Jump to content
IGNORED

Odlične knjige koje ne biste ponovo čitali


Bujodrag

Recommended Posts

On 20.1.2020. at 7:11, Ravanelli said:

A vi imate knjige koje citate vise puta? 

 

Ja jednom godishnje preslusham (audio book): 

 

Stanley Bing - what would machiavelli do

Barton Gellman - Angler: The Cheney Vice Presidency

Bill Bryson - The Life and Times of the Thunderbolt Kid

Ben Elton - Meltown

Michael Crichton - State of Fear

nesto iz Adrian Mole serijala (Sue Townsend)

 

 

 

Link to comment
On 23.7.2020. at 23:35, Defunctus said:

Berlin Aleksanderplac, namucila me prilicno i baca citaoca u neko poremeceno stanje, ne bih mogao opet da prolazim kroz to.

Vala baš!

Kako sam propustio Fasbinderovu ekranizaciju, pripremao sam se nedavno za gledanje, gvirnuo samo na par dostupnih isečaka i bilo mi je dosta. Ne samo da neću da čitam, verovatno neću moći ni da gledam.

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

sudar-j-g-ballard.jpg

 

 

Uh, i film obožavam. A L. F. Svensen u svojoj sjajnoj knjizi Filozofija Dosade detaljno spominje i Sudar, pored ostalih primera transgresije. 

Link to comment

Otprilike 90% knjiga koje sam jednom citao ne bih ponovo, bez obzira na kvalitet. Da nije strucne literature kojoj se iznova i iznova vracam taj procenat bi bio jos i veci. Postoji jedan mali broj knjiga koje procitam ponovo ako procenim da ce ostaviti drugaciji utisak na mene nakon sto prodje nekoliko godina i to je sve.

 

Citanje knjiga i uopste komunikacija sa sadrzajem sa tragicnim i tuznim zavrsecima u poslednjih par decenija predstavlja mi sve veci i veci problem. Zahvaljujuci prirodi posla koji radim razvio sam znacajnu netoleranciju prema tragicnim situacijama, narocito onima koje proizlaze iz ljudskog zla, tako da nemam vise zivaca da na realne ljudske tragedije iz svakodnevnog zivota dodajem i one izmisljene. Mora da bude bas dobra knjiga da bih joj tolerisao tragicno razresenje.

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, harper said:

nemam vise zivaca da na realne ljudske tragedije iz svakodnevnog zivota dodajem i one izmisljene. 

+100

Sad kad sam bila u bolnici, tražila sam par knjiga. Otac mi doneo Pripovetke Andrićeve i Zločin i kaznu (bar 3 x pročitala obe al ajd) 

Umesto da se razonodim, usekao mi se u glavu neki gnusni detalj iz pripovetke Mustafa Madžar i nisam mogla da se otresem lošeg osećaja danima. Ima da postanem od onih što gledaju samo komedije i čitaju Mir Jam. 

Link to comment
Just now, Valkyrie said:

... usekao mi se u glavu neki gnusni detalj iz pripovetke Mustafa Madžar i nisam mogla da se otresem lošeg osećaja danima. 

 

koji detalj, ako se sećaš?

 

 

Umberto Eko - Fukoovo klatno. Odlična knjiga, ali sam se namučio da je savladam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...