Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

7 minutes ago, Ivo Petović said:

 

+651 mrtvih za 24h

+5560 novih

 

Čini mi se da je juče bio peak.

 

 

Daj boze. 150 manje mrtvih nego juce i skoro hiljadu manje zarazenih. To je dosta

Link to comment
2 minutes ago, chandra said:

 

S mog ostrva jos uvek desetak letova dnevno na druga, dva do vas, dva do Madrida. I mozda 20 do raznih evropskih destinacija. Kapiram da jos uvek vracaju razne strance i turiste kuci.

Izgleda da su odavde svi otisli, bar moje mesto avetinjski prazno, juce nas troje u supermarketu, maksimalno ozbezbedjeno, ima svega i pretice. 

Link to comment
Just now, Lancia said:

Izgleda da su odavde svi otisli, bar moje mesto avetinjski prazno, juce nas troje u supermarketu, maksimalno ozbezbedjeno, ima svega i pretice. 

hmmm. ti kao da si znao nesto mnogo pre nas ostalih kad si se tu dosaljavao...

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

 

Daj boze. 150 manje mrtvih nego juce i skoro hiljadu manje zarazenih. To je dosta

ma dosta, kako da nije

geledamo u tu italiju i čekamo ovo svo vreme

Link to comment

btw, kao što i najavih, USA će vrlo brzo na čelo po broju zaraženih.

 

Očigledno je i da su počeli masovno da testiraju. Juče je Kuomo rekao da je država NY već na nivou Južne Koreje po broju  testiranju per capita.

Link to comment
Just now, steins said:

Jelcu italiji 14 dan od uvodjenja (kakvog takvog) karantina?

 

Fala borise

 

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

jl to bio 'samo do apoteke i prodavnice i setaci pasa' karantin?

Link to comment
4 minutes ago, borris_ said:

Ovo su oni famozni dzogeri/biciklisti koji sami dzogiraju/voze bicikl.

problem u uk je sto su ljudi dobili instrukcije da setaju, dzogiraju i bave se sportom zbog imuniteta i opsteg zdravlja, sto mentalnog, sto fizickog. verovatno se boje da ce mnogima (posebno starijima i ljudima sa zdravstvenim problemima) pasti i imunitet i mentalni kapacitet (endorfin) da istraju u neobicnim okolnostima. i dalje to ponavljaju kao mantru - treba ici u setnju, treba dzogirati, baviti se sportom, samo se distancirati i to je ograniceno na par sati dnevno.

 

sad za vikend su provalili da su ljudi izasli dzumle napolje i da je nemoguce distancirati se i sad se prica o zatvaranju nekih parkova i javnih prostora na koje je bila navala i bilo nemoguce distancirati se. videcemo sta ce dalje biti ali cini mi se da pokusavaju da balansiraju imunitet koji se odrzava kretanjem i sportom i zabrane izlazaka.

 

sve ovo rekoh al da napomenem da su ugrozene zvali lekari da im izdeklamuju kako da se ponasaju , sta mogu i ne mogu i na koje vreme se to odnosi. komsiju (i dobrog prijatelja) koji ima neke ozbiljnije zdravstvene probleme, redovno zivkaju da ga pitaju gde je, sta radi i da li mu nesto treba a izdeklamovali su mu kako da se ponasa da bi bio zasticen i rekli da se toga pridrzava sledecih 12 nedelja. 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, InvisibleLight said:

 

 

jl to bio 'samo do apoteke i prodavnice i setaci pasa' karantin?

Pa ne baš, prevoz (i dalje) radi, fabrike su radile do juče.

Link to comment
8 minutes ago, Lancia said:

Izgleda da su odavde svi otisli, bar moje mesto avetinjski prazno, juce nas troje u supermarketu, maksimalno ozbezbedjeno, ima svega i pretice. 

 

Pa i ovde, ali kapiram da jos ima zaostalih... Do pre dva dana su u nekom airbnb preko puta mene bili neki talijani, sedeli naravno unutra po ceo dan. Cela ulica ih hejtovala. :D

 

Sto se vlade tice, znas kako je ovde. Hejteri ce da hejtuju. Isti likovi su bili protiv uvodjenja vanrednog stanja i sada se zale sto nije uvedeno ranije.

Link to comment

Inace taj karantin mi nije bas jasan. Godinama radimo sa dvije ogromne it firme, jedna Parma druga Kremona, proizvodnja i prodaja i sve im radi normalno, cak su poslovično mrljavi sad i vanredno spremni za isporuku. U Bresi gdje je dobar dio Bosanaca ogroman broj ljudi redovno radi.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...