Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

10 minutes ago, Shitgenstein said:

Po meni nije uopšte ovde poenta u tim pojedinačnim ljudima i dal su poveli svoje bebe ili babe jer ni zvanične potvrde nisu trenutna garancija. Meni se desilo pre par dana da me ne puste preko granice koju sam sigurno imala pravo da pređem sa svojim pasošem (kad sam zvala drugu instancu granične policije telefonom, ispostavilo se da su ovi prvi stvarno pogrešili).

 

Moja poenta je upravo u boldovanom: ništa još nije sigurno, nikakvih garancija nema, ali zavisnici od mora nisu mogli da se strpe još malo i sačekaju, nego su hrabro otputovali u neizvesnost. I onda kukanje&plač i povika na državu da pomogne.

 

 

edit: i u pitanju je turizam, nije da su morali da putuju, tj.da im je o glavu

Edited by Filozof manijak
Link to comment
49 minutes ago, Shitgenstein said:

@I*m with the pilots razumem šta kažeš i apsolutno jeste bilo prostora i potrebe za većim oprezom, ali nije mi ni sasvim jasno odakle ovoliki animozitet prema ljudima koji su prosto krenuli na more u skladu sa vestima koje su stigle do njih. Pogrešili, ispalili se, dešava se - ja ovde stičem utisak da se neki maltene raduju što Mile ™ nije stigao na more u Paraliju.

Inače gde može da se nađe spisak zemalja sa zelenim svetlom?

 

Kako se stvari menjaju dan na noc i nista jos nije jasno, po meni je veoma neodgovorno i protivno zdravom razumu krenuti na neki put samo zato sto 14. juna znas da bi 15. trebalo da se otvore granice. I sama pises da potvrde nisu garancija. Meni nije drago sto su se ti ljudi zeznuli, uopste ne mislim da se ovde likuje sto nisu uspeli stici do svog odredista, vec je valjda svima prosto neverovanto da neko, pa jos sa malom decom, napravi ovakav poduhvat. To sto su sa decom je jos otezavajuca okolnost. "Desava se" stvarno nije prigodni komentar za ovakvo nesto - makar meni nije.

 

 

Evo spiska zemalja koje su oznacene kao riskantne. Po danasnjem stanju RKI svrstava i Srbiju kao "riskantnu destinaciju" (cini mi se da pre nekoliko dana nije bilo):

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

pa sta znam... i ja sam oprezan i sedim kuci al kapiram da ima ljudi koji ce prvi poleteti na granicu, posebno posle meseci na gajbi. ako gomila novina napise da su se ministri dve drzave dogovorili da narod moze tamo-vamo od odredjenog datuma, ne znam zasto bi nekom palo na pamet da ce biti zaustavljen na granici. a i sta vise ima da se ceka kad je vec neko vreme sasvim ok ici na derbije, turnire, zurke, politicke skupove, u kafane i teretane pa zasto ne i na more kad objave da ce granice biti otvorene? 

 

ja sam siguran da su mnogi otisli da vide roditelje/decu/familiju u susedne drzave cim su na bilo koji nacin saznali da se moze (a sumnjam da je bila navala na ambasade za zvanicne informacije) al njih niko nije zaustavio. valjda bi i oni bili budale i idioti da su zaustavljeni, nije ni njima o glavu. 

  • +1 1
Link to comment

Grčka trenutno idealno mesto za putovanje za nas iz EU. Zamisli odeš u Solun ili okolinu a plaže puste jer nema Srba. Evo aktivno razmišljam da odem na 5 dana, ukoliko se nastavi zabrana do 1. jula.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
28 minutes ago, adam said:

pa sta znam... i ja sam oprezan i sedim kuci al kapiram da ima ljudi koji ce prvi poleteti na granicu, posebno posle meseci na gajbi. ako gomila novina napise da su se ministri dve drzave dogovorili da narod moze tamo-vamo od odredjenog datuma, ne znam zasto bi nekom palo na pamet da ce biti zaustavljen na granici. a i sta vise ima da se ceka kad je vec neko vreme sasvim ok ici na derbije, turnire, zurke, politicke skupove, u kafane i teretane pa zasto ne i na more kad objave da ce granice biti otvorene? 

 

ja sam siguran da su mnogi otisli da vide roditelje/decu/familiju u susedne drzave cim su na bilo koji nacin saznali da se moze (a sumnjam da je bila navala na ambasade za zvanicne informacije) al njih niko nije zaustavio. valjda bi i oni bili budale i idioti da su zaustavljeni, nije ni njima o glavu. 

