Jump to content
IGNORED

Razno


Sludge Factory

Recommended Posts

8 minutes ago, Svemir Zeka said:

Dakle, od sad će preuzeti sve građansko (filozofi, oni imaju prednost).

 

U okviru sociologije je unesen ustav, logika u filozofiji. Svoj program sam izmenila u okviru toga koliko smem (oko 20%) i tu su stvari koje su gimnazijalcima potpuno bespotrebne (saznaće o tome ako odaberu ovaj poziv, do tad im i ne treba). Umesto toga im dajem praktične domaće, elementarnu logiku, i nešto elementarne filozofije i filozofijom nauke, nekad se preklopim sa sociologijom. 

 

Hvala!

 

Sad sam pitao sina koji je treća godina gimnazije, iz filozofije za sada rade samo logiku.

Link to comment
4 minutes ago, klimt said:

Hvala!

 

Sad sam pitao sina koji je treća godina gimnazije, iz filozofije za sada rade samo logiku.

Ne predajem ja filozofiju, nego psihologiju, ali kradem malo :D

Istorijski kontekst teorija, povezanost s paradigmom u naukama itd. (Psihoanaliza, humanistički pristup...) Pošto još nisu stigli do filozofihe, gledam da to prilagodim njihovim znanjima. Ali da se nekako poveže jedno s drugim. 

Ono što se ne uči uopšte je mentalno zdravlje u zajednici, i to sam ubacila (kako prevazići krize, kako pomoći sam sebi, očuvanje menralnog zdravlja, antistigma itd.)

  • +1 1
Link to comment

Zlo je koliko se malo uce bitne stvari koje treba da pomognu deci da zive ispunjen i srecan zivot. Verujem da bi mogli da prezivimo sa par lekcija manje o mitohondrijama i broju ovaca na Novom Zelandu a da dodamo logiku, filozofije, religije, razne obicaje i kulture i na kraju naravno ovo sto prica zeka, prakticne vestine tipa kako razresiti konflikt, kako biti asertivan, postaviti granice, boriti se sa stvarima koje ne mozes promeniti, razviti zdrave nacine borbe sa frustracijama, rad u timu, nosenje sa kritikama (sto zlonamernim sto dobronamernim) itd itd... 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...