Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 hours ago, Budja said:

 

Jebes vlast.

 

Meni je tu vise sramotna struka™ koja je potpuno izgubila profesionalni integritet.

 

 

Sve vreme u funkciji jednog čoveka. U stvari od DKT verovatno nije ni moglo ništa da se očekuje. A kad bolje razmislim ni od Kona. Ovi poslednji napadi na Radovanovića su nešto najbednije u celoj ovoj šaradi srpske takozvane struke.

Link to comment
7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

počinje novi krug svi će dumremo, i mislim da ovo nije više za epidemiologe već psihologe

 

Necemo svi dumremo neko prosto se mozak instinktivno bori protiv derbija, teniskog turnira i izbora u zemlji po kojoj su setali naoruzani vojnici pre samo mesec i po a penzioneri nisu mogli na vazduh sem subotom od cetiri do sest ujutro.

 

Jedno je kada ti drzava kaze da zbog ekonomije mora da se rizikuje. Sasvim je drugo kada se rizikuje samo da bi neko dobio mandat da krade naredne cetiri godine. Frustrira jbg.

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Svakako su najveće budalaštine bile blanko otvaranje granica i dozvola za organizaciju masovnih događaja. Trebalo je da bar još neko vreme ostanu i veći razmaci po restoranima i kafićima. Jbg, videćemo posle 22. gde smo, ja se ne paranoišem još (previše) iako je juče koleginica iz kanc otišla kući posle ručka jer joj nije bilo dobro (kašalj, malaksalost i bol u mišićima, blago povišena temperatura).

 

Inače za razliku od ostalih ovde, ja u ovom periodu nisam čuo do sada ni za jedan slučaj iz mog užeg i šireg okruženja a imam prilično širok krug ljudi s kojima sam u kontaktu profesionalno i prijateljski. U prvom periodu su ortak i njegova supruga bili među prvim zaraženim (pokupili u firmi u kojoj rade, IT je u pitanju).

Link to comment

Radovanović: Da nema izbora, imali bismo pet novozaraženih   https://nova.rs/drustvo/radovanovic-da-nema-izbora-imali-bismo-pet-novozarazenih/

Quote

“Mi smo zbog izbora praktično ukinuli sve mere, tako da ako dopustite predizborne skupove, onda morate da dopustite sportske događaje, pa i splavove i žurke i onda sve to ima svoju ulogu i dođe kazna” smatra Radovanović.

On podseća da se u Srbiji od početka maja broj novootkrivenih slučajeva zaraze kreće “u rasponu od 20 do nekad i više od sto dnevno”.

“Da nije bilo ovih izbora i da su mere popuštane postupno kao što se i očekivalo, mi bismo verovatno sad bili na jednocifrenim brojevima novootkrivenih, pet ili šest dnevno i približavali se nuli” objašnjava.

Na pitanje da li se može očekivati da broj novootkrivenih slučajeva zaraze posle izbora poraste, Radovanović odgovara da to “zavisi od onih koji broje i koji obaveštavaju javnost”.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Zbog korone ili malog interesovanja? Sta je zvanican razlog?

 

Karte se regularno prodaju online

Edited by Milosh76
Link to comment

Zajebavaš? Malo interesovanje za Zdravka?  Ne znam ko nije kupio kartu. 

 

Ne znam šta je zvanično obrazloženje. Pomereno je za 22.8. Meni je javio čovek koji je imao zakup dela VIP lože.

 

Naravno da je korona u pitanju. Negde smo po brojkama na pola pika od prvog naleta, ali mnogo brže se puni. Videćemo kuda ide sve, ali baš brzo i baš ima slučajeva. Ovakav događaj bi bio ozbiljna opasnost

Link to comment
Just now, Jozef K. said:

Zajebavaš? Malo interesovanje za Zdravka? 

Naravno da se zajebavam :D

 

Nego ne mogu da nadjem zvanicnu informaciju

Link to comment

Dobro je. Bolje ja da izgubim smisao za ironiju nego ti :) Mlađi si.

 

Nema još uvek. Rekao sam od koga je info. Ozbiljan čovek, biznismen, koji je trebalo da ima promociju novog proizvoda i dao je kintu, za uzvrat dobio deo VIP. Ne znam zašto nema saopštenja još uvek.

