Jump to content
IGNORED

Lepota života bez profesionalnog fudbala


Redoran

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    27

  • John Coltrane

    7

  • Ratamahatta

    6

  • Babu Bhatt

    5

sam topik  je obećavao, ne samo zbog ličnih priča već više zbog nekog potencijalnog posta koji bi razmotrio neke aspekte profesionalnog fudbala i sve što on nosi, prevashodno tv prenosa, u vreme svetske pandemije i lockdown-a maltene cele planete

 

šta će biti sa lovom koja se vrti u fudbalu, koliko će je biti manje, da li će i kada uopšte publika ponovo doći na stadion, da li će se odvići od fudbala za to vreme, koliko je do svesti ljudi uopšte doprla ona lažna vest neke španske lekarke

 

neka teniserka 300 i neka na wta je rekla da je ove godine zaradila 3k$, sad koliko je takvih u fudbalu onih iz tzv baze. šta sa njima, hoće li onii da se vrate pre trrningu ili konobarisanju ili ribarenju


pa jedna fudbalska utakmica je napravila sav ovaj užas u italiji, hoće li ikada više biti puni stadioni

 

ja sam ga tako shvatio

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

Lep post ali nije lepo sto me prozivas da imam neku "svoju vodenicu" i da sam skrenuo tok teme. Prvi koji je napisao da je fudbal "izgubio lepotu i gledljivost" nisam bio ja. Zatim, nisam ja odmah nakon toga napisao da je fudbal "ubijen nenormalnom kolicinom prenosa". I tek nakon viliemovog posta gde on kaze, citiram "Spojiti 78, 82 i 86, to je neki vrh, onda polako ali sigurno odumire" ja se nadovezujem nostalgicno o stadionima i nijednom recju nisam pricao o propasti modernog fudbala za sve to vreme, osim sto sam za svetsko 2002 rekao kako mi je distopicno. Stavise, napisao sam da bi mi nedostajala evropska i svetska prvenstva i da su ona nacin na koji merim vreme i pamtim dogadjaje.

 

Nije tajna da nisam neki fan nacina na koji funkcionise moderni klupski fudbal. Ti i dobar deo vas jeste i imamo potpuno suprotne ukuse i poglede na fudbal/navijanje/pracenje istog. Meni recimo nije zabavno da pratim fudbal na nacin na koji vecina ljudi prati, moja strast je vise istorija fudbala i u tom smislu volim da gledam i danasnji fudbal, da ga stavljam u taj kontekst i da razmisljam o njemu sa te tacke gledista. Ocito je da strastveno volim da razgovaram/pisem o tome, bas kao sto me s druge strane ne zanima ni najmanje koliko para kosta koji igrac i kolike su im plate i kakvi su ugovori i pozajmice i slicno - sto su sve legitimna interesovanja, samo nisu moj cup of tea. 

 

Od mene mozes da ocekujes da cu da se nadovezem svaki put kad neko pomene nesto o fudbalu iz proslosti, bilo kao secanje, nostalgicnu uspomenu ili poredjenje sa danasnjicom. Mogao bih samo o tome da se dopisujem i da mi nikad ne dosadi. Apelujem da ako vam se ne svidjaju moji postovi iste preskocite, pa ako to nije dovoljno da me stavite na ignore, pa ako ni to nije dovoljno i mislite da skrecem temu i offtopicarim da trazite od moderacije da mi izbrise postove ili da me opomene/banuje/stagod. Jer ne nameravam da pisem manje o necemu sto volim. Toliko od mene i pre svega sportski pozdrav i unapred hvala na razumevanju.

 

Mozda tebi nije lepo, ali je fakat da u 90% svojih postova o fudbalu posvecujes tekmama koje su se igrale pre 20+ godina. I to je ok, ali ne bas na svakoj temi.


Sto se tice drugog bolda, sad bi trebalo ja da ti kazem da nije lepo da ucitavas nesto sto nigde nisam napisao. Ja sam fan fudbala, a ne nacina na koji on funkcionise danas ili kako je pre 50 godina. Mene zanima kako se krece lopta na zelenom terenu, a ne kako se krece novac.

 

Poziv na ignorlistu nije pravo resenje, vec da prihvatis dobronameran savet da pisanje o retro fudbalu (ajde tako ga nazovimo) nastavis na topicima za to i predvidjenim.