 

Ja svakog dana gledam ima li cega novog na relaciji Srbija-Nemacka, upravo jer zelim da dovedem moje kod mene, ali mi ni u jednom momentu nije palo na pamet da im uzmem aviokartu za 16. jun, dok ne vidim novu situaciju. I sada cu prvo da sacekam taj 1. juli pa onda da vidim sta dalje. Zasto da priredjujem i njima i sebi lazne nade i potencijalne neprijatnosti, kao da vec ovo sve nije dovoljno.

Link to comment
Just now, I*m with the pilots said:

 

Ja svakog dana gledam ima li cega novog na relaciji Srbija-Nemacka, upravo jer zelim da dovedem moje kod mene, ali mi ni u jednom momentu nije palo na pamet da im uzmem aviokartu za 16. jun, dok ne vidim novu situaciju. I sada cu prvo da sacekam taj 1. juli pa onda da vidim sta dalje. Zasto da priredjujem i njima i sebi lazne nade i potencijalne neprijatnosti, kao da vec ovo sve nije dovoljno.

slazem se, kao sto rekoh i ja sam oprezan al nismo svi isti. i sreca da nismo. ti nestrpljivi nam taman pokazu sta sve mozemo ocekivat tokom prelaska granica. a i ljudi (uz pomoc novinara) malo filuju te muke. nisu ti ljudi na nekoj cuki bez prevoza, struje i vode niti su zavejani u vukojebini. imaju ispravan auto i ravan drum, mogli su da se okrenu i da za promenu letuju na ohridu il da se udenu drugde u okolini, svi bi ih docekali rasirenih ruku. ti sto krce put ostalima bi trebali biti fleksibilni. 

Link to comment

Mi skoro izabrali datum da idemo za Srbiju, ali vesti poslednjih par dana nas pokolebale. Sacekacemo izbore i jos koji dan posle. A letova navodno ima.

Edited by Kampokei
Link to comment
Quote

 

Avion Er Srbije sa putnicima iz Srbije sleteo je u Atinu, a svi putnici su po sletanju testirani na korona virus.

Trenutno se, kako saznaju Novosti, nalaze u karantinu od 24 časa gde će sačekati rezultate testa.

Ukoliko bude pozitivnih na korona virus, moraće da provedu 14 dana u samoizolaciji. Putnici koji imaju stan ili kuću u toj zemlji provešće vreme tamo u izolaciji, a oni bez smeštaja biće smešteni u hotelu koji su obezbedili Grci.

 

https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:871150-NOVOSTI-SAZNAJU-Avion-sa-putnicima-iz-Srbije-sleteo-u-Grcku-svi-putnici-zavrsili-u-karantinu

Link to comment

koliko je bezbedno putovati avionom buduci da se reciklira jedan (dobar) deo unutrasnjeg vazduha ? do 50% !

pisem ovde a pamtim dva, s obzirom da se jos uvek malo zna o ovom virusu .... gde su te naucne studije sa simulacijama kapljica projektovanih usled pricanja/kasljanja/kijanja u avionu ?? :s_w: gde je objasnjenje da filteri koji se koriste, pod uslovom da su pravo odrzavani, uspesno filtriraju ?!

 

idem za vozove :mellow:

Link to comment
26 minutes ago, bosque said:

koliko je bezbedno putovati avionom buduci da se reciklira jedan (dobar) deo unutrasnjeg vazduha ? do 50% !

pisem ovde a pamtim dva, s obzirom da se jos uvek malo zna o ovom virusu .... gde su te naucne studije sa simulacijama kapljica projektovanih usled pricanja/kasljanja/kijanja u avionu ?? :s_w: gde je objasnjenje da filteri koji se koriste, pod uslovom da su pravo odrzavani, uspesno filtriraju ?!

 

idem za vozove :mellow:

 

Samo nemoj u ove nove gde se prozori ne otvaraju. Posto mislim da vozovi nemaju HEPA filtere.

Link to comment

Hej, jedno pitanje - možda je već bilo, ali izađoh iz bukvalno decenijskog lurka da pitam, pa ne zamerite mi :)

 

zna li se kako stoje stvari sa čistim tranzitom kroz EU? živim u Kanadi i hteo bih da posetim zasad samo Srbiju, u avgustu, što bi značilo povezani let preko Frankfurta... stranica na frankfurtskom aerodromu sugeriše da je tranzit dopušten samo za državljane EU, ali nije jasno da li se misli na situaciju gde napr. slete u Franfurt pa uzmu voz za Luksemburg (tj moraju da pređu zemaljsku granicu), što ja ne bih morao...

 

U suštini već imam let od ranije i ovako ili onako moram uskoro da ga rebukiram, kontam može da se desi drugi talas na jesen pa bolje na leto, u suštini sve deluje jako nesigurno :(

Link to comment

Ne bi trebao niko probleme da ti pravi, od 1.7. pogotovo. ako te kojim slučajem upecaju sa temperaturom neće te pustiti na let dok ne sačekaš test pa bih ja pred poletanje uradio jedan.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...