Link to comment
7 hours ago, James Marshall said:

Rekao bih da je to dimna bomba za izbore u fazonu "ma sve je ok, vidite da ljudi idu na derbi, idu na penis tenis, lagano, Nestor bio u pravu, korona picin dim". I tako do 22. 

Potpuno ista situacija je u Poljskoj gde su izbori 28. Korona odjednom kao da ne postoji.

 

Link to comment

Prihvatam opkladu da danas neci biti +1 standardni preminuli nakon halabuke na drustvenim mrezama. Mile koji vodi zvanicnu evidenciju ce verovatno dobiti upute da sharatm  malo.

Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

 

Necemo svi dumremo neko prosto se mozak instinktivno bori protiv derbija, teniskog turnira i izbora u zemlji po kojoj su setali naoruzani vojnici pre samo mesec i po a penzioneri nisu mogli na vazduh sem subotom od cetiri do sest ujutro.

 

Jedno je kada ti drzava kaze da zbog ekonomije mora da se rizikuje. Sasvim je drugo kada se rizikuje samo da bi neko dobio mandat da krade naredne cetiri godine. Frustrira jbg.

nisam o tome pisao

 

ovo što kažeš jasno je svakome sa 0.5 gr mozga i frustrira svakoga, tu nema zbora. mislio sam o priči koja obično dolazi iz “vrlo obaveštenih izvora” koja govori o enormnom broju obolelih/umrlih samo o tome ne sme da se priča, al eto kum šurnjajinog malog ima druga u bolnici/pogrebnom pa zna

 

po tim pričama do sada je za nas bergamo trebao da bude mala maca

Link to comment

Vaistinu cudna situacija ali ako se ispostavi da su ti tvitovi iz dobro obavestenoh izvora patka poput stotina utopljenika koji plutaju po obrenovcu, nadam se da ce ih organi pronaci a nakon toga sudovi nagraditi predsednickim mandatom u zabeli :happy:

- ako nam djitlerovci dizu pritisak zarad propasti hebenih izbora to je sljam neopevani :puke:

Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nisam o tome pisao

 

ovo što kažeš jasno je svakome sa 0.5 gr mozga i frustrira svakoga, tu nema zbora. mislio sam o priči koja obično dolazi iz “vrlo obaveštenih izvora” koja govori o enormnom broju obolelih/umrlih samo o tome ne sme da se priča, al eto kum šurnjajinog malog ima druga u bolnici/pogrebnom pa zna

 

po tim pričama do sada je za nas bergamo trebao da bude mala maca

Mislim da je suština da treba da se zna istina. Šta to znači: brojno stanje u bolnicama po gradovima. Najteži slučajevi po gradovima, pa onda i broj zaraženih po gradovima. Takve informacije u suštini određuju ponašanje ljudi. Ako je sve ok, kao što je bilo od početka maja, naravno dase popušta sa merama i da se ljudi slobodnije ponašaju. Ali ne organizuje se derbi i slično, a ako već organizuješ javljaj onda i posledice. Tada se ljudi sami opreznije ponašaju, razmisle da li će u kafanu, da li će masklu u zatvorenom prostoru. Problem su laži i laži isključivo u funkciji jednog čoveka. Kada sam pisao o situaciji u Kragujevačkom KC nisam pisao da plašim ili da preuveličavam, nego sam dao informaciju da je sa 0 na respiratoru u kratkom periodu došlo do osam. I to pacijenti iz Sandžaka. Popunila se infektivna, već je otvoreno još jedno odeljenje. Znamo da se sada ne zadržavaju sa blagom slikom ili bez simptoma, što znači da bi po kriterijumima od pre dva meseca bilo još mnogo više ljudi. Mislim da je bolje da ih nezadržavaju, jer realno nema razloga za hospitalizaciju. Opet ako napišeš istinu izgleda da smeta, jer se ruši neki sneško i napadaju se da se laže i preuveličava. Ne znam da objasnim tu patologiju, ali zato i ne treba raspravljati nego podeliti info, koji je prilično siguran. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...