Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 minutes ago, x500 said:

Borise,

U Japanu deca sam ciste svoje ucionice i skolu. Njihovi navijaci posle utakmice prodju kroz tribine i pokupe baceno djubre. 

A da li je to slucaj u Evropi?

 

Slicno moze da se primeni i na skole u Srbiji. Uvek ima jedan nastavnik, sledbenik Nestorovica i Miroljuba, koji negira koronu i nece da nosi masku.

Uvek ce se naci dovoljno dece, a znas li ti ko je moj tata, koja ce se qurciti bez maske i izigravati Vucica u Banjaluci od letos. 

Zato su i skole u Srbiji rizik za prenosenje ove zaraze.

 

Pozdrav, x500

 

To je samo u Srbiji slučaj inače, nigde više na svetu. 

 

A mi pošto smo Srbi i takva nam je država šta je rešenje,  samo lockdown 24/7?

Link to comment
25 minutes ago, precog said:

ajd samo da neko jos dosoli da ni maske nisu potrebne, pa da obrnemo igricu. jebeno ne verujem.

 

24 minutes ago, precog said:

koja nauka kaze da deca nisu rizik?

 

uletiš mi tu sa ovim komentarom i onda očekuješ da ti odgovorim, važi. 

 

Link to comment
4 minutes ago, x500 said:

Borise,

U Japanu deca sam ciste svoje ucionice i skolu. Njihovi navijaci posle utakmice prodju kroz tribine i pokupe baceno djubre. 

A da li je to slucaj u Evropi?

 

Slicno moze da se primeni i na skole u Srbiji. Uvek ima jedan nastavnik, sledbenik Nestorovica i Miroljuba, koji negira koronu i nece da nosi masku.

Uvek ce se naci dovoljno dece, a znas li ti ko je moj tata, koja ce se qurciti bez maske i izigravati Vucica u Banjaluci od letos. 

Zato su i skole u Srbiji rizik za prenosenje ove zaraze.

 

Pozdrav, x500

 

Tacno tako. Kad je u pitanju sprovodivost mera mora se racunati s tim na kakvo drustvo ih primenjujes. Price o tome kako nesto moze u Japanu ili Svedskoj a ne moze u Srbiji su deplasirane, ne moze i tacka. Svi cemo se sloziti da nam je potrebna japanska disciplina i svedska socijalna kultura ali to je na dugackom stapu, sada se bavimo konkretnim kratkorocnim stvarima koje treba da nam zavrse posao. Nesto moze da se prepise, negde moras da obezbedis vecu kontrolu nego sto je slucaj u Japanu ali je u principu sprovodivo, nesto ne vredi ni pokusavati kod nas. To se zahtevalo i ocekivalo od Kriznog staba, da sabere sva moguca iskustva drugih i pronadje najefikasniju mogucu formulu za nase uslove. Dobili smo ono za sta je taj Krizni stab sposoban - kurac od ovce.

Link to comment

Postoje deca kojima su potrebne korektivne vezbe, te savet za skakanje po krevetu nije na mestu, ali generalno potpisujem sve sto je Adam napisao u onom postu. Ljudi umiru, zdr. sistem je pukao i tu je kraj price. Pece to sto je do pre nedelju dana bilo koncerata, zare, sahrana i ostalog majmunisanja i samo se nadam da ce posle ove posasti ovoj bagri na vlasti sve doci na naplatu. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

To je samo u Srbiji slučaj inače, nigde više na svetu. 

 

A mi pošto smo Srbi i takva nam je država šta je rešenje,  samo lockdown 24/7?

Theanswer,

Iskreno nemam informacija kako je svuda u svetu, ali imam 4 kristalno jasna primera:

1) Uskrsnja nedelja - ministar Sarcevic daje izjavu tako sto stoji u parku i prica o nastavku skolske godine

2) OnajKojiSveZna stoji u Banjaluci, svi imaju maske, samo je On najpametniji

3) OKSZ je morao da bide 2 nedelje u kucnom karantinu kada mu je sin bio bolestan

4) OKSZ stoji iza Nestorovica u februaru dok isti lupeta. Nakon par nedelja laze da Nestorovic nije pricao gluposti

 

To su samo neki od primera kako vlast, da prostis, sere po svom narodu. I narod koji, nazalost sludjen i nije ustanju da vidi dalje od svog nosa.

 

Sto se tice resenja za trenutnu pandemiju u Srbiji, pa osnovna stvar je smena vlasti. Nakon toga postoji dobra sansa da neke tehnicke mere daju ocekivane rezultate. 

