Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, Lezilebovich said:

to je od onih koji su imali dovoljno jake simptome da odu kod doktora. postoji li informacija (mada ne znam kako bi postojala) koliko ljudi zahvati coronu i ima manje probleme i ne javi se uopšte u bolnicu ?

 

Pa kad bi se znala, bio bi mnogo veci broj zarazenih

Link to comment
Just now, Lezilebovich said:

to je od onih koji su imali dovoljno jake simptome da odu kod doktora. postoji li informacija (mada ne znam kako bi postojala) koliko ljudi zahvati coronu i ima manje probleme i ne javi se uopšte u bolnicu ?

 

Nema ali to ni ne brojim niti je bitno jer se nece nikada znati. Jedino sto mozemo da pratimo su potvrdjeni slucajevi. Znaci italijanski zdravstveni sistem je blizu pucanja na 7000 zarazenih (od testiranih) mada ih mozda ima 70 000 trenutno. Sto znaci da ce nas puci na 700 zarazenih testiranih.

Link to comment

Sad čujem da Srbija kao zabranjuje ulazak u zemlju ljudima iz ugroženih područja, štagod to značilo.

 

Bosna prvi slučaj, b luka četvoro.

Link to comment
1 minute ago, lo zingaro said:

Samo ko mora

 

pa kako to definisati, tesko je

 

1 minute ago, dùda said:

Sad čujem da Srbija kao zabranjuje ulazak u zemlju ljudima iz ugroženih područja, štagod to značilo.

 

Bosna prvi slučaj, b luka četvoro.

 

mozda moze ulazak preko karantina kao izrael

Link to comment

samo cg nema nijedan registrovan slucaj, kakva povoljna okolnost za zemlju u kojoj su desetine hiljada ljudi na ulicama, a vodje skupa i vodje drzave im boli uvo da javno zdravlje postave kao prioritet

Link to comment
Just now, morgana said:

samo cg nema nijedan registrovan slucaj, kakva povoljna okolnost za zemlju u kojoj su desetine hiljada ljudi na ulicama, a vodje skupa i vodje drzave im boli uvo da javno zdravlje postave kao prioritet

Đetići su to :D

 

Eno u nekim novinama ona budaletina Nestorović priča kako geni štite Srbe od corone :isuse:

Link to comment
negde sam danas natrčao da su talijanci po hitnom postupku kupili 100k respiratora
ovih dana
Mnogo je kume.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
5 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Nema ali to ni ne brojim niti je bitno jer se nece nikada znati. Jedino sto mozemo da pratimo su potvrdjeni slucajevi. Znaci italijanski zdravstveni sistem je blizu pucanja na 7000 zarazenih (od testiranih) mada ih mozda ima 70 000 trenutno. Sto znaci da ce nas puci na 700 zarazenih testiranih.

Teško da postoji zemlja čiji zdravstveni sistem može da izdrži takvu navalu pacijenata. Naročito kad se radimo relativno malom prosotoru sa ogromnim brojem slučajeva koji zahtevaju intezivnu negu. Nije ni Kina u time uspela, konkretno Vuhan, ali su dosta radili na kontroli virusa i mislim da je to ključno. Da leče, ali i da suzbiju. Gledali smo Kinu dva meseca i nikakvu pouku (mislim na zdr sistem) nismo izvukli. Gledamo Italiju i ponašamo se isto

Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

samo cg nema nijedan registrovan slucaj, kakva povoljna okolnost za zemlju u kojoj su desetine hiljada ljudi na ulicama, a vodje skupa i vodje drzave im boli uvo da javno zdravlje postave kao prioritet

 

svi na frontu, niko nije iso na opp i eto 

Link to comment
1 minute ago, steins said:

Mnogo je kume.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

i meni je zvučalo mnogo, al posle izjave onog dr-a koji kaže da sada odlučuju kome mogu da pomognu, a kome ne i ne zvuči toliko
 

msm verovatno je prenaduvana informacija, al ako je tako u lombardiji, kako li je tek u kalbariji ili pulji

Link to comment
Quote

Kako piše Telegraf.rs, zaposlen je u lokalnom predstavništu i drugi je biznismen u Srbiji koji je zaražen virusom koji hara celim svetom. Ovaj kineski državljanin se nije zarazio u Kini, već je sva prilika da ga je zarazio neko ko je stigao iz te zemlje.

On je prve simptome osetio prošle nedelje, ali s obzirom na to da su bili blagi nije se odmah javio lekarima. Na taj korak se odlučio kada mu je po drugi put skočila temperatura. Njegovo trenutno stanje je ozbiljno, ali nije životno ugrožen.

Takođe, sumnja se i da je osoba koja je njega zarazila bolest prelažala na nogama jer su simptomi bili blagi, ali se ne zna da li je ta osoba u Srbiji, ili se možda srela sa zaraženim kineskim državljaninom u jednoj od zemalja regiona, u kojoj su bili na poslovnom sastaku.

I naravno kao domaći specijalitet, tabloidi spekulišu o zarazenom umesto da se informacije objavlju na sajtu specijalno napravljenom za informacije te prirode 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...