Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Just now, Tsai said:

 

pa evo ti kina, tajvan, vijetnam, japan, cela istocna azija.

moglo je tako

 

Ma, nije moglo, covece, shvatices i sam to kad malo razmislis. Niti je moglo niti je trebalo. Samo u SAD da su ovako nesto pokusali bilo bi krvi do kolena. 

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Tsai said:

cekaj znaci vi hocete da kazete da je bolje da je tih nekoliko desetina hiljada ljudi umrlo nego ovo sad sto imamo u melburnu? 

oprostite ako pogresno razumem

Ne, vec da su omikron i opsta pristupacnost vakcina obesemislili lockdowns kakve su oni imali. Uostalom, to je cak i vlada priznala jer im je sad argument za deportaciju "subverzivni potencijal"

  • +1 1
Link to comment
Just now, Peter Fan said:

Ne, vec da su omikron i opsta pristupacnost vakcina obesemislili lockdowns kakve su oni imali. Uostalom, to je cak i vlada priznala jer im je sad argument za deportaciju "subverzivni potencijal"

 

to mi je jasno, ali vidim da provejava atmosfera da takve lokdaune kao sto smo imali u istocnoj aziji ne bi podneo ostatak sveta. znaci li to da smo toliko sebicni, do te mere da nismo mogli da sunarodnike sacuvamo, pa makar do vakcine, nekim strozijim pravilima?

Link to comment
12 minutes ago, Tsai said:

cekaj znaci vi hocete da kazete da je bolje da je tih nekoliko desetina hiljada ljudi umrlo nego ovo sad sto imamo u melburnu? 

oprostite ako pogresno razumem

Au jbt. 

Kako si ovo izvukao, odakle, baš je ružno i valjalo bi da pojasniš. 

Link to comment
5 minutes ago, Tsai said:

cekaj znaci vi hocete da kazete da je bolje da je tih nekoliko desetina hiljada ljudi umrlo nego ovo sad sto imamo u melburnu? 

oprostite ako pogresno razumem

 

Ovo sto sad imamo u Melburnu znamo da imamo u Melburnu, tvoje procene o desetinama hiljada mrtvih da su imali neki umereniji lockdown + ovaj procenat vakcinacije (pretpostavljam da ih vakcinacija ne cini besnim jer ih ne kosta nista) su samo procene bazirane otprilike ni na cemu. Ja sam, naprotiv, potpuno siguran da u tom drugom slucaju ne bi bilo desetina hiljada mrtvih. To su, prosto, histericne objave koje se niti mogu dokazati, niti su narocito realne.

 

Ali, nije uopste poenta u tome. Vecina nas ne zivi u Australiji i nije na nama da procenjujemo vaznost i smislenost tamosnjih mera. Njima je tako kako im je, nama je tako kako nam je, postoje stotine razloga zasto je i nama i njima tako kako je, u to nema smisla ulaziti. Ono sto se meni cini kao problem kad je ovaj konkretan slucaj u pitanju je da je ovolika histerija i bes prema Djokovicu neutemeljena i neracionalna, a da je mnogo veci razlog za bes od toga sta Novak jeste ili nije uradio i kolika je pretnja po javno zdravlje to sto jednostavno nece da uradi ono sto su svi morali da urade iako mnogi od njih nisu hteli. To je taj cuveni privilegovani status koji mu svi oni zameraju, mogucnost da odbije ono sto mu namece javno mnjenje. Ali to je njihov problem, nije Novakov. Novak je svoje obaveze prema Australiji uredno obavio, sto je dokazao sud a na kraju priznali i australijski politicari koji su pokrenuli ovaj lov na tenisku vesticu. To je bio njegov problem.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Peter Fan said:

Ne, vec da su omikron i opsta pristupacnost vakcina obesemislili lockdowns kakve su oni imali. Uostalom, to je cak i vlada priznala jer im je sad argument za deportaciju "subverzivni potencijal"

 

Širi antivakserstvo u zemlji koja je najvakcinisanija na svetu. Da neće možda neko da se odvakciniše zbog njega.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
Just now, Valkyrie said:

Au jbt. 

Kako si ovo izvukao, odakle, baš je ružno i valjalo bi da pojasniš. 

 

pa zato sto se na prethodnoj strani ljudi u melburnu predstavljaju kao razularena rulja koja ne zna gde bije zbog lokdauna i kako takva vrsta lokdauna ne bi uspela nigde na svetu.. onda se pitam kakvi smo mi to ljudi ako nismo mogli da ispostujemo, bar do vakcine, malo strozije mere. 

Link to comment

 

5 minutes ago, Tsai said:

 

to mi je jasno, ali vidim da provejava atmosfera da takve lokdaune kao sto smo imali u istocnoj aziji ne bi podneo ostatak sveta. znaci li to da smo toliko sebicni, do te mere da nismo mogli da sunarodnike sacuvamo, pa makar do vakcine, nekim strozijim pravilima?

O, jebote, pa valjda ima nešto između opštenarodnog veselja u Beogradu i umobolnih 200 i nešto dana totalnog lokdauna.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Heaviside said:

 

O, jebote, pa valjda ima nešto između opštenarodnog veselja u Beogradu i umobolnih 200 i nešto dana totalnog lokdauna.

 

naravno da ima. ali poprilicno su fejlovali svi, o nama i da ne govorim. stoga mi je zapravo jako bezveze napadati  sam princip koji je spasao tolike zivote. 

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

 

pa zato sto se na prethodnoj strani ljudi u melburnu predstavljaju kao razularena rulja koja ne zna gde bije zbog lokdauna i kako takva vrsta lokdauna ne bi uspela nigde na svetu.. onda se pitam kakvi smo mi to ljudi ako nismo mogli da ispostujemo, bar do vakcine, malo strozije mere. 

 

Nisam se ranije bavio australijskim lockdown-om jer me nije zanimalo, poslednjih dana sam malo pogledao iz cega se sastojao i kakve je sve bizarnosti proizvodio. To, druze, nikako nisu "malo strozije mere".

Link to comment
Just now, harper said:

 

Nisam se ranije bavio australijskim lockdown-om jer me nije zanimalo, poslednjih dana sam malo pogledao iz cega se sastojao i kakve je sve bizarnosti proizvodio. To, druze, nikako nisu "malo strozije mere".

 

te mere su svele virus na apsolutni minimum. do pojave omikrona. sada treba da se menjaju , slazem se. ali napadati te mere iz drzave koja je jedan potpuni raspad sistema po pitanju covida je onako malo neukusno

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Tsai said:

 

naravno da ima. ali poprilicno su fejlovali svi, o nama i da ne govorim. stoga mi je zapravo jako bezveze napadati  sam princip koji je spasao tolike zivote. 

 

na ovo cu ti dati odgovor kada mi dodju odozdo

a odgovor ce zavisiti od broja flajki zolte koja ce se popiti u jedinici vremena

Link to comment
Just now, Tsai said:

 

naravno da ima. ali poprilicno su fejlovali svi, o nama i da ne govorim. stoga mi je zapravo jako bezveze napadati  sam princip koji je spasao tolike zivote. 

Imaš analize ozbiljnih naučnika (stenford, harvard, kembridž) koje govore da su lockdowns australijskog tipa promašaj. To su komplikovane analize, a ne samo "spaseni su toliki životi". Nude i alternative, ukratko poenta je zaštiti ugrožene, a ostalima dozvoliti da u društvu prošetaju kera, odigraju partiju basketa, odu u restoran sa porodicom.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...