 

Pozdrav, x500

  • +1 2
Link to comment
Just now, x500 said:

Theanswer,

Iskreno nemam informacija kako je svuda u svetu, ali imam 4 kristalno jasna primera:

1) Uskrsnja nedelja - ministar Sarcevic daje izjavu tako sto stoji u parku i prica o nastavku skolske godine

2) OnajKojiSveZna stoji u Banjaluci, svi imaju maske, samo je On najpametniji

3) OKSZ je morao da bide 2 nedelje u kucnom karantinu kada mu je sin bio bolestan

4) OKSZ stoji iza Nestorovica u februaru dok isti lupeta. Nakon par nedelja laze da Nestorovic nije pricao gluposti

 

To su samo neki od primera kako vlast, da prostis, sere po svom narodu. I narod koji, nazalost sludjen i nije ustanju da vidi dalje od svog nosa.

 

Sto se tice resenja za trenutnu pandemiju u Srbiji, pa osnovna stvar je smena vlasti. Nakon toga postoji dobra sansa da neke tehnicke mere daju ocekivane rezultate. 

 

Pozdrav, x500

 

Pa priča se o nekom švedskom mentalitetu, a oni pustili sve, išli na imunitet krda pa se malo zajebali, u poređenju sa njima onda ispadne naša vlast vrhunska jer je uradila full lockdown na početku još? Sve ovo stoji, ali iako nema svaka zemlja Vučića, svaka ima nekog svog Nestorovića, nije to specijalitet samo za Srbe. 

 

A što se rešenja tiče, ajde da pričamo o nečemu realnom. Mada, sa jedne strane kažeš da je narod glup i neodgovoran a sa druge strane očekuješ od njega da smeni vlast. 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, theanswer said:

 

Pa priča se o nekom švedskom mentalitetu, a oni pustili sve, išli na imunitet krda pa se malo zajebali, u poređenju sa njima onda ispadne naša vlast vrhunska jer je uradila full lockdown na početku još? Sve ovo stoji, ali iako nema svaka zemlja Vučića, svaka ima nekog svog Nestorovića, nije to specijalitet samo za Srbe. 

 

A što se rešenja tiče, ajde da pričamo o nečemu realnom. Mada, sa jedne strane kažeš da je narod glup i neodgovoran a sa druge strane očekuješ od njega da smeni vlast. 

Theanswer,

 

Nije problem u zakljucavanju kao takvom. Verovatno bi svaka vlast u onom trenutku napravila slicno. Problem je u pojedinacnim merama koje su slika i prilika potrebe Njega da bide gospodar ljudi i njihovih zivota.

 

PeMzioneri koji bauljaju po mraku jednom nedeljno i to im se regularno menja dan za kupovinu. Samo da je to jedini priimer Njegove manitosti.

 

Sto se tice resenja, postoki samo kedno resenje, a sve ostalo je samo kozmetika. Kao terapija cajevima i aspirinima osobi koja ima rak. Da, aspirini su odlicni za puno stvari, ali ne i za tu bolest. Ta bolest mora da se leci mnogo mnogo ozbiljnije.

 

Pozdrav, x500

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Emma said:

 

Zato što  je imanje/nemanje dece, vrlo intimna, lična kategorija.

 

Neki imaju, neki nemaju, neki ne žele, pa imaju, neki žele, pa nemaju ...

 

Na forumu, gde ne znamo ništa o ljudima sa kojima diskutujetemo, argument  "Ti brt očigledno dece nemaš." je ... ružan i nepotreban.

 

I može povrediti osobu kojoj se obraćaš.

 

Ajde saberi se.

I ne buncaj o tome da sam nekome zamerao dal ima ili nema decu,niti o volji,sposobnosti i sl.da istu ima ili nema jer to nisam ni pomislio a ni napisao.

I mani me tih tvojih budalisanja...

 

Link to comment
14 minutes ago, Emma said:

 

Zato što  je imanje/nemanje dece, vrlo intimna, lična kategorija.

 

Neki imaju, neki nemaju, neki ne žele, pa imaju, neki žele, pa nemaju ...

 

Na forumu, gde ne znamo ništa o ljudima sa kojima diskutujetemo, argument  "Ti brt očigledno dece nemaš." je ... ružan i nepotreban.

 

I može povrediti osobu kojoj se obraćaš.

Generalno nije da nisi u pravu al malo je ovo mesto, vecina nas je tu od pocetka, dovoljno dugo i pisemo i citamo da otprilike znamo i da li su i kad su komentari zlonamerni a kad ne. Ne verujem da ima ista neprilicno iza ovog komentara, sve u okviru diskusije. 

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Apollo Creed said:

 

Ajde saberi se.

I ne buncaj o tome da sam nekome zamerao dal ima ili nema decu,niti o volji,sposobnosti i sl.da istu ima ili nema jer to nisam ni pomislio a ni napisao.

I mani me tih tvojih budalisanja...

 

 

nema potrebe za ovakvim primitivnim ispadima, lepo ti je zena objasnila sta je mislila.

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...