Jump to content
IGNORED

Konzole


Tale

Koja konzola?  

14 members have voted

  1. 1. Preporuka za konzolu

    • PS
      11
    • XBOX
      2
    • Neka druga
      1


Recommended Posts

Gledao sam ona poređenja PS 5 i Xbox Series X i nekako mi PS 5 deluje superiornije. Je l' može neko da mi iskreno kaže po čemu je XBSX bolji, pošto počinjem da mislim da sam nailazio na plaćene članke koji favorizuju PS 5 lol

Link to comment

Savet koji definitivno treba razmotriti je nekupovina inicijalnih konzola koje uglavnom imaju solidan broj problema koji mahom budu otklonjeni sa kasnijim verzijama. Pogledati samo genezu PS4... Od debeljuce, pa do slima, pregrevanje, ventilator koji se čuje kao avionski propelet, itd, itd...

 

Edit: dok sam tu, imam account za PS4 sa fifa 19, pes 19, nba 19, dao bi za tri crvene. Možete ga deliti sa nekim i tako i podeliti troškove kupovine :D

Edited by Mil@n
Link to comment

nije xbox bolji, komplikovano pitanje. 

 

približno je isti đavo hardverski, s tim da ps5 ima mnogo impresivniji kontroler. ali ove generacije se može reći da konzole imaju različit use case. "ozbiljni" gejmeri koji već imaju ozbiljne kompove i jure konzolu zbog eksluziva će očigledno da uzmu ps5 jer xbox bukvalno više nema eksluzive koliko ja znam, sve što izađe će biti i na kompu.

 

za filthy casuals i one koji baš i nisu više gejmeri a voleli bi biti (:cry:) xbox kao primarna igračka mašina je verovatno najpovoljniji i ugodniji način da se isprati sledećih 5-7 godina gejminga, a i prethodnih 15-20. za mene je backward compatibility big selling point, jer sam dosta toga propustio što želim nadoknaditi. a xbox podržava koliko znam praktično sve sa xbox one i 360, pa čak i solidan broj naslova sa originalnog xboxa. čak i kontroler sa prethodne generacije radi na ovoj, što mi se ako ništa drugo sviđa kao politika firme.

 

ali pravi razlog zašto se gleda xbox je gamepass ultimate. netflix za video igre. plaćaš $15/mo za rotirajući library od 100+ igara, uz sve igre microsoft studija na launch dayu. a ms je skoro pokupovao bethesdu i još gomilu još nekih manjih studija, tako da se polako proširuje definicija ms studija. ms vrlo puca na taj gamepass, konzole su praktično usputne sad. to je što se kaže trenutno daleko najbolji value proposition u gejmingu. ali opet ce filthy casuals da izvuku daleko više milja iz tog dila pretpostavljam, jer ozbiljni gejmeri verovatno nisu toliko zagrejani za stare naslove jer su već odigrali sve što ih zanimalo. za mene koji ne gejmujem već neke 3 godine ideja da za $15 mesečno uvek imam šta da igram zvuči fantastično, plus odlična prilika da se nadoknadi dosta toga propuštenog. ko ne planira skoro da se prebacuje na 4k TV ovo sve važi i za seriju s, koja je za $300 insane value kao game pass mašina.

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Pramheda said:

Gledao sam ona poređenja PS 5 i Xbox Series X i nekako mi PS 5 deluje superiornije. Je l' može neko da mi iskreno kaže po čemu je XBSX bolji, pošto počinjem da mislim da sam nailazio na plaćene članke koji favorizuju PS 5 lol

 

Sama konzola nije toliko bitna, bitno je kakve te igre zanimaju, gledaj kakav je izbor igara pa prema interesu i izaberi

  • Hvala 1
Link to comment

samo da dodam da ps5 za razliku od ps4 jeste backward kompatibilan (thank fuck), ali samo sa ps4 naslovima (i to sa većinom naslova).

ali koliko ja znam microsoft je dosta ozbiljniji na tom polju, i bukvalno ima tim koji ide redno i optimizuje stare igre.

 

a što se tiče prethodne generacije sony se uplašio malo gamepassa pa daje 24 igre sa ps4 uz playstation plus pretplatu

spisak u spojleru

Spoiler

Bloodborne

Days Gone

Detroit: Become Human

God of War

Infamous Second Son

Ratchet and Clank  

The Last Guardian

The Last of Us Remastered

Until Dawn

Uncharted 4: A Thief’s End

Batman: Arkham Knight

Battlefield 1

Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Fallout 4

Final Fantasy XV Royal Edition

Monster Hunter: World

Mortal Kombat X

Persona 5

Resident Evil 7 biohazard

 

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

samo da dodam da ps5 za razliku od ps4 jeste backward kompatibilan (thank fuck), ali samo sa ps4 naslovima (i to sa većinom naslova).

ali koliko ja znam microsoft je dosta ozbiljniji na tom polju, i bukvalno ima tim koji ide redno i optimizuje stare igre.

 

a što se tiče prethodne generacije sony se uplašio malo gamepassa pa daje 24 igre sa ps4 uz playstation plus pretplatu

spisak u spojleru

  Reveal hidden contents

Bloodborne

Days Gone

Detroit: Become Human

God of War

Infamous Second Son

Ratchet and Clank  

The Last Guardian

The Last of Us Remastered

Until Dawn

Uncharted 4: A Thief’s End

Batman: Arkham Knight

Battlefield 1

Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Fallout 4

Final Fantasy XV Royal Edition

Monster Hunter: World

Mortal Kombat X

Persona 5

Resident Evil 7 biohazard

 

 

Mozda su se uplasili, ali isto tako morali su i nesto da ponude jer igre za PS5 se ocekuju tek tokom sledece godine.

 

Realno PS5 je u ovom trenutku bolja kupovina, na duze staze mozda bude Xbox. Naravno ima tu jos milion sitnih faktora sto je navedeno vec, naravno od naslova sta ti se svidja, da li si ranije imao Xbox ili PS i tako dalje...

Link to comment

Novu konzolu sigurno neću kupovati još godinu dana. Verovatno ću da sačekam GTA 6 kad bude, pa ćemo da vidimo. Pošto imam PS4, to me vuče na PS5 stranu, mada me ta kompatibilnost i ne pogađa nešto. Nije da nešto puno stižem da igram - 4, 5 naslova godišnje, pa me odbija pomisao da plaćam bilo kakvu pretplatu za igranje. Opet, što više gledam, MS ekosistem mi se sve više dopada, a i red bi bio probati te XBox ekskluzive u nekom trenutku. Videćemo šta će na kraju da ispadne.

Link to comment

Ne bih ni ja kupovao da imam PS4, ovako mi je kec na deset ili kako se već kaže lol

 

Bogami, biće neizvesna trka do samog kraja. Ja sam po prirodi jako nestrpljiva osoba i na kraju će presuditi dostupnost konzole u prodaji. :D XB nisam ni razmatrao, ali su me neke stvari baš zaintrigirale.

 

Inače, obe konzole su mi estetski odvratne, malo odvratniji PS5.

Link to comment

a zbog čega je epic objavio da će fortnite biti ograničen na 60fps i na novoj generaciji konzola? Sa 120 fps bi morali da prave previše kompromisa u grafici, pa su u fazonu dosta vam je i 60 ali će sve dosta lepše da izgleda nego do sada?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...