Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

15 hours ago, borris_ said:

Za taj broj novozarazenih juce ne znam. Trazio u fr novinama ali nisam nasao. Vjerovatno su dodali one koji nisu testirani ali sa simptomima to jest onima kojima su rekli da opstanu kući. 

 

Zato se tiče brojanja, meni je ok da broje barem. Vjerujem da nijedna država nema tačne brojke iz više razloga.

 

 

+1

- ukupan broj umrlih (od covid19 + onih koji su umrli od nedostatka nege usled preopterećenosti bolnica) će se znati na kraju godine kada se brojevi iz ove uporede sa prosekom za prethodne 2 decenije

 

"Mayor in Italian city of Bergamo suggests higher death toll due to coronavirus: 446 residents died between March 1 and March 24, which is 348 above the average (98). Only 136 deaths were officially linked to coronavirus"

 

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

Jbt Slovačka nema ni 500 zaraženih, jednu smrt a testirali 15k

 

Ako se dobro secam (od koleginice cija porodica zivi u Ceskoj, ali negde pored slovacke granice), oni su dosta brzo pozatvarali sve...

Link to comment
34 minutes ago, jms_uk said:

 

Ako se dobro secam (od koleginice cija porodica zivi u Ceskoj, ali negde pored slovacke granice), oni su dosta brzo pozatvarali sve...

Od 16.marta ne radi nista, kaze mi drug koji tamo rmba u fabrici, al od tad ne

Kaze i da ne zna kolko su te brojke tacne jer ima dosta ljudi po ulicama..

Link to comment

Nakon objavljivanja rezultata svih država, porast na saveznom broju od juče je 2.4%. Smrtnost izašla na 0.6% od zaraženih, od 35 umrlih jedanaest su putnici sa "Ruby Princess", odakle je preko 10% svih zaraženih u Aus (620 od 5689). Ovaj pad je očekivan jer nema više dolazaka, sad samo da se za desetak dana vidi da li su mere ograničenja okupljanja sprečile da se zaraza širi lokalno.

 

2 hours ago, jms_uk said:

I odlicne slike praznog Londona na https://www.bbc.co.uk/news/in-pictures-52155029

For the past two weeks, since the lockdown restrictions began, BBC news presenter Sophie Raworth has been running to work at lunchtime to present the BBC News at Six and Ten, taking pictures as she passes some well-known landmarks. Here she describes what it is like to commute through the now deserted streets of the capital.

 

Ja sam se juče šetao sa ženom i decom po gradu nakon što klinci nisu izlazili pet dana, rade radnje ali osim građevinskih radnika ima jako malo ljudi, i svi su kao i mi obučeni  u sportsku opremu da ih ne bi zaustavljala policija (šetanje i trčanje je dozvoljeno, dok zaustavljanje otprilike nije). Tramvaji i vozovi rade ali su prazni, turističkih brodova nema, bio je dobar vetar ali uopšte nije bilo jedrilica, samo trajekti rade ali su i oni bili prazni. Kao da sam bio u jučerašnjem danu iz stare ruske knjige "Čarobnjak ide gradom" - za ilustraciju nekoliko mojih fotki od juče.

 

ALp4sw4l.jpg

 

bmFr50yl.jpg

 

O0Osp3tl.jpg

 

YQc9FROl.jpg

 

Ir88M01l.jpg

 

4U6iPcJl.jpg

 

THsn0kIl.jpg

 

SaE

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

Jbt Slovačka nema ni 500 zaraženih, jednu smrt a testirali 15k

Tamo su odmah zatvorili sve. Pricam sa drugom iz Slovacke od pocetka, dok su kod nas radili kafici i trzni centri kod njih je sve bilo zatvoreno i po njegovim recima nije bilo coveka na ulici bez maske. 

Link to comment

Backlash grows against Brazil's Bolsonaro even as he moderates tone on pandemic
'We have two enemies: the virus and the president,' infectious disease expert says

Quote

This week Facebook and Instagram removed posts from Bolsonaro on grounds that the content was harmful, after he questioned social distancing measures and promoted an unproven treatment for the coronavirus.

Videos on social media in recent weeks show some Brazilians taking to their balconies, banging pots and pans to protest Bolsonaro's handling of the situation, chanting "Bolsonaro out!"

 

Brazil's Jair Bolsonaro isolated, weakened by coronavirus denial

Quote

Brasilia – At a tense Cabinet meeting on Saturday in the Brazilian president’s official residence, Jair Bolsonaro found himself isolated.

The far-right leader convened the emergency meeting in Brasilia’s modernist Alvorada Palace to resolve a dispute with Health Minister Luiz Henrique Mandetta, who publicly opposed the president’s calls to loosen quarantine restrictions for Brazil’s 210 million people.

Opposition parties are accusing the president of criminal action by flaunting public health recommendations and appearing in public to shake hands with supporters, setting a dangerous example.

The Supreme Court has upheld the right of governors to decide on restrictions in their states to fight the coronavirus over and above the president’s authority.

One justice on the top court asked Brazil’s top prosecutor to investigate Bolsonaro’s behavior during the epidemic, following accusations he put the population at greater risk of getting COVID-19.

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

u Austriji juče počeo da pada broj zaraženih. Jučerašnji bilans: 257 novih registrovanih, a 485 otpuštenih pacijenata i 18 preminulih.

u Kanadi ozbiljan pad zaraženih. Skoro 3000 recovered juče.

u Peruu isto dosta dobar trend.

Link to comment

Bit će švecka krimi serija kad ovo prođe o Andersu Tegnellu, čovjeku koji se kockao sa životima Šveđana, a kako je postajalo jasno da se gadno zajebo postao je samo još nadrkaniji i tvrdoglaviji jer kako sad priznati svima da je na kraju ispao glup i da su ljudi mrtvi zbog toga?

Ali hej, s plus strane, bar je tjednima bio heroj Rupertovog međunarodnog Ministarstva istine i svakog naci-desničarskog luđaka na svijetu, na internetu i šire

Link to comment
Glavni[emoji769] epidemiolog HR kod Stankovića HRT



... Shiit has hit the fan...


Infektolog je, moja greška



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Zna li neko zasto je u Holandiji tako velika smrtnost na broj registrovanih slucajeva zaraze? Oni bi trebalo da imaju jedan od najboljih zdravstvenih sistema.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...