Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

41 minutes ago, namenski said:

Naravno.

Samo, ima jos nesto: postoje, na primer, nude se specijalne, posebne - ne smem da kazem montazne, nisam strucan - bolnice upravo namenjene brzom postavljanju, izfradnji tamo gde se za tim - daleko bilo - ukaze potreba.

 

postoje odavno, nisu topla voda za izmisljanje...

ono sto je interesantno, jos u aprilu mesecu su ovde radjeni "kontejneri" za covid, sa sve klimom i punom opremom. uradjeno ih je zilion i malo vise... sve za izvoz :s 

Link to comment

Meni je neverovatno bilo da čujem da se sa radovima kasni jer se, kako sam u prolazu pored TV, čuo vučića kako kaže da se Lončar pre 15 dana setio da treba i angio sala.

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Elem, obzirom da mogu da zamislim kompleksnost celog posla ( a verujte da ni to nije lako) nekako mi je teško da poverujem da bi čak i ova bagra mogla da krene grlom u jagode u takav posao.

 

1 hour ago, dùda said:

Ali onaj ludak kaže kako su lekari rekli u nekom momentu kao eto treba im i angio sala :isuse:, "pa smo im eto stavili i angio salu"

 

 

Mislim da si sama sebi odgovorila. Precenjujete te ljude a jasno mi je i zasto, normalnom coveku je zaista tesko da poveruje da rade sve ovo sto rade, na nacin na koji rade.

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, harper said:

 

 

Mislim da si sama sebi odgovorila. Precenjujete te ljude a jasno mi je i zasto, normalnom coveku je zaista tesko da poveruje da rade sve ovo sto rade, na nacin na koji rade.

Ovaj drugi kvot je samo jedan deo onoga što sam napisala.

Još jednom: idiotsko lupetanje o tri sajle je samo za idiotsku publiku. To je rekao tad i verovatno se više u životu toga nije setio a neće ga niko o tome pitati ni kada bude računao te sajle, srećom.

Ista je prilča i o angio sali.

Ne može se neko setiti (pa ni ministar) angio sale 15 dana pre završetka bolnice. To je toliko neozbiljno da nije moguće čak ni u ovakvoj kaljuzi.

Link to comment
6 minutes ago, Valkyrie said:

A opet - jeste.

Na nekom nivou da, ali u osnovnoj dispoziciji bolnice (recimo), ne verujem da je moguće. To bi bila prečica za propast.

E sad, da li je moguće da sam toliko potcenila njihovu nesposobnost, videćemo.

Edited by dùda
Link to comment
6 hours ago, Jumanji said:

Cujem da je u Kragujevcu otvorena deciija kovid ambulanta, jer ima mnogo klinaca sa simptomima korone: temepratura, respiratorne tegobe, bolovi u glavi i ledjima, dijareja, mučnine i povracanja.

Ima li jos negde decije kovid ambulante?
 

U Dragiši Mišoviću je od početka od aprila mislim deo gde se leče i bebe sa  Covidim, znam predivnu doktorku koja radi sa decom

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

Na nekom nivou da, ali u osnovnoj dispoziciji bolnice (recimo), ne verujem da je moguće. To bi bila prečica za propast.

E sad, da li je moguće da sam toliko potcenila njihovu nesposobnost, videćemo.

 

"Ljudi ja sam pravnik..ja sam potegao sve sro mozemo da podignemo ovu bolnicu..odlicnu bolnicu..svemirski brod od bolnice..ali ja ne mogu da vas lecim..nije mi to struka..nisu mogli ni lekari..previse je bilo obolelih..A rekli smo nosite maske, postujte mere..ali eto..pricali smo izgleda u prazno"

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, dùda said:

Ista je prilča i o angio sali.

Ne može se neko setiti (pa ni ministar) angio sale 15 dana pre završetka bolnice. To je toliko neozbiljno da nije moguće čak ni u ovakvoj kaljuzi.

 

Za angio salu si po svoj prilici u pravu, Vučić ju je najavio još 1.8.

 

Quote

On je rekao da će nova moderna kovid bolnica nići za nekoliko meseci, i da će imati i salu za porađaje i angio salu.

http://rs.n1info.com/Vesti/a625484/Pocinje-gradnja-kovid-bolnice-u-Beogradu-Vucic-Ulazemo-u-ono-sto-je-najvaznije.html

 

Ali činjenica jeste da su u finišu navrat-nanos povećali broj kreveta intenzivne nege na uštrb ukupnog kapaciteta bolnice.

 

30.9.

Quote

Bolnica će, kako je najavio predsednik, biti vrhunska zdravstvena ustanova, sa najmodernijim uređajima, 200 jedinica intenzivne nege i 804 poluintenzivne.

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/922008/predsednik-poseti-buducoj-kovid-bolnici-vucic-obilazi-gradiliste-zemunu

 

Ukupno 1004.

 

4.12.

Quote

Bolnica u Batajnici raspolaže sa 930 bolničkih postelja, od čega je 250 na odeljenju intenzivne nege, sa respiratorima, kiseonikom i najmodernijom opremom.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4173264/kovid-bolnica-batajnica-otvaranje.html

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, dùda said:

Na nekom nivou da, ali u osnovnoj dispoziciji bolnice (recimo), ne verujem da je moguće. To bi bila prečica za propast.

E sad, da li je moguće da sam toliko potcenila njihovu nesposobnost, videćemo.

 

Na takmičenju nesposobnih osvojili bi drugo mesto. Jer su nesposobni.

  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...