne menja, već na mesta kao Irig, Ruma i okolina


Ah, pogresno procitah "most" umesto tunel :happy:

  • +1 1
Link to comment
On 20.8.2022. at 0:51, boldrock said:

 

Bio jedan sat dnevno sam sa sobom u kolima i jedan sat dnevno sam sa sobom u šetnji u parku/ u dvorištu/vozeći bajs po kraju bez prekomernih doza kofeina i povećane verovatnoće da doživiš saobraćajku?

 

 

 

 

Nije isto naravno, tj ne može da se poredi. Ali na kraju dana cilj opravdava sredstvo.

Link to comment
8 hours ago, lord_s said:


Vec sada je. Pomama za placevima u reonu gde ce most izbiti - "desni" kraj Sremske Kamenice i uz planinu - Bocke, Ledinci i Rakovac - je pocela vec ima par godina.
Naravno, cene prate tu povisenu potraznju, samo jedan primer da ilustruje - poznanik je pre 10ak godina kupio plac u Rakovcu za 12 hiljada eura. Ovih dana mi prica da komsija blizu njega za vrlo slican plac po povrsini i 'izgledu' trazi 45 hiljada i da siguno moze da dobije 40. Prazan plac, bez asfaltnog puta koji tek treba da bude preveden u gradjevinsko zemljiste.
 

mora da postoji jak razlog da neko da neko da tolike novce. ja ga ne vidim.

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

mora da postoji jak razlog da neko da neko da tolike novce. ja ga ne vidim.

 

Ima ona prica o lukovicama u srednjevekovnoj Holandiji..Niko nije znao zasto ali su svi samo davali vise i vise.

 

A onda su odjednom ostali samo sa iskustvom i bez para.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

mora da postoji jak razlog da neko da neko da tolike novce. ja ga ne vidim.

Ocekije da ce za 2 , najvise 3 godine dobiti 100k...

 

Inace, u NS su placevi skupi... 

Link to comment
43 minutes ago, radisa said:

Ocekije da ce za 2 , najvise 3 godine dobiti 100k...

 

Inace, u NS su placevi skupi... 

Koliko koštaju?

Širi centar, periferija?

Link to comment
15 minutes ago, BWA said:

Koliko koštaju?

Širi centar, periferija?

U centru nema, periferija grada (adice, recimo), po 15K AR... Znači 500kvm, oko 75.000...

 

Edit, matematika u ranu zoru... :(

  • Hvala 1
Link to comment

izvinjanvam se, ko o čemu baba o uštipcima...

jutros u jutarnjem agentkinja iz cityexperta kaže da u poslednja tri meseca 60-65% stanova iznajmljuju rusima. 

šta će da rade studenti ove godine, nije mi jasno

Link to comment
28 minutes ago, slepa živana said:

izvinjanvam se, ko o čemu baba o uštipcima...

jutros u jutarnjem agentkinja iz cityexperta kaže da u poslednja tri meseca 60-65% stanova iznajmljuju rusima. 

šta će da rade studenti ove godine, nije mi jasno

Ne brini, ima stanova za sve... :fantom:

  • Haha 1
Link to comment

Kaze mi agent da stara gradnja nece moci da prati cene novih stanova, masa obicnih ljudi dizu cene placeva sa starim kucama zato sto im trziste tako deluje. Meni je zanimljivo objasnjenje zasto nece moci da prate, da oni u stvari nista ne ulazu nekoliko godina, otprilike kada krece ovo ludilo, cak stavise kuce stare. U centru nema nicega ali na periferijama, koliko pratim, neki placevi stoje sa visokim cenama.

Bio sam da razgovaram i bude dosta manje od pocetnog, ne ide im a kao resili su, a opet nisu ulagali i sada su u dosta cudnim situacijama gde ce da ih kosta jer kuca kosta i kada redovno odrzavas a ne kada se iskljucis pa neka neko drugi sanira ovo/ono. Neki dan sam pregovarao za nekih 100 kvadrata stare kuce, mozda ce da stoji a mozda ce i da padne za dve godine, ne znam, ako bih hteo da izdam studentima recimo, ne bih se osecao dobro, bolje rusiti. Onda ako treba da ga ubedis da ces da mu rusis kucu i da kupujes samo plac ima negativnu reakciju, a moras da obaras cenu realno.

Zvao je kasnije rodbinu na sastanak i to nije bilo dobro, garant su mu rekli trazi duplo, vidis koliko su stanovi. Ideja je liku inace da za lovu uzme stan(lolo) i da isto dosta kesa da deci, sto je sve ok ali se to nivelise ako se nista ne dogadja nekoliko godina, jedino sto u ovom slucaju ne gori pa mi je rekao da ako nista ne bude neka deca resavaju. To su ti razgovori kako si na pocetku genije jer si na minut od potpisa i onda ne bude nista jer ce deca da sacekaju prolecni bum i uzmu lovu. Tako se osecaju oni prodavci fizioterapije kada dodju kod mene, sledeci put cu nesto kupiti pa mozda i meni krene. Uglavnom, moguce je da agenti grese, da ovo nece stati i onda je vreme da se raguje, ako neko ima planove jer ce posle biti kasno, ja vidim ozbiljne igrace sa tim zgradama koji nisu nuzno peraci para, jednostavno su videli sta se desava i reaguju a imaju novaca i slazu dinar na dinar, nece biti milosti za nas obicne.

Pogotovo ako Rusi dolaza a to sve oni vec znaju. U vezi novogradnje bitno je da postoje tendencije da se uzima lova sto pre i sto brze, to znaci da ne prave kvalitetetno, retko ali postoji jer imam drugara takvog pravi se bolje i duze, recimo da se pazi na materijal i kvalitet radova kada pocinjes sa prvom zgradom, tada i cena bude jaca.

To je bilo ranije, mogao sam da posmatram kako cena kvadrata kaze nesto o kvalitetu u konkretnom slucaju, sada svako moze da podigne cenu kako bi pratio trziste pa to nema znacaj. Isto tako kolicina radova na kraju donese neki kvalitet, toliko zgrada nice svuda da ljudi nauce da budu dobri, sa materijalom koji dobiju.

Edited by villiem
Link to comment
48 minutes ago, slepa živana said:

izvinjanvam se, ko o čemu baba o uštipcima...

jutros u jutarnjem agentkinja iz cityexperta kaže da u poslednja tri meseca 60-65% stanova iznajmljuju rusima. 

šta će da rade studenti ove godine, nije mi jasno

Rusi ce uzimati vece i lepse stanove. Vecinom, ne svi naravno, su bogatiji i vole malo lepsi zivot.

Studenti neka uce, mogu da spavaju u nekim malim i realno losijim stanovima.

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Ocekije da ce za 2 , najvise 3 godine dobiti 100k...

 

Inace, u NS su placevi skupi... 

koja je veličina tih placeva?

ne poznajem novi sad. da li je izvesno širenje grada u tom pravcu?

Link to comment
6 minutes ago, x500 said:

Rusi ce uzimati vece i lepse stanove. Vecinom, ne svi naravno, su bogatiji i vole malo lepsi zivot.

Studenti neka uce, mogu da spavaju u nekim malim i realno losijim stanovima.

studenti će u grocku. 3 sata dnevno u prevozu. manje će da uče, a slabo i uče. sve kako treba.

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...