Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ako pratimo trend, sutra bi trebalo da bude oko 20% vise zarazenih... sto bi se reklo oko 270.. ali mi proveravamo 60-ak ljudi, a ne 2000 dnevno

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

znachi kinezi su doshli pregledali i rekli ccc?
 

 

 nemamo pojma sta su rekli, s necim su zadovoljni, ko zna o cemu su pricali

Link to comment

Knjige kažu da je epidemija gotova kad prodju 2 inkubaciona ciklusa. Ništa ovde epohalno nije rečeno.

Videćemo u narednih sedam do 10 dana kako smo odgovorili i kako će biti.

Jebena stvar kod epidemiologije je što nemaš real time, danas ti je već prošlo vreme, a rezultat onoga što danas uradiš vidiš tek u nekom budućem vremenu.

Link to comment
5 minutes ago, Milosh76 said:

Ako pratimo trend, sutra bi trebalo da bude oko 20% vise zarazenih... sto bi se reklo oko 270.. ali mi proveravamo 60-ak ljudi, a ne 2000 dnevno

ovih 318k ce nam nanu naninu... ako je samo jedan promil od njih bolesno, nece biti vise mesta u bolnicama...


@Milosh76 Evo ti trend
image.png.f563c7d26664513b4ac4ff183eac655d.png
 

 

Edited by ZerrorR
Link to comment
3 minutes ago, Ted said:

moguće, videćemo narednih dana kakve će mere biti preduzete i od čega se razlikuju od dosadašnjih....nije realno da se kinezi upoznaju sa full situacijom u roku od odmah

 

verovatno je bilo potrebno da se postavi neki plan za eskalaciju, bice tu nedelju dana, ako sam dobro razumeo, ne mogu bas ostati, upravo su zavrsili najgoru i najduzu smenu u zivotu, morace kuci jer im dolazi virus spolja, zamisli kako im sada to izgleda.Dobro ima ih ali sada pomazu svima i hvala im

Link to comment
Just now, ZerrorR said:

ovih 318k ce nam nanu naninu

Od 5 marta, znaci pre 17 dana, inkubacija je prosla za vecinu, a pitanje je koliko je to tacna cifra posto znamo ko ju je izneo

Link to comment
1 minute ago, ZerrorR said:

ovih 318k ce nam nanu naninu... ako je samo jedan promil od njih bolesno, nece biti vise mesta u bolnicama...


@Milosh76 Evo ti trend
image.png.f563c7d26664513b4ac4ff183eac655d.png
 

 

 

I ako ih je 318k.

Link to comment
44 minutes ago, pt 2.0 said:

Čekaj dok vidiš apel za povratak medicinskih radnika iz inostranstva... :sad:

Ali, kad se vrate, sad moraju prvo 14 ili 28 dana u Morović, a posle mogu da idu da pomažu po bolnicama da se bore protiv Konrada™19.

Link to comment
Just now, Milosh76 said:

Od 5 marta, znaci pre 17 dana, inkubacija je prosla za vecinu, a pitanje je koliko je to tacna cifra posto znamo ko ju je izneo

cifra od 300k ni ne mora da bude tacna, s ozbirom da smo mi mala zemlja i prilicno nedisciplinovana i brojka od 30k gastosa povratnika, ce nam napraviti pakao.

Link to comment
5 minutes ago, Ravanelli said:

Ako bude 50k onda ce oko 5k trebati bolnicu, ako je suditi po statistici drugih zemalja

Nije bas tako. 10-20% ide u bolnicu od svih zarazenih. Ali nacin i filter koji mi koristimo za testove (testiraju se samo tezi slucajevi) pokazuje da je u bolnici oko 60% slucajeva od registrovanih pozitivnih. Mislim da je kod nas od 222 pozitivna oko 150 u bolnici trenutno. Slicno je i u Italiji. Zato im je i stopa smrtnosti velika. Laki slucajevi koji prezive Koronu nikada ni ne budu testirani.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

I ako ih je 318k.

Sigurno su podaci od nekog organa koji kontrolise granice. Verovatno da je istina

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...