Jump to content
IGNORED

Ekonomija i Corona virus pandemija


Frank Pembleton

Recommended Posts

48 minutes ago, Luther said:

 

Umesto komentara ovih bljuvotina samo pitanje gde živi pisac istih?

Kakve veze ima gde živi? Samo oni koji žive u državama trećeg sveta mogu da kritikuju? Šta nije tačno u ovom što sam citirao? Da države neće da daju pare za zdravstvo i prosvetu, a štampaju milijarde kad su banke i korporacije u opasnosti? Dovoljan im je aplauz u 8, jbg. 

Naravno da se ništa neće promeniti - pročitah pre neki dan da će Italija da pomogne klubove Serije A sa 400 miliona jura, da prežive nekako ovu krizu. Za 20-ak godina će fudbaleri da leče i prosvećuju, verovatno.

Link to comment
4 minutes ago, zgembo said:

Kakve veze ima gde živi? Samo oni koji žive u državama trećeg sveta mogu da kritikuju? Šta nije tačno u ovom što sam citirao? Da države neće da daju pare za zdravstvo i prosvetu, a štampaju milijarde kad su banke i korporacije u opasnosti? Dovoljan im je aplauz u 8, jbg. 

Naravno da se ništa neće promeniti - pročitah pre neki dan da će Italija da pomogne klubove Serije A sa 400 miliona jura, da prežive nekako ovu krizu. Za 20-ak godina će fudbaleri da leče i prosvećuju, verovatno.

 

Ništa nije tačno ali stvarno ne bi da pobijam tačku po tačku. Evo ti samo na brzinu šta će Trampara da sune u zdravstvo:

  • Put $117 billion into hospitals and veterans’ health care.
  • Provide $16 billion for the strategic national stockpile of pharmaceutical and medical supplies.
  • https://www.cnbc.com/2020/03/27/house-passes-2-trillion-coronavirus-stimulus-bill-sends-it-to-trump.html                                                                    Ono što hoću da kažem da samo glup čovek može da živi na tzv. zapadu gde:  nema ga dovoljno samo za socijalna davanja, za medicinsku opremu, za plate zdravstvenih radnika, za naučna istraživanja i obrazovanje. Zapadni sistemi su sjajni kada treba „proizvoditi“ finansijske derivate, alate za gubljenje vremena na društvenim mrežama, za holivudske proizvode za ispiranje mozga. Posrću samo kada treba brinuti o ljudima – kada zatrebaju zaštitne maske, respiratori, bolnički kapaciteti, lekovi, ili kakva druga realna dobra.  a može lepo da živi na istoku, gde se svi razoružavaju i nikada nema brutalnih vojnih intervencija, gde je medicina mnogo naprednija i postoje lekovi za sve bolesti a sanitarna kontrola na pijacama je najuzornija na svetu. Ili na jugu recimo. Pa kad je pisac tako dokazano glup da se zlopati na zapadu i tekstovi su mu jednako glupi.
Link to comment

115 milijardi dolara? Koliko je to, 10% godišnjeg budžeta US ministarstva odbrane? 

Kakve veze ima gde se zlopati? Jel pisao da je na istoku bolje? Lepo sam pitao, šta nije tačno u citiranom. A ti zalepiš da će Tramp 5% para koje će naštampati dati zdravstvu. Ovih 95% verovatno ide budalama poput Katića.

Link to comment
5 minutes ago, zgembo said:

115 milijardi dolara? Koliko je to, 10% godišnjeg budžeta US ministarstva odbrane? 

Kakve veze ima gde se zlopati? Jel pisao da je na istoku bolje? Lepo sam pitao, šta nije tačno u citiranom. A ti zalepiš da će Tramp 5% para koje će naštampati dati zdravstvu. Ovih 95% verovatno ide budalama poput Katića.

 

Pa ako ti ne vidiš iz linka gde sve novac ide (pomoć nezaposlenima i povećanje osiguranja za nezaposlene, pomoć svim građanima u zavisnosti od visine prihoda, pomoć državama i komunama, pomoć malom biznisu da isplati plate, odlaganje plaćanja studentskih kredita, itd) i ako to nije novac za socijalna davanja i ako i dalje misliš da će 95% novca ići budalama onda ja ne mogu da ti pomognem.

Sad bi ja, ili neko drugi, trebalo da idem od države do države tzv. zapada i pravim spisak kome se sve pomaže da bi pobio lupetanja mafijaškog savetnika za pranje novca sa istoka koji naravno taj istok nikada ne spominje, tamo je sve super, ali se zlopati po trulom zapadu koji samo čeka takve likove sa brdovitog Balkana da ga "iskritikuju" i otvore mu oči. Pazi da neću.

