Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

danas sam pricao sa drugarom koji je imao ozbiljne komplikacije. oko nedelju dana na kiseoniku, srecom nije dosao do respiratora, ali kaze da je bio na ivici. cela bolest mu je potpuno promenila perspektivu. nekoliko stvari, direktno iz KCV
- sve pohvale za medicinsko osoblje. doktorka koja je njega zapala, kaze, jako je stroga, ne okolisi, ali ima autoritet dok prica, i (naravno) isplati se slusati je. sada kada je na kucnom lecenju, i dalje postuje sve sto mu je receno.
- ljudi su idioti. nije da ovo nismo znali, ali bilo je situacija gde blaze zarazeni dolaze na intenzivnu negu, valjda u posetu drugarima. idioti kompletni. tacno vidis da odredjeni broj ljudi sa laksom klinickom slikom i dalje ne shvata sta je ovo.
- pre nego sto je pusten kuci, nije testiran. testiranje ce ici nakon 2 nedelje kucne izolacije.
- iako vise nema simptome, nema temperaturu, prosla mu je i upala pluca, izgubio je svu snagu. samoizolovan je u sobi, napravi 3 kruga unutar sobe da protegne noge, i mora da sedne, zadise se. sve teze vezbe su mu zabranjene, a sve i da mu nije zabranjeno, ne bi mogao ni sklek da uradi. ovo ce inace biti prolongirano. cak i kada bude skroz cist(nadam se za nedelju dana), teretana ce mu ostati zabranjena do daljnjeg.
- nakon svega sto je prosao, kaze da je potpuno promenio misljenje o ovome. kaze, gde god da ides, obavezna maska. ako se zateknes u vecoj skupini, makar metar udaljenosti od svakoga, cak i od kolega sa kojima si svakodnevno u kontaktu. ne treba zatrpati socijalni zivot, ali mora se naci balans.
 
mislim da bi ljude kao sto je on trebalo dovesti pred kamere. neko ko je prosao sve ovo, razumeo probleme, shvatio znacenje fizicke udaljenosti, a opet nije odlepio i odlucio da se zakopa u pecinu daleko od svih... takvih 10ak ljudi bi ubedilo ljude da su nosenje maske i fizicka udaljenost korisni, daleko pre nego sve konferencije raznih Brnabicki, Konova, Kisicki i ostalih...
E freak ti si bio prilično ekstaziran stanjem u APV i pričao kako ovi na jugu ne paze za razliku od severa.
Šta se, pobogu, desilo?

I drigo koje to savete to taj tvoj poznanik "nastavlja da sluša" , možda može koristiti široj populaciji.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

apropo novog pazara, gledao prilog u vestima, kafići šljakaju sve u 16 doduše nije puno kao na onoj fotki sa početka, al ima ljudi. korzo uveče pun kao oko, radi luna park, a maske, na osnovu snimka bi rekao <50%

 

pa jbt

:isuse:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

E freak ti si bio prilično ekstaziran stanjem u APV i pričao kako ovi na jugu ne paze za razliku od severa.
Šta se, pobogu, desilo?

 

Invazija dođoša™

Link to comment
22 hours ago, Anonymous said:

 

Užas. To je sa malim sredinama, izolovani su, ali su veoma ranjivi kad se sranje pojavi.

 

Nek' ne ide na sahranu, spreči je svakako, ko jebe tračeve po selu.

selo je koliko smo videli bilo  vrlo disciplinovano, moja najuža rodbina je pozvala telefonom , izjavili saučešće i izvinjavali se , zamolili za razumevanje. Deda sa druge strane rekao da razume, svi se rasplakali  al drugačije nije moglo. Onda se i nebo otvorilo  tako da se sahrana završila  najbrže moguće, njihovoj najbližoj rodbini nek je  svemir u pomoći da se virus zaustavi na baki.

nas sve ovo moju kevicu je pozvala komšinica relativno mlada al pameti uske da joj kaže u poverenju da je čula da se virus prenosi samo seksom :D ona jurodiva što je kod Teše pričala o tome je nahvatala partioce :D sve u danu kad se sahranjivala žena od 83 godine , keva ostala bez reči a ja sutra moram u prosvetiteljsku misiju preko plota 

  • Haha 2
Link to comment
18 minutes ago, freakns said:

 

mislim da bi ljude kao sto je on trebalo dovesti pred kamere. neko ko je prosao sve ovo, razumeo probleme, shvatio znacenje fizicke udaljenosti, a opet nije odlepio i odlucio da se zakopa u pecinu daleko od svih... takvih 10ak ljudi bi ubedilo ljude da su nosenje maske i fizicka udaljenost korisni, daleko pre nego sve konferencije raznih Brnabicki, Konova, Kisicki i ostalih...

