Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Haralampije said:

To sam ja vec neki dan pominjao.Brojke su zvanicne i tih gotovo 14 K vise mrtvih se dobije kad se uporedi visegodisnji prosek umrlih i motralitet iz 2020.

 

2000/1M

To je bilo pre mesec i po dana. Od tada je taj broj dodatno porastao.

Belgija koja je postala sinonim za stradanje od korone, je trenutno na 1862/1M po worldometer. Na kraju godine su bili na ~1700. 15% manje od Srbije.

btw u Belgiji ne šteluju brojeve. Kod njih je broj umrlih sa worldometer bio čak i nešto malo veći od broja uvećanja mortaliteta u odnosu na prosečnu godinu.

 

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Jozef K. said:

Švedska je prijavila 12k od kovida. Uvećanje u 2020 je 7k. Ili osam posto. 

 

Kvalitetan gradski saobracaj, ne ubija toliko cesto zarazene od korone koji krenu u Covid ambulantu.:dry:

  • +1 2
Link to comment

I kod nas se ne vidi skoro nikakav porast smrtnosti u periodu mart-april-maj. Ali to ne znaci da u tom periodu niko nije umro od covida. Birn je izneo dokaze da je u tom periodu oko 1000 ljudi umrlo u covid bolnicama.

Link to comment
24 minutes ago, omiljeni said:

I kod nas se ne vidi skoro nikakav porast smrtnosti u periodu mart-april-maj. Ali to ne znaci da u tom periodu niko nije umro od covida. Birn je izneo dokaze da je u tom periodu oko 1000 ljudi umrlo u covid bolnicama.
 

Ako mesecno umire oko 9000 ljudi, onda je to oko 27000 za tri meseca, pa ni 1000 umrlih nije vise od uobicajenih oscilacija, ali uvecanje od jula, novembra i decembra je toliko da to ne moze da se objasni godisnjim oscilacijama. Tako da su podaci o ta tri meseca bezobrazno falsifikovani. I tu nema dileme niti opravdanja.

Link to comment

Pa to. Sve se svodi na to koliko je drzava zainteresovana da dijagnostifikuje covid.
U Belgiji rade CT snimanja preminulih, pa nadju sve ili skoro sve covid slucajeve i onda kod njih broj na worldometer bude veci od porasta mortaliteta, a kod nas ce radikalcine da falsifikuju koliko god mogu, pa imamo skoro 14000 ljudi koje je prezgazio autobus.

Link to comment

u belgiji računaju sve umrle koji su bili pozitivni na korolu u poslednjih 6 meseci da su od nje i umrli, otud višak umrlih od covida u odnosu na ukupni porast mortaliteta u prošloj godine

- u uk se npr računaju oni koji su umrli u roku od 28 dana od pozitivnog testa, zato su oni imali 81k zvanično umrlih od korone na kraju godine, dok je broj umrlih u čijioj smrtovnici bila navedena korona bio 93k

- tako da jedna zemlja računa 15% više umril od stvarnog broja a druga 15% manje zbog različite metodologije obrade podataka

Link to comment

“Ako ti je važno da se guraš u tesnom prostoru slušajući turbo folk, ok.  Ali kad mi sutra završiš u bolnici treba da znaš da ću ja zbog tebe propustiti možda rođendan svom detetu ili hiljade meni važnih događaja, sve zbog tebe takvog kakav jesi”, poručio je Žujović svima koji učestvuju na ovakvim okupljanjima i dodao:

“Ako to nije odraz jednog sebičluka, ne znam šta je.”

 

Zujovic objasnio

  • +1 8
Link to comment

izgleda zatvorena još jedna kovid žurka sa ~400 ljudi na starom sajmištu

 

 

tačno ih sve treba na neki stadion i mašingeverom frrrrrrrrrrr

 

kakvo crno lizanje gelendera na infektivnoj

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...