Jump to content

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Friend said:

Da li je dovoljno bezbedno biti u kancu sa jos 5 ljudi ako se postuje min 2 metra rastojanje?

Nije. Sad su moje kolege koje su izbegle julsko zarazavanje u zgradi oboleli, sve jedan za drugim dan razmaka. Prenosioci su kolege roditelji sa skolskom decom. U jednoj kanc. od njih tri, dve su pozitivne, treca jos nije. Primila je rusku, pa cekamo jos, taman da proverimo delotvornost.

 

Link to comment
Just now, steins said:

...ne zaslužuje da postoji. 

Ali mora da se tusira... :sleep:

 

E, Steinse, kada si vec u kancelariji, mozda znas: ja sam svojevremeno svojim ocima video materijaletm koji su se odnosili na svojevremenu epidemiju velikih u Jugoslaviji.

I to ozbiljne, sa sve WHO, buduci da je to bila - kako se ispostavilo - poslednja prilika da se gvirne u posledice - izmedju ostalog - masovne, brze i prisilne vakcinacije stanovnistva, bez mnogo cifranja, dakle silom ako treba.

Koliko se secam efikasnost vakcinisanja je bila zakucana na cirka 95% sto se u praksi tretiralo kao vise nego dovoljno?

Smrtni ishod kao potencijalna nuspojava je varirao - mozda znas nesto vise o tome - i koliko se secam isao je do oko 500 na milion stanovnika?

Buduci da sam se - zbog prirode posla - vakcinisao jebemliga, jedno 50-ak puta, da ne racunam ona decja vakcinisanja (ona JNA sam izbegao, uhvatio krivinu) malo sam svojevremeno obratio paznju: Amerikanci su posle naseg uskustva i posle deklarisanja da su boginje istrebljene batalili vakcinu, osim za vojsku - ako i to u medjuvremenu nisu ukinuli - usvojili doktrinutm da na milion vakcinisanih od posledica vakcine riknu 2 osobe.

Secam se da se pominjao encefalitis, neke nekroze sta god to znacilo...

Uz svu neispitanost danasnjih vakcina i frku pod kojom su pravljene - ima li mesta poredjenjima?

Kako u epidemioloskoj metodologiji, tako i u pogledu brojki glede vakcinisanja kao frke po zdravlje?

 

Link to comment

Kakve kikiriki mere banana republike :) Za 5 dana neće biti nikakvih rezultata, prosto ili donesite mere kakve treba ili pustite sve niz vodu kao i do sada. Neke stvarno jednostavne stvari ne mogu da reše. Kaznite svakog ko se nađe na žurci sa 500 eura, odredite im 14 dnevnu izolaciju na licu mesta, uradite nešto... naredite nošenje maske kao obavezno i napolju i unutra i žestoko kažnjavajte za nenošenje istih. Ja u mojoj radnji od 10 ljudi koji uđu, šest opomenem da stave masku, a tri od tog broja istu uopšte nema pa ja dajem.

A da, manje-više poruka mera je... vi koji ne radite pravac na skijanje :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
10 minutes ago, SNARC said:

 

Zato ja i rekoh..utvrditi koje bi mere bi bile odgovarajuce, makar samo na nivou foruma..to bi bilo ekstremno zabavno za kibicere :)

Najostrije moguce.

100x rekoh da je borba protiv epidemije tek pod #2 stvar medicine, struke koja odlicno - ako joj se neko ne mota oko nogu zna sta i kako treba da se radi.

Pod #1 je politika.

Tu, kada je Srbija u pitanju - prica prestaje.

 

Sasvim je drugo pitanje pitanje tusiranja :D 

Sta se tu moze: neko nece moci da se tusira, nekome ce da rikne hard...

Statisticki, a to je u epidemijama najvaznije - bitno je da kao drustvo prodjemo sto bolje, jeftnijie.

Nekoga ce da zakaci - znam da ovo zvuci nefer i okrutno - ali niko nikome ne moze da izda licnu garanciju da mu se nece nosta da dogodi.