 

29 minutes ago, Redoran said:

 

Da pohvalim i ja ovaj post. I samo nešto da napomenem: biće verovatno još postova o turskoj ligi jer to što prenosim ovde pokupio sam cirkajući pivo sa društvom pre i posle odlaska na stadion. Ja u kućnom TV paketu nemam tursku ligu i ono što od nje gledam, gledam ili na stadionu ili u sa ekipom u nekoj mehani u prepunoj čaršiji, što je sociološko iskustvo koje bih svakom preporučio. I pazi sad, prošlog avgusta moja ekipa ne uzme sezonske karte za Bešiktaš. Ja sezonsku nikada nisam ni uzimao nego sam kupovao pojedinačne karte za bitne utakmice i onda smo išli zajedno. Sad đoka, ovi neće ni pojedinačne uzimati za Galatu ili Fener. Ja pitam zašto, oni kažu biće loša sezona (kao što i jeste). Ja slušam, neveruem, nisu to neki razmaženi japiji nego srednja klasa i od malih nogu navijaju za klub koji niti se naosvajao trofeja niti je ubeležio bogtepita koliko dobrih sezona. Sad je posle par godina magije pod Šenolom Gunešom došlo vreme da se malo spustimo na zemlju i njima se to više ne gleda, radije će da gledaju LŠ na televiziji. Pa jbg onda, ko sam ja da kvarim tu idilu. Sad vikendom idem na živu muziku umesto na stadion i svima lepo.

 

Kao da su oni odrastali uz neku surovu dominaciju Besiktasa kad nece na stadion zbog lose sezone? Imate 3 titule u zadnjih 20 sezona.

 

Meni je bila slicna prica sa Macvom koja je posle pola veka usla u Super ligu. Nas par bilo u fazonu aj kupimo sezonsku, od toga gledali 2,3 tekme na stadionu (jedna je naravno bila zbog Zvezde). Doduse ja sam imao opravdani izostanak u vidu bebe, ali svakako da kapiram taj deo price gde se sa godinama gubi ne samo strast i zelja vec se javljaju i realni razlozi - porodica, deca, posao...

 

Htedoh reci da ono sto mene veze za fudbal jeste neverovatna mogucnost vanserijskog poteza i u Ligi sampiona kao i u beton ligi. Koliko je moguce videti alejup™ u nekoj nizoj kosarkaskoj ligi (ili ekvivalent tome u ostalim sportovima), a makazice ili neke slicne lucidne poteze mozete videti svuda na planeti?!

Link to comment

@kud u maglu Simoviću Vidis, ja uopste nisam tako shvatio temu, mislim da je ti masis u odnosu na to sta je Redoran napisao u prvom postu. Sam naslov teme ima drugi smisao a ovo je Redoranovo pitanje: "Ali realno me zanima kako vi ostali ovo vidite. Da li jedva čekate da se vrati ili je naprosto prestalo da bude toliko bitno"

 

I onda su ljudi, svako o sebi, pisali da li im je bitno i oni kojima nije nije obrazlozili su zasto. I razgovor je prirodno tako isao. 

Edited by Meazza
Link to comment

Мени и фудбал и неки други спортови недостају. Трудим се да компензујем то гледањем старих утакмица или спортских подкаста. Опет уз то а и без тога ми недостаје тај неки ритуал пива са друштвом уз добру утакмицу, али добро ту ми вјероватно више недостаје дружење. Није да кризирам или нешто, схватам ово као она глупа љета без великих такмичења и чекам да прође.

Link to comment
4 minutes ago, John Coltrane said:

 

Mozda tebi nije lepo, ali je fakat da u 90% svojih postova o fudbalu posvecujes tekmama koje su se igrale pre 20+ godina. I to je ok, ali ne bas na svakoj temi.


Sto se tice drugog bolda, sad bi trebalo ja da ti kazem da nije lepo da ucitavas nesto sto nigde nisam napisao. Ja sam fan fudbala, a ne nacina na koji on funkcionise danas ili kako je pre 50 godina. Mene zanima kako se krece lopta na zelenom terenu, a ne kako se krece novac.

 

Poziv na ignorlistu nije pravo resenje, vec da prihvatis dobronameran savet da pisanje o retro fudbalu (ajde tako ga nazovimo) nastavis na topicima za to i predvidjenim.

 

Da te pitam nesto. Da li je realno da u ovom trenutku, kad se fudbal ni ne igra i kad nema nikakvih vesti vezanih za isti i ko zna kad ce ih biti, tebi moze da smeta da se neko nadoveze na post o retro fudbalu na temi koja nije striktno za to predvidjena. Na temi koju si sam predlozio za deponiju.

Prvo predlazes temu za deponiju pa bi onda i da je kontrolises. Onome smeta sto pisem na kupusari o fudbalu devedesetih. O cemu da pisem na kupusari, o beloruskoj ligi? 

 

Malo spustite loptu.

 

Predlog za ignor je logican jer ako vam smeta sto na KUPUSARI, gde su drugi, a ne ja, kacili stare utakmice jer novih nema, diskutujem o istim tim utakmicama onda ne znam sta bih drugo mogao da napisem. 

