Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

4 hours ago, radnik said:

 ... dobro je sto si dosao, zeznut je ovaj sad virus, odmah ide na pluca ... 

Taj virus  je prisutan poslednjih nekoliko godina, znam zbog dece u školi. Jedan dečak je tokom vikenda imao temperaturu, mama ga u ponedeljak odvela lekaru, pravo ga zadržali u bolnici zbog početka upale pluća. Nije kašljao, nikakvih simptoma nije bilo osim temperature. To se desilo pre 3 godine. Dosta dece je i tada bilo bolesno, kao i sada u januaru... 

Link to comment
Quote

Republički štab za vanredne situacije Republike Srpske (RS) saopštio je da je od danas nošenje rukavica i zaštitnih maski na otvorenom u RS obavezno i više nije samo preporuka.

Nošenje rukavica i zaštitnih maski na otvorenom kontrolisaće nadležna inspekcija i Komunalna policija.

Takođe je naloženo svim preduzetnicima koji pružaju usluge građanima da nose zaštitne maske i rukavice, da obavezno sprovode mere dezinfekcije, te da obezbede maske i rukavice onim građanima koji ih nemaju.

U Republici Srpskoj je od danas svim građanima zabranjeno okupljanje u grupama većim od tri osobe na javnim mestima.

"Nepoštovanje ove mere zabrane sankcionisaće se u skladu sa Zakonom o javnom redu i miru", navedeno je u zaključku koji je doneo Republički štab za vanredne situacije.

 

Link to comment

Mogu vam reci da sam da sam iznenadjen kako se Spanci pridrzavaju mera v.stanja. Da nije bilo politickih mitinga, kad im vreme nije i famozne utakmice Atalanta - Valensija, bila bi ovo potpuno druga pesma. Ovaj narod zasluzuje mnogo bolje politicare (nista novo nisam rekao, al' ajde). 

Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

Mogu vam reci da sam da sam iznenadjen kako se Spanci pridrzavaju mera v.stanja. Da nije bilo politickih mitinga, kad im vreme nije i famozne utakmice Atalanta - Valensija, bila bi ovo potpuno druga pesma. Ovaj narod zasluzuje mnogo bolje politicare (nista novo nisam rekao, al' ajde). 

 

Ako te ne mrzi stavi recenicu dve kakve su mere, mozda si postavio vec al ovde su aktuelna ta razmatranja

 

Revans utakmice je odigran u Valensiji... jel uopste odigran ?

Posto je Madrid prvi buknuo...

Link to comment
9 minutes ago, villiem said:

 

Ako te ne mrzi stavi recenicu dve kakve su mere, mozda si postavio vec al ovde su aktuelna ta razmatranja

 

Revans utakmice je odigran u Valensiji... jel uopste odigran ?

Posto je Madrid prvi buknuo...

Pa pravo v.stanje, nema setnje, sporta, plaze, zatvorene skole, svako moze samo do najblize prodavnice, oni koji rade moraju da imaju putni nalog, ove nedelje se nastavlja i proizvodnja koja nije esencijalna ali restorani, kafici i sve radnje koje nisu prehrambenog tipa ostaju zatvorene.

Madrid je buknuo zbog politickih kretenskih skupova a revans u Valensiji se igrao bez publike na stadionu, ali su navijaci bili ispred i lokali, navijali i druzili se zajedno :isuse:

Edited by Lancia
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...