 

Individualno, stvar je sasvim uporediva sa, recimo, porodicnim odlaskom autom na odmor: na pojedincu je da se pobrine da je auto OK koliko je to razumno moguce, da pazljivo vozi, brine o sebi i drugima.

Pa se - i pored toga i daleko bilo - dogodi da neko od drugih takozvanih ucesnika u saobracaju zadrema, iz nepoznatih razloga skrene na suprotnu stranu, pukne guma...

Link to comment
22 minutes ago, SNARC said:

 

Zato ja i rekoh..utvrditi koje bi mere bi bile odgovarajuce, makar samo na nivou foruma..to bi bilo ekstremno zabavno za kibicere :)

 

nema tu shta da bude zabavno, regulishe se precizno sa pandemijske strane sve shto je po protokolu, a zna se shta je to. onda ulazi drzava i pegla ekonomski da niko ne pogine, a da svi podnesu kolilko mogu razumno (za to smo se i ujedinili u drzavu i preneli nadleznosti josh onomad, teorijski). na to postoje samo 2 komentara, i specijalno za ovu prigodu su ravnopravni: (1) ali to je komunizam (2) oh wait.

 

izmedju harda i tushiranja biram ipak tushiranje :lolol:

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

izmedju harda i tushiranja biram ipak tushiranje :lolol:

:D 

 

Nisam, zaista, glede tusiranja hteo da zvucim preostro: ali na svu muku potegnuti kvar na grejacu bojlera (moguc) kao dilemu u sred pandemije je ipak malo mnogo...

Hocu reci, tako moze da se vozi do u beskraj...

Ponajgore je to sto ovakve nazovi dileme stoki koja je na vlasti odgovaraju: ostavljaju Vlasimatm dojam da, eto, niko ne zeli da im ugrozi slobodu, inace bi oni - da im nije te brige za dobrobit, privredu, slobodu - znali sta da rade...

 

Muka je sto oni Vlasi koje sam pomenuo - nikako da se dosete.

Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

:D 

 

Nisam, zaista, glede tusiranja hteo da zvucim preostro: ali na svu muku potegnuti kvar na grejacu bojlera (moguc) kao dilemu u sred pandemije je ipak malo mnogo...

Hocu reci, tako moze da se vozi do u beskraj...

Ponajgore je to sto ovakve nazovi dileme stoki koja je na vlasti odgovaraju: ostavljaju Vlasimatm dojam da, eto, niko ne zeli da im ugrozi slobodu, inace bi oni - da im nije te brige za dobrobit, privredu, slobodu - znali sta da rade...

 

Muka je sto oni Vlasi koje sam pomenuo - nikako da se dosete.

a, imash tu koliko hocesh varijanti, nama je na prvu noc policijskog dana procureo radijator, doshli marsovci, iskljuchili radijator sa mreze i rekli dalje necemo. zavrshli grejnu sezonu bez radijatora, ja preko leta uspela da donesem seriju pogreshnih odluka o nadleznostima, ushli u novu grejnu sezonu bez jednog radijatora, za vreme grejanja niko nije hteo da radi (ne znaju, ne smeju, nemaju opremu) i evo prodje godinu dana. dakle, takvom dinamikom biram tushiranje 103% :D

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

a, imash tu koliko hocesh varijanti

Ima, sa sve mojom licnom: da dodjem na par dana u Bg, da u petak, 13. :isuse: marta 2020. izgubim sva dokumenta i ostanem u Beogradu 5 (slovima PET) meseci...

 

I gledam kaligulu :D kako bludi zemunskom pijacom, eto sta sve ljude moze da snadje...

Pa jebiga...

  • Haha 1
Link to comment

Najpogođeniji gradovi/opštine sa 30 i više novozaraženih po današnjim podacima:

 

 

TXfHzO8.png

 

kurir.rs/vesti/drustvo/3645695/nagli-skok-korona-brojki-vise-od-5000-novozarazenih-31-pacijent-preminuo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...