Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Quote

[Novinar iz Sjenice Edib] Honić ističe da je Sjenica danas "grad na infuziji". "Iz jučerašnjeg dana ću reći jedan podatak - 197 ljudi je primalo infiziju, a 75 osoba je imalo rendgenski pregled. Svi imaju definiciju zaraze! Inače juče je bilo i 10, kako se to ovde kaže, dženaza (sahrana). Mahom jesu stare osobe, ali svi su sa definicijom zaraze", navodi on.

http://rs.n1info.com/Vesti/a616752/Korona-u-Sjenici.html

Link to comment
20 minutes ago, Plajvi said:

Kontam da će taj broj čuvati kao državnu tajnu. Ovo  sam videla pre 2 dana. I to je tragično. KI je prva od svih bila zatvorena u martu  jer je buknulo, pa se stabilizovalo i ne mogu da pojmim da ljudi nisu izvukli baš nikakvu pouku iz marta. Kao da nikad nismo bili zatvoreni, radile samo apoteke i prodavnice, kao da ništa nije bilo, bašte kafića pune koliko vidim.

Nema spasa takvom mentalnom sklopu.

Edited by Alfa
Link to comment
Bilo bi dobro da konačno počnu da se svađaju... Možda neko skloni Nestora pa konačno budalu sklone sa TV-a... Ili sklone Kona, pa da znamo na čemu smo, da je (iznenađenja li) brod ludaka izbrao najluđeg za kapetana...

pa to, pukovnici/pokojnici, daj da reshimo ko je na shtitu.

 

kapiram da nestor na jednoj telviziji kaze jedno (i svi prenesu) i onda trchi.odmah na drugu da kaze suprotno (i svi prenesu). da li ga to radi ili nekog drugog radi, odlichno zezanje, odlicha eksperiment. prvi se setio [emoji38]ol:

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, steins said:

Noćas sam mislio o Ani Gligić. 

Nije ona ništa pogrešila. 

Ana Gligić je samo skrojila teoriju prema svom vremenu. U njeno vreme su u Kriznom Štabu sedeli mnogo ozbiljni ljudi koji su imali dovoljno integriteta da sklapaju dilove sa vlašću samo onoliko koliko je neophodno (a neophodno je) i gde su vlastodržci mogli uglavnom da gundjaju sebi u bradu posle sastanaka. 

Ona je iza sebe imala Državu sa velikim D, koja je imala muda da blokira i zatvori sve, da gurne na ulice vojsku sa metkom u cevi, gde je tadašnji ministar saveznog MUPa, pošto republička vlast nije imala ingerenciju,  poslao na Kosovo poruku "Vakcina ili metak" koja je završila antivaksersku priču, koja je za 24 sata poslala depešu svim hotelima i motelima da su po potrebi nacionalizovani i da se stave na raspolaganje, gde su članovi KŠ pičili uzduž i popreko Srbije, kampovali po Sandžaku i Metohiji na keca, bez da se iko pozove na rang i zvanje, gde je vakcinisano 8000000 ljudi za 3 dana, što je podatak koji do danas stoji u WHO kao najbolji primer organizovane vakcinacije u svetu. 

Jedna od dve najbolje ilustracije sistema je činjenica da su epidemiolozi tražili da se epidemija proglasi 22.marta. Političari su vršili pritisak i uspeli da pomere  objavljivanje epidemije za - 3 dana. U jednoj SFRJ! 3 dana i ni minut više.

Ima i anegdota da je na nekom zasedanju KŠ, neki mučeni ministar turizma u vladi grada Beograda u jednom trenutku počeo da mrsomudi o spasavanju turističke sezone. Posle 3 rečenice, profesor koji je vodio KŠ ga je samo pogledao, bez reči, ovaj pogledao u ostale iz vlasti za stolom koji su svi spustili glave, i izjavio čuvenu rečenicu - ipak ću korigovati svoje mišljenje.....

Jbga, bila neka ozbiljna država u kojoj se znao red. 

Gligićka i dalje živi u tom vremenu, pa tako i rezonuje. 

Jasno je da je zatvaranje u martu/aprilu bilo isključivo zbog izbora, a ne zbog spasavanja života. Verovatno je rekao KŠ aj kako da izvedem da narod izađe na izbore, zatvori sve do kraja maja. 

Link to comment

Meni nije baš najjasnija tvrdnja da je zatvaranje u martu bilo zbog izbora. Nema mi logike, pogotovo što su izbori trebali biti u aprilu.

Dočim je prerano otvaranje u maju upravo zbog ekonomije i izbora.

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Meni nije baš najjasnija tvrdnja da je zatvaranje u martu bilo zbog izbora. Nema mi logike, pogotovo što su izbori trebali biti u aprilu.

Dočim je prerano otvaranje u maju upravo zbog ekonomije i izbora.

9. 4. je stigao mejl u firmi da cemo raditi izbore u junu.

 

Link to comment

Samo smo pratili modu :happy: tada je pocelo zatvaranje sirom evrope i cim su pocele najave o otvaranju mi smo uleteli u pucanj kako bi imali. Bolju poziciju na trzistu :D

Link to comment
2 minutes ago, fren said:

Jasno je da je zatvaranje u martu/aprilu bilo isključivo zbog izbora, a ne zbog spasavanja života. Verovatno je rekao KŠ aj kako da izvedem da narod izađe na izbore, zatvori sve do kraja maja. 

Ma jok, prvobitno zatvaranje je bilo deo epidemijskih mera i to je imalo smisla. Jedina besmislena akcije su bile vezane za penzionere i tu se ogleda sva nseposobnost KŠ

Link to comment

Penzioneri, šetnje pasa, radno vreme prodavnica pa se svi nabiju da obave kupovinu do 3...

Možda sam sam se pogrešno izrazila, ali verujem da je prioritet bio izbori, pa onda životi. Stisni sve da imamo minimum zaraženih do juna.

Link to comment

Blokada Košutnjaka od strane policije i sprečavanje šetnje po šumi je jedna od jačih mera.

Možda je jača jedino bila- hapšenje onih mučenika što su u 17:01 otišli do kontejnera da bace đubre.

 

:Jova:

  • +1 1
Link to comment

Neka su te mere bile idiotske, ka odrzavanju izbora namenjene, sa friziranim ciframa obolelih i preminulih..ali je to tada bio tracak necega sto bi mogla da bude drzava.

 

Tada bar nije bilo ovoliko ljudi koje znam, u 30-im i 40-im koji imaju visoke temperature, upale pluca ali "negativne rezultate na kovid testu".

Link to comment

U martu i aprilu je cilj bio da se pokaže narodu kako je AV sačuvao živote pred izbore. Sad nema više izbora, tako da državu boli patka za živote.

 

Ultra represivne mere koje smo imali bile su sulude isto koliko i totalno otvaranje koje je usledilo.

Edited by Sammael
  • +1 3
Link to comment

Ljudi, u KŠ je brdo ljudi koji veze sa medicinom nemaju.
Ja da znam troje su tu samo za spinovanje. Jedan od njih se već istakao u falsifikovanju dokumenata koja su slana EU i to nevezano za pandemiju. Drugi je brutalno đubre koje "zna sve o svim novinarima" i ne libi se da to upotrebi u razgovorima[emoji769] sa njima.
To ide dotle da ako je neko novinar po želji režima ima da mu se izađe u susret tako što se izvlače stručni članovi KŠ, sa sednica koje su hitno sazvane u panici, a neki članovi su dovoženi helikopterima da bi stigli, ali da se mora dati izjava omiljenim medijima.
Spinovanje i PR na prvom mestu. Ljudi koji umiru su posle...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...