Link to comment
5 hours ago, Ravanelli said:

 

mene živo interesuje kako je telekom oštećen u meri da mu treba dokapitalizacija. sve im teče od pretplata i telefoni i kablovska

za EPS nisam siguran kako sada funkcionišu sa nižim cenama na otvorenom tržštu, ali obzirom da je bio dobar balans proizvodnja/potrošnja u srbiji, ne vidim kako ih je ovo pogodilo naročito. možda manja potrošnja, ali to ne bi baš trebao biti toliki problem... mada možda i grešim tu

 

deluje da će ovo iskoristiti da isprave neke računovodstvene brljotine koje su rađene decenijama, pogotovo u telekomu

 

Decenijama stop.

Pre dve decenije ja tamo boravio kao mladji referent u reviziji istog. :)

 

 

Link to comment
4 hours ago, Ravanelli said:

kako volim kada se čarobnjaci menadžmenta razmašu sa kriznim idejama. 5 dana me drkaju sa prezentacijom oko COVIDa i krenuli da detaljišu i prepakuju. sad mi dali zadatak da vidim koliki je srpski GDP po industrijama, onda da vidim koja je projekcija pada tih industrija u svetu, to primenim na srpske podatke, pa šta ispadne i da to nekako pogodim sa vučićevom prognozom od 1,8% 

ja reko da neću

 

To!

Preplavljen internet webinarima "Impact of COVID on ___________ (dopisati po zelji)"

 

Moraju menadjeri i biznis skole da odrze relevantnost.

Link to comment

 

14 minutes ago, Luther said:

 

Pa ako ti ne vidiš iz linka gde sve novac ide (pomoć nezaposlenima i povećanje osiguranja za nezaposlene, pomoć svim građanima u zavisnosti od visine prihoda, pomoć državama i komunama, pomoć malom biznisu da isplati plate, odlaganje plaćanja studentskih kredita, itd) i ako to nije novac za socijalna davanja i ako i dalje misliš da će 95% novca ići budalama onda ja ne mogu da ti pomognem.

Sad bi ja, ili neko drugi, trebalo da idem od države do države tzv. zapada i pravim spisak kome se sve pomaže da bi pobio lupetanja mafijaškog savetnika za pranje novca sa istoka koji naravno taj istok nikada ne spominje, tamo je sve super, ali se zlopati po trulom zapadu koji samo čeka takve likove sa brdovitog Balkana da ga "iskritikuju" i otvore mu oči. Pazi da neću.

Da, očigledno je da se ulaže u zdravstvo. U pravu si, evo i danas, prave bolnice od sajamskih hala. To se zove ulaganje u zdravstvo, proširuju kapacitete.

Koliko god da 'pomognu', i Putin, i Tramp, i Konte, i bilo koji kurčev vladalac -  za desetine hiljada mrtvih i njihovih porodica biće kasno. Da su malo više ulagali ranije, bilo bi manje mrtvih.  Da nisu razmišljali o tome kako će sve ovo da utiče na BDP za neki promil, zatvorili bi granice ranije, i bilo bi manje mrtvih. I kad se za 5-10-50 godina pojavi neki novi virus, isto će da bude. 

I super su ti ovi ad hominem argumenti. Sve 5, ne moraš ništa da objašnjavaš.

Link to comment
4 hours ago, zgembo said:

@Budja s čim se ne slažeš ovde?

 

Ovo:

 

Quote

Nema ga dovoljno samo za socijalna davanja, za medicinsku opremu, za plate zdravstvenih radnika, za naučna istraživanja i obrazovanje. Zapadni sistemi su sjajni kada treba „proizvoditi“ finansijske derivate, alate za gubljenje vremena na društvenim mrežama, za holivudske proizvode za ispiranje mozga. Posrću samo kada treba brinuti o ljudima – kada zatrebaju zaštitne maske, respiratori, bolnički kapaciteti, lekovi, ili kakva druga realna dobra.

 

Katic uopste nije procitao sta je u tih dva triliona.

 

On, zapravo, uopste nije procitao ni mere Francuske, SAD, Australjie, Nemacke... jer bi onda video da u pitanju nije ista namena stampanja novca kao 2009.

 

 

MW-ID329_breakd_20200330105202_NS.jpg?uu

Edited by Budja
Link to comment

Dakle, od ovoga sto pise 1/4 je tu, ali, opet, ne ide u banke  za kupovinu imovine i bustovanje berze vec u stare, dobre muljatorkse kredite Boeing-u, na primer, da ih malo spasu od blamaze oko onih motora.

Link to comment
13 minutes ago, Budja said:

 

To!

Preplavljen internet webinarima "Impact of COVID on ___________ (dopisati po zelji)"

 

Moraju menadjeri i biznis skole da odrze relevantnost.

