Jump to content
IGNORED

Državna pomoć od 100 evra svim punoletnim građanima (koji se prijave)


Milosh76

Recommended Posts

19 hours ago, dvb-t manijak said:

 

 U 14:30, 17:00 kad god, nešto sam čuo da tako ide.

 

A kad onda i kako ležu pare bankama?

btw: Banke koje isplaćuju dan ranije imaju tačne iznose u paru?

Pare ležu u toku celog radnog dana. Uz sredstva stigne i spisak. Ako je spisak stigao u 4 popodne sa 500 stavki nešto od toga se možda neće prebaciti na primaoca zarade/penzije istog dana ali i to što ostane se čisti odmah ujutru. I to je jedan od osnovnih dnevnih zadataka, da se rasknjiži izvod banke, tj. da sve uplate legnu onome kome treba, što pre. Daleko bilo da se novac dobije dan ranije pa da nešto banka vrti tuđe novce preko noći, to je neozbiljno.

Obračuni penzija i zarada se u svim iole normalnim firmama urade par dana pre isplate, nije pio fond tog dana kad je isplatio penziju napravio i obračun penzija za celu Srbiju tako da nije problem dobiti spisak pre uplate. Ta isplata 1 dan ranije je više marketinški/psihološki potez, računovodstveno baš i nije skroz ispravan. Znam da je Komercijalna oduvek važila za banku gde penzije legnu na račun dan ranije, ne znam ko još ima tu praksu. Banak tu koristi svoj novac 1 dan, a sutra legnu pare od trezora. Ne znam da li naplaćuju kamatu za taj 1 dan ako podigneš, da li si u minusu.

Link to comment
33 minutes ago, čekmeže said:

Pare ležu u toku celog radnog dana. Uz sredstva stigne i spisak. Ako je spisak stigao u 4 popodne sa 500 stavki nešto od toga se možda neće prebaciti na primaoca zarade/penzije istog dana ali i to što ostane se čisti odmah ujutru. I to je jedan od osnovnih dnevnih zadataka, da se rasknjiži izvod banke, tj. da sve uplate legnu onome kome treba, što pre. Daleko bilo da se novac dobije dan ranije pa da nešto banka vrti tuđe novce preko noći, to je neozbiljno.

Obračuni penzija i zarada se u svim iole normalnim firmama urade par dana pre isplate, nije pio fond tog dana kad je isplatio penziju napravio i obračun penzija za celu Srbiju tako da nije problem dobiti spisak pre uplate. Ta isplata 1 dan ranije je više marketinški/psihološki potez, računovodstveno baš i nije skroz ispravan. Znam da je Komercijalna oduvek važila za banku gde penzije legnu na račun dan ranije, ne znam ko još ima tu praksu. Banak tu koristi svoj novac 1 dan, a sutra legnu pare od trezora. Ne znam da li naplaćuju kamatu za taj 1 dan ako podigneš, da li si u minusu.

Nisi u minusu i nema kamate. Ne može da bude, ako vidiš pare na računu onda su tvoje.

Link to comment

 

98186604_10158342613579889_6648130369390

 

 

Iz Ministarstva finansija za "Blic Biznis" pojašnjavaju da poruka - "Fizičko lice je u statusu dodeljivanja bankovnog računa" podrazumeva da su završene neophodne validacije i da je u toku povezivanje aktivnog tekućeg računa sa unetim ličnim podacima prijavljenog fizičkog lica. Ukoliko prijavljeno lice ne poseduje aktivni tekući račun, otvara mu se i dodeljuje namenski račun u svrhu isplate jednokratne pomoći.

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Posle ovoga gore sledi poruka:

 

Quote

У току је повезивање личних података са текућим рачуном у банци која je одабрана приликом пријаве. Уколико се утврди да физичко лице нема рачун у тој банци, биће отворен наменски рачун

 

Link to comment

Posto sam zaduzen za prijavljivanje i proveru :D, mogu da potvrdim da je poruka koju sam kvotovao izasla kod mene, moje koalicione i njene sestre.

Link to comment

Šta znači to, kako nema? Ne mogu tu da podignu ili šta? :unsure:
 

Kevi inače nije još leglo na račun, a ona odlučila da penziju ne dira dok ne potroši to :lolol:

Link to comment

Meni ortak kaže da je "iz zajebancije" popunio zahtev za kevu koja je penzioner, njoj u tom yrenutku još nije bilo uplaćeno.
Oni valjda imaju neku kontrolu valjda dupliranja?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
39 minutes ago, Frank Pembleton said:

Meni ortak kaže da je "iz zajebancije" popunio zahtev za kevu koja je penzioner, njoj u tom yrenutku još nije bilo uplaćeno.
Oni valjda imaju neku kontrolu valjda dupliranja?

Pa ono, nadam se :D Kontam, munjevitom brzinom obustavljaju penzije po raznim osnovama, umeće i da se snađu sa ovim. 

Link to comment
Šta znači to, kako nema? Ne mogu tu da podignu ili šta? :unsure:
 
Kevi inače nije još leglo na račun, a ona odlučila da penziju ne dira dok ne potroši to [emoji38]ol:
Ma sigurno nadiru ljudi i traže da podignu pare, nemajući pojma da isplata još nije počela.
Link to comment
Pa ono, nadam se [emoji3] Kontam, munjevitom brzinom obustavljaju penzije po raznim osnovama, umeće i da se snađu sa ovim. 

 

misliš da će da iskoriste ortaka Frenka za još jedno obustavljanje isplata? "eto šta nam rade"

 

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, mlatko said:

 

misliš da će da iskoriste ortaka Frenka za još jedno obustavljanje isplata? "eto šta nam rade"

Ma, svako malo novine objave "ima 80 godina, a prima penziju već 50", pa se narod zgražava, promoteri privatnih osiguranja i libekovci seru o državnim protočnim bojlerima i sl. a niko da prebroji koliko ljudi nije doživelo penziju, ili stiglo godinu dana da okrpi pre no što je oteglo papke. Da ne pominjem onoga iz starog kraja što je umro u čekaonici dok je čekao pregled komisije za invalidsku... :dry:

Link to comment

Inače, Mozzart je svim radnicima isplatio minimalac od države, iako su najavljivali kako neće da se prijavljuju za mere™, šta li na to kaže Toma Mona

Link to comment
2 hours ago, Kelt said:

Inače, Mozzart je svim radnicima isplatio minimalac od države, iako su najavljivali kako neće da se prijavljuju za mere™, šta li na to kaže Toma Mona

 

Minimalac plus redovnu platu ili samo taj minimalac?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...