Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

A Francuska je pre 20 dana imala 21 k na 1m, ergo više nego Brazil sada.

 

Znači, worldometers nije dobar izvor? MIslim da je 90% podataka svuda odatle vučeno.

Link to comment

Worldometers je apsolutno jedan od najgorih mogućih izvora pošto ne linkuje izvore i ne navodi od kada su podaci.

 

Što se Francuske tiče, dosta je nejasno odakle je Worldometers izvukao tu brojku na koju se pozivaš.

 

Zvaničan bilten od 7.5. se poklapa sa brojevima sa Vikipedije (831.174 = 203.710 + 627.464).

https://www.santepubliquefrance.fr/content/download/250807/2596023

 

I indikator nedovoljnog testiranja svakako je daleko pre visok procenat pozitivnih nego mali broj testova u odnosu na populaciju.

Edited by vememah
Link to comment
3 hours ago, Ivo Petović said:

Brazil ima 4k testova na 1M stanovnika, a Španija 76k. Jabuke i pomorandže.

 

Nemoj braniti mentole kojima je Amazon nebitan, samo radi rasprave. Bolji si od toga :)

 

btw, ako ćemo statistici - ja lično verujem samo UK, Francuskoj, Nemačkoj, Beneluksu i Skandinaviji (+ plave države u USA). Sve ostalo bih uzeo sa zrncem soli.

 

+ Češkoj, Slovačkoj, Sloveniji i još nekim manjim državama, da ne budem optužen za exceptionalism.

 

Zato i uzimam smrtnost a ne broj zarazenih, i zato kazem da su brojke u Brazilu nepouzdane.

Sto se plave drzave NY tice, i tamo se umiralo iznenada i nije se dijagnostifikovalo, i sam  NYT je o  tome pisao.

 

Sto se umrlih tice, svugde gde je mala verovatno nije muljana. Tu ukljucujem i Srbiju.

 

 

Link to comment

U UK oko 60000 mrtvih više nego predhodnih godina, u Italiji više od 40000 a u Španiji oko 30000.

U USA manje mrtvih nego zvanicni podaci o COVID umrlim i to mnogo manje. Nije naznaceno do kojeg datuma su ove brojke. Za fr su uzeli podatke od instituta za statistiku INSEE, znači 14. Maj.

Edited by borris_
Link to comment

da oni su i u aprilu objavili članak da je u danu kada je po zvaničnim podacima bilo 17k umrlih od korone u uk bilo 41k više umrlih od proseka

- sada vidimo da je ta brojka sa 24 pala na 22k, da bojo i dalje frizira statistiku i umanjuje broj umrlih, kako bi sakrio debakl sa strategijm imuniteta krda koju je forsirao dok se i sam nije razboleo :happy:

Edited by gone fishing
Link to comment

Mala opaska na ovaj tvit : "extraordinary piece of public service journalism" 😂

U fr su ovi podaci dostupni za svakog a vjerujem i u drugim zemljama, ovo može da uradi osnovac.

Link to comment
23 minutes ago, Jozef K. said:

Šta se dešava u Španiji, pa od 26.5 nema više umrlih? Kao Srbija 1-2 po danu. 

Spain: On May 25th, the government decreased the number of total cases by 372 and the number of deaths to 26837. The discrepancy is the result of the validation of the same data by the autonomous communities and the transition to a new surveillance strategy. Discrepancies could persist for several days. We've adjusted our figures to reflect the new numbers

Link to comment
19 hours ago, BarryWhite said:

Spain: On May 25th, the government decreased the number of total cases by 372 and the number of deaths to 26837. The discrepancy is the result of the validation of the same data by the autonomous communities and the transition to a new surveillance strategy. Discrepancies could persist for several days. We've adjusted our figures to reflect the new numbers

Hvala. 

Link to comment

Nešto malo "glasno" razmišljam pred spavanjem:

jebeš me ako razumem ovo stanje u Lombardiji, zadnjih dana više od 50% (danas 59%) slučajeva pozitivnih i umrlih su u Lombardiji. Mali su to već brojevi (skoro dvocifreni) za "italijanske standarde" da se rauzumemo ali me pogađa ta koncentracija koja se ni posle 2ipo meseca nije pomerila (što ne znači da lockdown ne da nije funkcionisao nego je funkcionisao 150%). Testovi se koncentrišu na suzbijanje žarišta osim u Venetu ali ovakav razvoj zaraze podstiče neke doktore (milanske) da izlaze sa tvrdnjom da je virus ne samo pobeđen nego da je klinički mrtav. Verovatno su svesni da već ne smeju da odlažu tihi aplauz švedskom pristupu.

Sranje (upakovano u nacionalno vanredno stanje) koje se desilo u lombardijskim RSA, što je neki termin za (napredni) vid staračke nege koji je nastao 90'ih, je evo ugasilo celu zemlju na 3 meseca, uslovno 6 zasad. Od aktuelnih 43.000 obolelih 21.000 su Lombardi. 16.000 umrlih su Lombardi od 33.000. Zovu ga nemački virus šangajske provenijencije koji je eto oko Bergama našao svoj novi Wuhan.


Sad je red na neke druge poglede. Madrid, Pariz, London javite se...


Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...