 

 

Link to comment

Sto se mene licno tice fudbal mogu komotno da ukinu ali ne mislim da ce se ne znam sta promeniti kad ovo s koronom jednom prodje. Previse je to zilav sport i previse se para vrti oko njega da bi mu se dozvolilo da gekne. Pogledam Zvezdu ponekad a da me covek pita zasto ne bih tacno znao sta da mu kazem, verovatno iz neke puste navike. Reprezentacija mi je ogadjena odavno, broj emocija koje razvijam kad nasa reprezentacija igra je tacno nula. Ljude koji se jos uvek nerviraju oko tog cirkusa koji se odaziva na reprezentacija Srbije u fudbalu zaista ne mogu da razumem, otkad ja znam za fudbal nasa reprezentacija nije bila nista vise od kombinacije prevelikih ocekivanja i jos vecih razocarenja, koje su po pravilu pratile nekakve jeftine afere u i oko reprezentacije. Ostalo skoro da i ne gledam, narocito ove bitne utakmice za trofeje koje zbog grcevitih taktika budu gledjive jednom u deset sezona. A ta jedna u deset sezona ionako moze naknadno da se pogleda.

 

Kladionice necu ni da pominjem. Moje je misljenje da tamo ionako ulaze samo ljudi s bankrotiranim zivotima, ako ne bas svi onda ogromna vecina. Njih treba dekretom pozatvarati i kladjenje zabraniti bez obzira na ovu pandemiju. Niceg dobrog nema od toga a mnogo toga loseg. Kladionice su blazi oblik dilera droge, njihov jedini smisao je da zaradjuju velike pare manipulisuci jednim ljudskim porokom.

 

That being said, profesionalni sport bi mi mnogo nedostajao. Samo fudbal ne bi.

Link to comment

A mozemo i da svedemo sve ovo sto smo pisali na jednu bizarnu cinjenicu - ogroman deo sopstvenog jednog jedinog zivota smo protracili blejuci u ljude koji (uglavnom) na silu zavrse srednju skolu kako zaradjuju lebac. Tako vidim situaciju sada, a pre 5-10-15 godina sam bio potpuno drugaciji. 

 

Edited by Plajvi
Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

sam topik  je obećavao, ne samo zbog ličnih priča već više zbog nekog potencijalnog posta koji bi razmotrio neke aspekte profesionalnog fudbala i sve što on nosi, prevashodno tv prenosa, u vreme svetske pandemije i lockdown-a maltene cele planete

 

šta će biti sa lovom koja se vrti u fudbalu, koliko će je biti manje, da li će i kada uopšte publika ponovo doći na stadion, da li će se odvići od fudbala za to vreme, koliko je do svesti ljudi uopšte doprla ona lažna vest neke španske lekarke

 

neka teniserka 300 i neka na wta je rekla da je ove godine zaradila 3k$, sad koliko je takvih u fudbalu onih iz tzv baze. šta sa njima, hoće li onii da se vrate pre trrningu ili konobarisanju ili ribarenju


pa jedna fudbalska utakmica je napravila sav ovaj užas u italiji, hoće li ikada više biti puni stadioni

 

ja sam ga tako shvatio

 

Proći će i ovo, a fudbal će naravno preživeti. Preživeo je II sv. rat preživeće i ovo. Igraće ga oni koji žele da ga igraju, gledaće ga oni koji žele da ga gledaju. Ko hoće da se bogati pikajući loptu nek' kintu traži na drugom mestu, to bi bio idealan scenario. Možda bih tada počeo ponovo da ga gledam.

Link to comment

Moj utisak je da ti fali zivog fudbala, atmosfere pre i posle tekme...

Mislim da bi manje bio opcinjen vintage fudbalom. Ali ok, svako ima pravo da voli to sto voli, naravno.

Link to comment

Pa fali ali sta cu kad i sam znas kakva nam je liga (mislim na namestanje, ne toliko na kvalitet). Medjutim nije samo u tome stvar, jednostavno nisam stvoren za navijaca. Fudbal me zanima vise voajersko-fenomenoloski, ne znam kako to da ti opisem. Nacitan si decko, shvatices. :) 

Edited by Meazza
Link to comment
19 hours ago, harper said:

Kladionice necu ni da pominjem. Moje je misljenje da tamo ionako ulaze samo ljudi s bankrotiranim zivotima, ako ne bas svi onda ogromna vecina. Njih treba dekretom pozatvarati i kladjenje zabraniti bez obzira na ovu pandemiju. Niceg dobrog nema od toga a mnogo toga loseg. Kladionice su blazi oblik dilera droge, njihov jedini smisao je da zaradjuju velike pare manipulisuci jednim ljudskim porokom.

 

 

Sve je tako i jos mnogo gore, jesu blazi oblik dilera droge ali se mnogo vise ljudi kocka nego sto se drogira (ima ludaka koji rade i jedno i drugo, naravno) pa je zapravo i gore na neki nacin, samo mislim da te firme placaju velike poreze drzavi pa se verovatno nikad nece ugasiti, nazalost.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...