Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

  Novinar Milan Vukelić je nedugo po povratku sa Tajlanda dobio temperaturu, a dilemu šta da radi pokušao je da reši telefonskim pozivom.  

"Broj u Batutu nisam mogao da dobijem iz nebrojeno mnogo puta, a onda sam pozvao broj određen za putnike iz Kine i objasnio im da sam došao s Tajlanda, a onda su mi rekli: 'Ako vam se poveća temperatura, idite u Dom zdravlja', i onda sam ja, imajući u vidu činjenicu da sam čitao dosta o tome - preporuka zapravo glasi da se ne ide u dom zdravlja, na šta su mi lakonski odgovorili: 'To je sve organizovano, ne brinite, biće sve u redu'. Dakle, spremni da me puste među penzionere i ljude koji čekaju u redu u lokalnom domu zdravlja", ističe Vukelić.

 

Epidemiolog Zoran Radovanović poručuje upravo suprotno.

 

"Osnovna poruka je da ako imate simptome, došli ste iz žarišta ili ste bili u kontaktu sa nekim ko je zaražem, ne šetate okolo, da ne zaražavate ostale ljude po prepunim čekaonicama, nego telefonom pozivite Zavod za javno zdravlje", izričit je on.

 

 

 

Tačno sam znao da se na te telefone niko neće javljati.  

 

 

A ovaj novinar je ipak, "svestan svega" dolazio na posao, jer jbga nova šljaka, novi posao, rodio se novi portal, valja ga ljuljati...

 

Naravno da je osnovna krivica na ovim kretenima koje ne možeš dobiti telefonom, ali ako sumnjaš neće svet propasti, on je masu stvari mogao od kuće.

Ako sumnjaš na simptome, sedi kući, izoluj se koliko možeš...

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
13 minutes ago, barrcode said:

"Xi posećuje pacijente u Wuhanu."

(stoji ispred tv i maše, a oni mu oduševljeni odgovaraju mahanjem)

 

Trebalo bi da se ugleda na Vucica, koji je onomad posecivao decu u bolnici bez ikakve zastite, sa pratnjom i novinarima ? 

Link to comment
59 minutes ago, barrcode said:

nemci računaju da će u Nemačkoj vrhunac broja obolelih biti između juna i avgusta.

 

 

Zar ne bi trebalo da se taj virus smiri na vrućinama?

Link to comment
2 minutes ago, braca said:

Trebalo bi da se ugleda na Vucica, koji je onomad posecivao decu u bolnici bez ikakve zastite, sa pratnjom i novinarima ? 

 

Lako je Vučiću, tamo su deca bila ta koja rizikuju (na Institutu za majku i dete, dete obolelo od raka, osetljivo na infekciju)

Link to comment
7 minutes ago, Anonymous said:

 

Zar ne bi trebalo da se taj virus smiri na vrućinama?

 

to se valjda ne zna

svi se nadaju da će se to desiti, ali npr spanish flu je bio najopasniji u avgustu i najžešće pogođena područja su bila ostrva u Pacifiku gde temperatura nikad ne pada ispod 25-30

Link to comment

Kakva će sad panika da nastane. Prvo ide standardno balkansko kurčenje, slutim da ćemo uskoro imati sindrom pomračenja sunca iz '99-te.

 

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

jbte, njega će da love vilama i tražiće banderu za njega, kada sve ovo krene.

kreten čini sve da se istakne kao očigledno žrtveno jagnje kada bude krenula katastrofa.

Link to comment

Evo malo vesti iz nesvesti iz Indije...

 

Kolega iz Kerale kaže da je petočlana porodica pre par nedelja stigla letom iz Venecije preko Dohe. Svo petoro stigli zaraženi i posle nekoliko dana se razboleli. Čekali neko vreme, na kraju otišli u bolnicu gde su na silu morali da ih stave u izolaciju jer su se protivili. Zatim se ispostavilo da su hrišćani po veroispovesti i da su pre bolnice stigli da odu na službu u lokalnu crkvu u koju ide i ovaj moj mučenik koji je takođe hrišćanin. Otišao je da se testira, test negativan, sutradan dobio temperaturu, opet otišao u bolnicu, dijagnostikovali mu sezonsku groznicu. Eno ga, sedi kod kuće mentalno polurastrojen.

 

Pomenuta porodica nije obavestila vlasti da su stigli iz Italije a na aerodromu su nekako uspeli da izbegnu proveru. Sad vlasti hoće da ih krivično gone (ako prežive). U međuvremenu su nahvatali sve putnike sa tog leta i strpali ih u karantin zajedno sa još par hiljada ljudi koji su bili na mestima na kojima se onih petoro dileja kretalo. Kerala jutros ima 19 potvrđenih slučajeva i glavno je žarište u Indiji.

 

Kapiram da se u još najmanje 30 zemalja raširilo po ovom receptu.

Link to comment

ne da bih krivicno gonio (da sam neka vlast) ... ovu doktorku u makedoniji bih na kolac nabio

 

ja sam se cudio sto do sada nije ozbiljnije krenulo u indiji. tamo ima sve predispozicije da stvarno bude strasno

Link to comment
4 minutes ago, Redoran said:

Evo malo vesti iz nesvesti iz Indije...

 

Kolega iz Kerale kaže da je petočlana porodica pre par nedelja stigla letom iz Venecije preko Dohe. Svo petoro stigli zaraženi i posle nekoliko dana se razboleli. Čekali neko vreme, na kraju otišli u bolnicu gde su na silu morali da ih stave u izolaciju jer su se protivili. Zatim se ispostavilo da su hrišćani po veroispovesti i da su pre bolnice stigli da odu na službu u lokalnu crkvu u koju ide i ovaj moj mučenik koji je takođe hrišćanin. Otišao je da se testira, test negativan, sutradan dobio temperaturu, opet otišao u bolnicu, dijagnostikovali mu sezonsku groznicu. Eno ga, sedi kod kuće mentalno polurastrojen.

 

Pomenuta porodica nije obavestila vlasti da su stigli iz Italije a na aerodromu su nekako uspeli da izbegnu proveru. Sad vlasti hoće da ih krivično gone (ako prežive). U međuvremenu su nahvatali sve putnike sa tog leta i strpali ih u karantin zajedno sa još par hiljada ljudi koji su bili na mestima na kojima se onih petoro dileja kretalo. Kerala jutros ima 19 potvrđenih slučajeva i glavno je žarište u Indiji.

 

Kapiram da se u još najmanje 30 zemalja raširilo po ovom receptu.

ja ceo vreme mislim da si ti u Turskoj :blink:

Link to comment

Jesam u Turskoj. Malopre sam pričao sa kolegom iz Indije, u istom smo timu u firmi. Od njega sam čuo ovo o Kerali.

 

Edit: inače radim od kuće već treću nedelju. Prekipelo mi kada su se neki ljudi vratili sa skijanja u Italiji i lepo seli u open space sa još 1500 kolega a da im niko nije čak ni neformalno sugerisao da možda ne bi bilo loše da nedelju ili dve rade od kuće. Sad ja lepo sedim gajbi i šaljem na troskoke svakog ko me pita da li ću ove nedelje svraćati do ofisa.

Link to comment

Molim vas pokušajte da proverite autentičnost tekstova koje prenosite. Na ovoj temi nam zaista nisu potrebne izmišljotine koje po netu i društvenim mrežama šire dokoni ludaci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...