Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

19 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nisam o tome pisao

 

ovo što kažeš jasno je svakome sa 0.5 gr mozga i frustrira svakoga, tu nema zbora. mislio sam o priči koja obično dolazi iz “vrlo obaveštenih izvora” koja govori o enormnom broju obolelih/umrlih samo o tome ne sme da se priča, al eto kum šurnjajinog malog ima druga u bolnici/pogrebnom pa zna

 

po tim pričama do sada je za nas bergamo trebao da bude mala maca

 

Bergamo je tako poceo, sto je gomila vikala "haha pičke se plase" a doktori zapomagali "ljudi zajebite kafice, intenzivna nega se napunila za dva dana".

 

Isto i Wuhan, odjednom nikle montažne bolnice a nedelju dana ranije doktori koji su upozoravali na epidemiju poslati u zatvor. E sad sve to prenesi na srpski radikalski model i nemoj da budes paranoican. Hocu reci, najpametnija stvar koju neko ko je u rizicnoj grupi danas moze da vice je "ZAVERA".

 

Da se razumemo, dete još uvek šaljem u vrtić, uplatio sam joj i kamp za peti jul, masku ne nosim na ulici nego samo u zatvorenim prostorima, dakle nisam nabio plasticnu flasu od 6 litara na glavu i uvio se u aluminijumsku foliju. Ima na ulici X ljudi opreznijih od mene. Ali ovo prosto vrišti na zaveru Struke koja treba da relaksira ovce pred izbore.

 

Jer jeste zavera, i to se vidi iz aviona.

Edited by Caligula
Link to comment

 

Quote

Kako Direktno.rs saznaje, veliki broj policajaca koji je čuvao red i mir na poslednjem večitom fudbalskom derbiju između Partizana i Crvene zvezde, odigranom 10. juna, na kojem je prisustvovalo oko 20.000 ljudi, oboleo je od koronavirusa. To je za naš portal izjavio pripadnik policijske brigade sa Banovog Brda.

https://direktno.rs/korona/281905/veliki-broj-policajaca-koji-je-obezbedjivao-derbi-zarazen-koronom.html

Edited by vememah
Link to comment
43 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nisam o tome pisao

 

ovo što kažeš jasno je svakome sa 0.5 gr mozga i frustrira svakoga, tu nema zbora. mislio sam o priči koja obično dolazi iz “vrlo obaveštenih izvora” koja govori o enormnom broju obolelih/umrlih samo o tome ne sme da se priča, al eto kum šurnjajinog malog ima druga u bolnici/pogrebnom pa zna

 

po tim pričama do sada je za nas bergamo trebao da bude mala maca

 

Naslušali smo se takvih priča onoliko za vreme poplava, tako da takve stvari zaista ne treba uzimati zdravo za gotovo. 

S druge strane, prilično je očigledno da se nešto dešava. Primećujem da sve više ljudi, pa i ja među njima, ima u bliskom okruženju osobe koje su pozitivne ili makar imaju simptome korone. U toj meri toga nije bilo ni na vrhuncu epidemije, makar u krugovima u kojima se ja krećem. Opet, i to je anegdotalno i ne mora ništa da znači, ali kad se onda osvrneš oko sebe i vidiš da korone kao teme u medijima jednostavno nema, da su podaci koji se objavljuju krajnje šturi, da je kod struke™ dan mrmota i da se jedino oglase da kažu da je apsolutno sve u redu i baš onako kako se očekivalo (kao da se ne sećamo šta su pričali pre manje od mesec dana)... Jednostavno ne možeš da ne primetiš nesklad u svemu tome i to je onda vrlo plodno tlo za razvijanje raznoraznih teorija zavere koje se onda vrlo lako primaju.

 

Pritom, sve sam manje ubeđen u teoriju da se ovo radi zbog izbora. Jednostavno, oni će ove izbore ubedljivo dobiti i njihovo biračko telo će izaći, htelo to ili ne, pa sve da i Srbijom haraju korona, ebola, kolera i kuga, verujem da su svrlo dobro svesni toga i da nema potrebe za ovakvim Potemkinovim selima. Pre bih sada rekao da se radi o tome da nam je ekonomija u tako katastrofalnom stanju da bi je bilo kakve restrikcije zakopale na narednih x godina, a i da je Srbija kao država jednostavno istrošila svoje kapacitete za funkcionisanje u vanrednoj situaciji.

Edited by Halvard
Link to comment
Quote

Produkcija rijalitija "Zadruga" poslednjih nekoliko dana, po svemu sudeći pokušava da sakrije da na imanju u Šimanovcima vlada virus zbog kog već nekoliko učesnika ne može da se digne iz kreveta. Naime, među "zadrugarima" se već dva dana priča o tome da neki od učesnika imaju visoku temperaturu koja je išla čak i do 39.9. Kako se u programu uživo još moglo čuti, neki od njih od produkcije su tražili i lekove, ali kako ih navodno nisu dobili, bili su prinuđeni da koriste alternativne metode, kao što je uvijanje nogu u kese sa krompirom i slično. Iako su gledaoci ovo imali prilike da vide u programu uživo, ovi snimci ne postoje i na zvaničnom Jutjub kanalu "Zadruge", dok je u međuvremenu obrisan i onaj mali broj snimaka kojih je u toku jučerašnjeg dana bilo na drugim kanalima. U međuvremenu, televizija "Pink" izbegava i emitovanje bolesnih, dok se kadrovi preusmeravaju na neka druga dešavanja na imanju. Kako je povišena temperatura jedan od glavnih simptoma koronavirusa, a među učesnicima vlada opšta panika, po ko zna koji put obratili smo se PR službi Pinka, koja je iznova izbegavala da odgovori na naša pitanja o tome hoće li učesnici "Zadruge" biti testirani na COVID-19, zbog čega učesnicima nije ukazana lekarska pomoć, te da li će biti, i da li su njihove porodice obaveštene o lošem zdravstvenom stanju u kom se danima nalaze.

