Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 minutes ago, Sammael said:

Primetio sam to u petak i pomislio kako je zapravo genijalna mera.

 

To rade i u mom maksiju sa korpama. Pet korpi ima i ne puštaju nikog bez nje.

Link to comment
8 hours ago, precog said:

da li neko zna sta je potrebno za ulazak u srbiju iz inostranstva ili gde mogu da se raspitam?

hvala

Ako uvedu covid test za ulazak to neće kačiti državljane Srbije. Ići ćeš u karantin tj. ako nećeš karantin uradićeš test po dolasku u Srbiju.

Za sada nema toga.

Edited by maheem
Link to comment
3 minutes ago, Tale said:

Lekari sudske medicine koji izdaju potvrde o smrti za smrt u kući sada više ne postižu da po prijavi izađu za manje od 10 sati. Pre 3 dana je jedna porodica čekala 15 sati na dolazak mrtvozorca.

Pravi uzrok smrti kod kuće  je, u današnjim uslovima, nemoguće utvrditi.

 

Ja se uvek ponašam kao da su svi u mojoj okolini zaraženi.

 

 

 

 

 

Tale, da li je istina da se na sahrane sada duže čeka zbog prebukiranosti? Tipa, daju se termini za nedelju dana, ili slično? Tako nešto sam čuo ovih dana.

Edited by Forest
Link to comment

Da, zato su i počeli da sahranjuju i nedeljom.

Ako sada pogledaš raspored sahrana videćeš da je već za sredu skoro sve puno (četvrtak i petak se ne vide, a sigurno ima već zakazanih sahrana i ispraćaja za kremaciju i za četvrtak i za petak).

Ja ću sutra ići da zakazujem nekoliko sahrana i verujem da će se popunjavati petak i subota.

Link to comment
1 minute ago, Tale said:

Da, zato su i počeli da sahranjuju i nedeljom.

Ako sada pogledaš raspored sahrana videćeš da je već za sredu skoro sve puno (četvrtak i petak se ne vide, a sigurno ima već zakazanih sahrana i ispraćaja za kremaciju i za četvrtak i za petak).

Ja ću sutra ići da zakazujem nekoliko sahrana i verujem da će se popunjavati petak i subota.

A reci mi, da li je ikad u prošlosti bilo sahranjivanja nedeljom?

Link to comment
Just now, Tale said:

Jeste, u doba svinjskog gripa (tako su mi rekli). Pre toga valjda 1993.

Da, taj jaci grip jedne godine je proizveo mislim preko 13000 sahrana u jednom mesecu.

  • +1 1
Link to comment

Inače, pošto si profesionalno upućen u temu, javi nam ako/ kad krenu da muljaju i sa ovim listama na sajtu beogradska groblja, da ne gubimo vreme na statistiku. Ne bi me iznenadilo da neki napredni mozak dođe i na tu ideju.

Link to comment
39 minutes ago, Tale said:

Lekari sudske medicine koji izdaju potvrde o smrti za smrt u kući sada više ne postižu da po prijavi izađu za manje od 10 sati. Pre 3 dana je jedna porodica čekala 15 sati na dolazak mrtvozorca.

 

ne znam je li ovo pouzdan parametar, jer lekar sudske medicine, po pravilu, ne bi trebalo da se pojavi brzo, zbog razvijanja sigurnih znakova, a za njih je potrebno dugo vremena, čak je poželjno da prođe 10-12 sati

Edited by Kelt
Link to comment

Ovo jeste parametar, u normalnim okolnostima očekivano vreme je 3-5 sati, nekada bi se pojavili i za 1 sat ako ih prijava zatekne u blizini.

 

Na kraju krajeva - srećemo se pa i razgovaramo.

Link to comment

271 pacijent za dva i po dana primljen u Batajnicu. Planirani kapacitet završene bolnice je 930 mesta, od toga 250 na intenzivnoj.

 

Quote

NOVOIZGRAĐENA kovid bolnica u beogradskom naselju Batajnica od petka je primila 271 pacijenta obolelog od korona virusa, rekla je večeras direktorka te zdravstvene ustanove Tatjana Adžić Vukičević.

Ona je gostujući na TV Pink navela da su ti pacijenti sa srednje teškim i teškim kliničkim slikama i da su i mlađi i stariji pacijenti, sa pridruženim bolestima ili bez njih, podjednako životno ugroženi.

Kazala je da je pritisak na bolnicu u Batajnici veliki.

- Udarnički je težak rad svih nas koji radimo, ne samo u kovid bolnici u Batajnici, već i u svim drugim kovid bolnicama širom zemlje. Pritisak je ogroman - naglasila je Adžić Vukičević.

Kovid bolnica u Batajnici primila je prve pacijente u petak 4. decembra.

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/942624/pritisak-ogroman-adzic-vukicevic-kovid-bolnici-batajnici-petka-primljen-271-pacijent

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...