Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

7 hours ago, dare... said:

https://covid19.healthdata.org/united-states-of-america 

 

Ne znam da li su ovi dijagrami predikcije bili, pa za svaki slučaj da postavim...

 

Znači ovo su predikcije i dijagrami razvoja za svaku zemlju ponaosob, u zavisnosti od trenutno raspoloživih informacija... Srbije nema na ovom spisku, ali ima suseda pa se da skontati otprilike naša sudbina... UK ima na primer jako lošu prognozu u narednih par nedelja zbog nedostatka medicinskih kapaciteta i kasnih restrikcija... Švedska recimo nema tako lošu prognozu, kakvu sam mislio da će imati... Vredi pogledati, iako su dati rasponi prilično veliki...

 

Po ovome SAD juče i danas dostiže vrhunac dnevnih novih slučajeva. Posle toga nagli pad. 

Link to comment
9 hours ago, steins said:

moj klinac je bukvalno povrćao balončiće šlajma.

Identična slika kod buraza. Oko prvog marta se rastavljao od života od kašlja od gripa koji je pokupio od klinaca.

Link to comment

I moj klinac se krajem januara pocetkom februara borio sa nekim virusom. 39.5 je imao temperaturu, ja ga odveo peti dan temperature da ga dr. 'poslusa' blag kasalj je imao. oko 2 sedmice bio slomljen samo je lezao. U razdedu par dana ih je bilo samo 10, to je kraj januara pred raspust. Odmah nakon njega i mene je uhvatilo, otprilike 2 nedelje. Temperatura 39, isto blag kasalj. peti dan sam otisao u DZ zbog pluca, jer sam u 5 prethodnih godina imao 2 upale pluca. Doktorka mi dala 5 antibiotika, nije se 'spustilo' na pluca, ali mi je rekla, odlicno se secam ... dobro je sto si dosao, zeznut je ovaj sad virus, odmah ide na pluca ... tad se uopste nije toliko pricalo i pisalo o koronavirusu.

Uglavnom, zbog stanja mojih pluca, nadam se da sam prelezao :D

Link to comment

Mislim da bi sa velikom pažnjom trebali da ispratimo Austriju. Ona je 10-15 dana ispred nas i predstavlja izvanredan reper za sve mere popuštanja, strategije, testove,  brojeve i tabele koje nas čekaju...

Edited by dare...
Link to comment
17 minutes ago, radnik said:

I moj klinac se krajem januara pocetkom februara borio sa nekim virusom. 39.5 je imao temperaturu, ja ga odveo peti dan temperature da ga dr. 'poslusa' blag kasalj je imao. oko 2 sedmice bio slomljen samo je lezao. U razdedu par dana ih je bilo samo 10, to je kraj januara pred raspust. Odmah nakon njega i mene je uhvatilo, otprilike 2 nedelje. Temperatura 39, isto blag kasalj. peti dan sam otisao u DZ zbog pluca, jer sam u 5 prethodnih godina imao 2 upale pluca. Doktorka mi dala 5 antibiotika, nije se 'spustilo' na pluca, ali mi je rekla, odlicno se secam ... dobro je sto si dosao, zeznut je ovaj sad virus, odmah ide na pluca ... tad se uopste nije toliko pricalo i pisalo o koronavirusu.

Uglavnom, zbog stanja mojih pluca, nadam se da sam prelezao :D

 

Dosta ljudi je bilo sa slicnim problemima u januaru i februaru, meni deluje da niko tada nije imao covid zbog toga sto nije doslo do eksplozije a kretali smo se

 

Link to comment
13 minutes ago, villiem said:

 

Dosta ljudi je bilo sa slicnim problemima u januaru i februaru, meni deluje da niko tada nije imao covid zbog toga sto nije doslo do eksplozije a kretali smo se

 

Naravno, nego se sad ljudi tripuju.

Link to comment

Naravno da to u januaru nije bio covid

A da nije eksplodiralo... U vrtickoj grupi je u jednom danu bilo 3/23 dece tu

Edited by Ravanelli
Link to comment
1 hour ago, dare... said:

Mislim da bi sa velikom pažnjom trebali da ispratimo Austriju. Ona je 10-15 dana ispred nas i predstavlja izvanredan reper za sve mere popuštanja, strategije, testove,  brojeve i tabele koje nas čekaju...

 

10-12 tops: https://aatishb.com/covidtrends/

Nije to daleko ako ne bude nekih velikih iznenadjenja u medjuvremenu.

spacer.png

Link to comment

I belgijanci prestigli kineze.
Ne tako davno delovalo je nemoguće i katastrofalno, takoreći vrhunac, kad su italijani to dostigli.
A u stvari je tek počinjalo.

Link to comment

da kod njih je letalitet tek za nijansu manji nego u italiji ali zbog manje stanovnika u odnosu na velike evropske zemlje ne upadaju u oči

Edited by gone fishing
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...