Kako je portal Nova.rs juče pisao, a prema rečima učesnika rijalitija “Zadruga”, “ukućani” Mima Živković, Gagi Đogani, Mensur Ajdarpašić i Matija Matijević imaju visoku temperaturu, zbog koje su u krevetu već dva dana.

Naime, svi pomenuti učesnici imali su temperaturu 38, dok je kod Mensura Ajdarpašića ona išla i do 39.9, prema rečima “zadrugarke” Ermine Pašović.

Snimci koje smo u pomenutom tekstu priložili u međuvremenu su obrisani. Doduše, pojavio se snimak u kome se može videti da su takmičari ovog rijalitija u ozbiljnoj panici, i i te kako zabrinuti za svoje zdravlje.

https://nova.rs/showbiz/pink-krije-bolesne-u-zadruzi-sve-vise-zarazenih-virusom/?ref=fbnova

Link to comment

evo, danas nas lokalni zavod za javno zdravlje poceo opet da objavljuje podatke, posle vise nedelja - danas ima 7 novih u ue.

najvise ikada u samom gradu je bilo 6 u aprilu, ako neki rezultat nisam ispustila - znam zato sto mi salju tabelu na viber svaki dan, sa pauzom od par nedelja, iako se nisam nikad prijavila da to primam.

 

i to je jedini nacin da se, barem donekle, sprece, s jedne strane glasine i panika, s druge strane stav da mozemo da se opustimo jer pobedili koronu.

 

 

 

Link to comment

„Dragi prijatelji, žao mi je što nećemo pjevati u subotu zajedno, budite još malo strpljivi, dok se situacija ne sredi, da bismo mogli da uživamo u muzici na velikom koncertu koji željno iščekujemo ceo bend i ja. Vidimo se 22. avgusta u Kragujevcu“, poručio je Zdravko Čolić.

Nažalost, usled nepovoljnih okolnosti za nesmetanu realizaciju spektakla kakvog zaslužuju publika i Zdravko Čolić, organizatori su bili primorani da koncert pomere za avgust, kada se očekuje da će biti omogućeno obavljanje koncertnih aktivnosti u punom obimu u Srbiji. Organizatori imaju podršku grada Kragujevca i lokalnih medicinskih i logističkih službi i nastavljaju pripreme za spektakl koji je zakazan za avgustovsko veče.

Link to comment

Dragi FB prijatelji,
Na moj jučerašnji intervju za portal Direktno.rs, osoba iz Kriznog štaba mi je ekspresno poslala fotografiju na kojoj sam zaokružen crvenom bojom. 
Desno do mene je moja supruga, a levo Dragan Đilas. (v. niže).
Nije bilo teksta, a naslov je glasio: "Direktno, da ne može direktnije".
Evo i mog odgovora:
Slika koja Vam je stavljena na raspolaganje potiče sa protesta zbog maltretiranja Đilasove dece.
Ponosan sam što sam bio tamo, a voleo bih da sam video i Vas.
U pitanju su moralni principi i osećanje pravde.
Tada sam prvi i jedini put bio sa Đilasom.
Prišao je da zahvali Ivani i meni što smo došli.
Inače, nisam član nijedne partije, a po civilizacijskim vrednostima najbliže su mi demokrate.
Vi ste pametna osoba i siguran sam da Vam je jasno da je sadašnji režim najsramniji u istoriji Srbije. 
Na svima nama je da nas takve lopuže i lažovi svojom blizinom što manje prljaju.
Nisam vernik i ne očekujem Strašni sud, ali znam da će se ovima jednog dana suditi za sva zlodela.
No, vratimo se meritumu.
Šta u mojim tekstovima nije tačno (osim što sam, kako mi mnogi zameraju, preterano „pokrivao“ svoje kolege)?
Pozdravlja Vas,
Zoran Radovanović
P.S. – Iskoristiću po neku od ovih konstatacija za tekst koji nameravam da napišem.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3101417799954903&id=100002601390239

 

Link to comment
51 minutes ago, Aleksija said:

evo, danas nas lokalni zavod za javno zdravlje poceo opet da objavljuje podatke, posle vise nedelja - danas ima 7 novih u ue.

najvise ikada u samom gradu je bilo 6 u aprilu, ako neki rezultat nisam ispustila

 

xf9bTub.png

 

Doduše na ovom grafiku fali period od 30.3. do 15.4.

Link to comment

Nisam gledao jbg ne pratim ga.

 

Znam samo da mi je strina umrla aprila ne od Covida nego od srcanih problema, 75 godina, nisu je primali u bolnicu (zbog kovida) nego neka sedi kuci i pije aspirine. Nije u statistici naravno, cemu panika.

 

Ajmo na Zdravka ili da gledamo kako pikaju loptu, ili jos bolje da se kladimo na sve to JER TREBA DA SE ŽIVI A TO JE ŽIVOT DA GLEDAS TENIS I FUDBAL, TAKO SE ŽIVI A NIJE MIŠEVI i onda neki arhitekta u penziji ili kompozitor ili slikarka ili baka domaćica nosi na grudima dve tone zemlje koju joj je doneo UNUK KOJI ŽIVI JEBIGA NIJE MIŠ pa ako umre umre, šta koj kurac

 

Torbica je imao pravo, samo što je inteligentniji od mene pa se čovek ubio. Nema nade za ovaj kurvin svet.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...