Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, precog said:

obicno

Obicno, al' ne uvek. 

#realno - brojevi mogu da budu manji nego sto bi bili da... ili vec nesto u tom smislu - svako moze sam da zakljuci sta ga interesuje al' da je dobro znati i ovakve brojeve - ja mislim da je dobro. A Slavica iz Progara (ili je iz Umcara??) nek' se bavi centrima moci, nije drama - i to je poshten pos'o... 

  • +1 1
Link to comment

Smrtnost u Italija je veća nego na onom brodu gdje je za sada smrtnost oko 1.5% (čini mi se da ih ima još Nna respiratorima). Na tom brodu su uglavnom stariji ljudi ali su srećom bili praćeni skoro pa iz početka a imali su i vrhunske uslove u japanskim bolnicama.

  • +1 1
Link to comment

Zakačilo staračke domove. Plus raspad sistema u Lombardiji. Moje mišljenje je da je neverovatno da je smrtnost 2%. A ako jeste to je užasno. Treba proveriti koliko ljudi je od tih 68,000 imalo potvrđenu koronu, a da nema antitela 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

Ovo je ključna rečenica;

 

Quote

Testiranje je pokazalo da je 1.482.000 Italijana širom zemlje došlo u kontakt s virusom i da je razvilo antitela, što je šest puta više od potvrđenih slučajeva zaraze u zemlji.

 

Dakle, ono o čemu smo puno pričali, odnos potvrđenih i stvarnih slučajeva zaraze je približno taj, 1:6.

 

To se poprilično slaže i sa procenama koje je i ovde dosta ljudi dalo (5-10 x više u odnosu na prikazane brojke).

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, iDemo said:

Podaci se nalaze ovde.

Komentari, prilozi, predlozi i priloshke odredbe su uvek dobrodosli.

@Moracikus, @peralozac sa prve linije a zatim @Gojko & Stojko sa rezervnog polozaja. Doktora necu ni da diram, njegovo je carstvo nebesko. 

Ovo je bilo za očekivati, ja se sećam ovog članka iz SMH iz aprila gde su prikazali brojeve obolelih od gripa, grafikon ti sve govori, jun i jul su glavni meseci a sudeći po crvenoj liniji do tada niko nije imao grip. Kažu i da se rešenje za borbu protiv gripa samo nameće :).

 

Dodatno, manje povređenih i poginulim u saobraćajnim nesrećama, manje povređenih u tučama u pijanom stanju (Kings Cross style). Ovih dana fizioterapeuti kažu da im znatno manje ljudi dolazi sa povredama sa amaterskog fudbala, ali da im je posao delimično nadoknađen povećanjem povreda kičme od povećanog rada od kuće ...

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...