 

+1

Nema dovoljno informacija na kzs, ja to pratim, u stvari opusteno iscekujem da nesto saznam ali ono sto me stvarno interesuje je da neki novinar nesto lepo pita, posto sve ostalo znam. To sto ovi pricaju je opste i nekorisno, taj broj sto kontrolisu, obrazovani dovoljno da pricaju deset minuta o necemu sto ih nisu pitali i sl...Ceo svet je kreten, Sada je jasno da maske rade Neki posao, Sada...nije bilo pre moguce da maska zaustavlja jebeni prenos, distanca i sve...Nema, dok ne vide i ne procitaju strasno ne mogu da prihvate kako treba, nema apsolutne discipline a sada smo toj prici. Ono, bar smo informisali dovoljno kako bi se culo i maloj nekoj ljuspici i smorinu, da ima neki virus. Treba klince pod masku u roku od odma

 

Na ovu gore temu, kako se zove hipohondar koji je uvek u pravu

Link to comment

Da li neko zna kakve to testove rade privatne laboratorije na covid antitela?

Moja firma poslala sve zaposlene da se testiraju u privatnom labu, i dobili su rezultate izražene u procentima.

Jedina osoba iz firme koja je bila potvrđena covid+, i bila u bolnici u aprilu, sada nema antitela.

 

Zar nisu privatni labovi izopšteni iz cele priče?

 

Link to comment
3 minutes ago, Tihajeza said:

Da li neko zna kakve to testove rade privatne laboratorije na covid antitela?

Moja firma poslala sve zaposlene da se testiraju u privatnom labu, i dobili su rezultate izražene u procentima.

Jedina osoba iz firme koja je bila potvrđena covid+, i bila u bolnici u aprilu, sada nema antitela.

 

Zar nisu privatni labovi izopšteni iz cele priče?

 

https://www.danas.rs/drustvo/privatne-laboratorije-pocinju-da-rade-testove-na-korona-virus/

 

Izgleda da rade samo serološke testove...

Link to comment
23 minutes ago, renne said:

reko Smrt danas da rade i privatne

da će ući u sistemtm

još uvek ne rade pcr testove

Link to comment
u preko 20% bg komaraca
Lepo bas, bas lepo.

Mislim da misli na doktora Stevanovića, što ga predsednik od milja zove picipevac


Tako ga zove??
Jaoooo majko mila [emoji55]
Kako dobacio onom premijeru Kosova danas, koga video prvi put: Je l znas ti srpski?

Dakle to samo treba ubiti od batina, pre one samice.

Inace jos jedan off, po tumacenjima astrologa, ovaj idiot ima Uran u IV polju, kazu to je naglo preseljenje [emoji848]
Ili bezi ili iznenada putuje u samicu.

Izinjavam se za skretanje sa teme.
Link to comment
1 minute ago, Jumanji said:

Lepo bas, bas lepo.



Tako ga zove??
Jaoooo majko mila emoji55.png
Kako dobacio onom premijeru Kosova danas, koga video prvi put: Je l znas ti srpski?

Dakle to samo treba ubiti od batina, pre one samice.

Inace jos jedan off, po tumacenjima astrologa, ovaj idiot ima Uran u IV polju, kazu to je naglo preseljenje emoji848.png
Ili bezi ili iznenada putuje u samicu.

Izinjavam se za skretanje sa teme.

a sta mu je u trecem polju, eris?

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

E freak ti si bio prilično ekstaziran stanjem u APV i pričao kako ovi na jugu ne paze za razliku od severa.
Šta se, pobogu, desilo?

I drigo koje to savete to taj tvoj poznanik "nastavlja da sluša" , možda može koristiti široj populaciji.

.... Shiit has hit the fan!
 

jbg, desilo se da smo gadno zasrali. ono sto se u Vrbasu desavalo je za zatvor

 

a nastavlja da slusa sve sto vec znamo... samoizolacija, ukljucujuci i decu. znaci samo mu zena donosi hranu, i to je to. pije puno tecnosti, lekove, odmara. nije to nista sto ne znamo, ali mnogima je tesko da prihvate. ili kada se oporave, zaborave da su bili bolesni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...