Jump to content
IGNORED

Otvaranje


Ravanelli

Recommended Posts

Ja sam u tim navodno zatvorenim radnjama pre 10 dana komotno kupio pumpu za vodu, kabl za laptop. lanac za testeru i točak za brusilicu.. Šta priča ovaj? Sve radnje imale su propisne mere zaštite.
bukvalno, srbija krechi i farba vrata vec 4 nedelje :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    18

  • kud u maglu Simoviću

    13

  • ToniAdams

    12

  • Frank Pembleton

    11

12 hours ago, Joe D said:

jel postoji bilo koji naucni rad koji daje sa sigurnoscu ovakvu prognozu?

 

Pročitaj radove od poslednjih 20-30 godina kako funkcionišu virusi uopšte, i naročito ovakav tip virusa.

Link to comment
7 hours ago, gospa buba said:

bukvalno, srbija krechi i farba vrata vec 4 nedelje :dry:

sent from bubamoto
 

Komsija sa farbama, lakovima i materijalom za lepljenje plocica/postavljanje izolacije, se bukvalno ubio od posla. Naravno, i moji su se setili da okrece terasu u medjuvremenu.

Edited by Miljenko
Link to comment

Naravno. Ovo je idealno vreme za popravke koje mogu da se urade bez angazovanja majstora.

 

Zapravo, ovo je idealno vreme i da se beogradske ulice oprave i sprovedu zapoceti projekti uz mere zastite za angazovane. 

Link to comment

Dobili danas postom pismo sa obavestenjem i jednom hirurskom maskom, upravo otvaram danasnju postu. U svim mesnim centrima ce se za nekoliko dana besplatno podeliti maske svim gradjanima (oko 55K) koje se mogu prati i tako koristiti vise puta za sve clanove domacinstva. Jos uvek su u produkciji (made in Germany) i zato tek za par dana, a dotle preporucuju ovu "koju nosi medicinsko osoblje tokom operacija".  Preporuka je da se u radnje i slicno ide samo sa maskama, ali ne stoji da je obavezno. U Frankfurtu pak ce biti obavezne od ponedeljka, ostatak Hesena ce da odluci - ne bi me cudilo da za nekoliko dana dobijemo pismo sa istom sadrzinom kao za Frankfurt, mada naravno situacije Frankfurta u koji se sjuri milion ljudi da radi i manjih mesta pored nisu iste. "Od kljucne je vaznosti za naredni period da se i dalje primenjuje pravilo odstojanja i ogranicavanja kontakta" itd.

 

Samo moramo sami da stavimo neku gumicu da ide oko usiju ;D

IMG_20200421_225909.jpg

 

 

Kako je kod vas po ovom pitanju @Ros @ToniAdams ?
Kod mene se ljudi od pocetka generalno dobro drze i vode racuna, moram da pohvalim (uz retke izuzetke) - osim sto maltene niko maske nije nosio. Sad je vec druga prica, mnogo vise ljudi ih ima.

 

Ono da ce se radnje do povrsine 800 kvadrata otvoriti uz pridrzavanje sveopstih mera itd. kao i da nece biti vecih dogadjaja poput sajmova i koncerata do kraja avgusta (a i duze) je na drzavnom nivou.

Link to comment

ja dobio samo ono sranje od teve pretplate da im platim :(

maske sam uzo preko ibeja, nosim samo kad idem u supermarket, u prvo vreme nisam al sam onda skapirao da je unutra vazduh ustajao i gadan, posto su jedino vrata otvor ka spoljasnosti. tek poslednje 2 nedelje mogu da primetim da je grad prilicno pust, i da ljudi u nekom primetnom broju nose maske.

Link to comment

Ja sam nasla idealno vreme kada da odradim kupovinu jednom nedeljno, cetvrtkom* izmedju 13 i 14h, taman dok dete spava - nema nikog. Nisam do sad cekala ni jednom na kasi, sto mi se inace ne desava.

 

*Osim ako je pred Veliki petak, onda sam bila koji dan pre, jer se naravno dan pred praznik ocekuje apokalipsa nevezana od korone.

Link to comment

ja sam kupio tri maske u REWE prosle nedelje. 7€ komad. prevelike za mene, a mogu misliti kako ce biti mojim devojkama. sad moramo smisljati nesto da ucvrstimo masku kad se stavi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...