 

 

tačno to, sad je momenat da zasijaju te njihove diplome i ekspertiza

ti ne znaš. pogledao sam krizni izveštaj svake američke investicione banke, DB, BCG, mckinseya.... to buvkalno štancaju i ažuriraju na nedeljnom nivou svako od njih i to po raznim temama. te covid i GDP, onda covid i energetika, lekcije iz kine, krizni menadžment, koje će krive oporavka biti,.... a u svakom apdejtu ni struktura ni cifre nemaju veze sa pretodnim tvrdnjama i preporukama

i sada naravno treba da najviše sastavim nešto o energetici

taj deo niko ne pogleda, jer su svi završili neki biznis kurac od makar 100 hiljada evra i kreće kreativno pametovanje 

svi se igraju sa GDP, uticajem, industrije.... mislim se koji će ti to kurac

bilo još par pitanja isto rekao da neću to da radim jer nema smisla i imam druge ongoing projekte, pa su odustali

 

Edited by Ravanelli
Link to comment
4 hours ago, brusli said:

Tacno, potpuno se slazem.

 

Jedino je pitanje zasto bas Kinezi kupuju ko sumanuti...

Hm, da nije stoga sto imaju gomilu zelenih papirica sa kojima ne znaju sta ce, a pritom ih njihovi prijatelji sa druge strane Pacifika stancaju ko da nema sutra.

 

 

Zavera Amera i Kineza! Zajedno su stvorili Koronu!

Link to comment
4 minutes ago, Ravanelli said:

 

 

tačno to, sad je momenat da zasijaju te njihove diplome i ekspertiza

ti ne znaš. pogledao sam krizni izveštaj svake američke investicione banke, DB, BCG, mckinseya.... to buvkalno štancaju i aćuriraju na nedeljnom nivou svako od njih i to po raznim temama. te covid i GDP, onda covid i energetika, lekcije iz kine, krizni menadžment, koje će krive oporavka biti....

i sada naravno treba da najviše sastavim nešto o nafti

taj deo niko ne pogleda, jer su svi završili neki biznis kurac od makar 100 hiljada evra i kreće kreativno pametovanje 

svi se igraju sa GDP, uticajem, industrije.... mislim se koji će ti to kurac

bilo još par pitanja isto rekao da neću to da radim jer nema smisla i imam druge ongoing projekte, pa su odustali

 

 

Ma, cenim da je ovako nekako.

 

OK, imamo ovaj template, daj naguraj random reci COVID, "crisis", "opportunity", "impact" pri cemu je od, recimo, 10 strana 8 copy paste ranije izvestaja a dve kao novo.

Edited by Budja
Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

Dakle, od ovoga sto pise 1/4 je tu, ali, opet, ne ide u banke  za kupovinu imovine i bustovanje berze vec u stare, dobre muljatorkse kredite Boeing-u, na primer, da ih malo spasu od blamaze oko onih motora.

Lepo si napisao, četvrtina korporacijama. 560 milijardi Individuals? Koliko Amerika ima stanovnika, 350 miliona? 1500 dolara za gospodina. Ako ih to ne spasi, ne znam šta će.

Mislim, bolje i to da dobiju, nego kurac u bulju.

Link to comment
17 minutes ago, zgembo said:

 

Da, očigledno je da se ulaže u zdravstvo. U pravu si, evo i danas, prave bolnice od sajamskih hala. To se zove ulaganje u zdravstvo, proširuju kapacitete.

Koliko god da 'pomognu', i Putin, i Tramp, i Konte, i bilo koji kurčev vladalac -  za desetine hiljada mrtvih i njihovih porodica biće kasno. Da su malo više ulagali ranije, bilo bi manje mrtvih.  Da nisu razmišljali o tome kako će sve ovo da utiče na BDP za neki promil, zatvorili bi granice ranije, i bilo bi manje mrtvih. I kad se za 5-10-50 godina pojavi neki novi virus, isto će da bude. 

I super su ti ovi ad hominem argumenti. Sve 5, ne moraš ništa da objašnjavaš.

 

Pa evo, rekao bi da ti je i Budja rekao (dobra mu je ova slika raspodele 2T$) što i ja a ti misli šta god hoćeš. Što se tiče ad hominem za Katića, to je tako svidelo se to nekome ili ne. Lik tu jednu istu priču, truli zapad, "valja" godinama ali što da ne ako od toga ima neku korist. 

 

A evo za tebe a i druge trešnjica u vidu još 4T$, obećao Trampara:

https://video.foxnews.com/v/6145339341001#sp=show-clips

 

Edited by Luther
Link to comment

Da, bolje da slušamo tamburanje likova koji drkaju na "zakone tržišta" i kojima je država dobra samo kad dođe do ovakvog sranja, pa treba da se potmogne "likvidnost" i spreči propast. A tad se zaboravi i na zakone i na tržište.

Edited by zgembo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...