Jump to content
IGNORED

Kraljevi i ostali naši u NBA


Kec u Nisu ljudi kec uNisu

Recommended Posts

Richaun Holmes reaffirms status as Kings' MVP in come-from-behind win

SACRAMENTO -- Kings fans are on a roller coaster of epic proportions. After an eight-game losing streak, they were in no mood to see their team fall behind by 20 points in the first quarter to the Memphis Grizzlies on Thursday night, so they booed loudly.

When the Kings began turning things around in the second quarter, the disapproval turned into a smattering of cheers, then a dull roar and then a standing ovation.

 

 

There were plenty of players that brought passion and energy to the court for Sacramento, but Richaun Holmes always seems to set the bar for the Kings. Fans were so appreciative of the 26-year-old center’s efforts that they began chanting, “MVP-MVP-MVP.”

“It was great, that’s not something I’ve experienced,” Holmes said of the fan reaction. “To have the fans get behind me like that, that’s love, I appreciate it, I appreciate it.”

Holmes quickly has become a favorite with the fans. After signing a two-year, $10 million deal in the offseason to back up Dewayne Dedmon, Holmes needed just four games to supplant the veteran in the starting lineup.

“He has been an anchor for us,” coach Luke Walton said. “He plays with that passion and fire that I think the Sacramento fan base really gets behind because he just leaves it all out there when he plays.”

The fifth-year pro finished the night with 18 points on 7-of-10 shooting. He added seven rebounds and a pair of blocks in 34 minutes of action.

“Richaun just screening and diving hard from his position, he’s a very mobile big,” Buddy Hield said. “He’s able to run the floor, get up and down -- he suits us well.”

After bouncing around the league, Holmes has found the perfect situation and flourished. He’s averaging career-highs in points, rebounds, steals, blocks and minutes played and only seems to be getting better.

 

 

Edited by Kec u Nisu ljudi kec uNisu
Link to comment

nije to taj tip centra :D

dobar je, zapravo odlican holmsara, ali jbg, nije bas "zatvarac reketa"

ne znam sta kaze statistika ali mogao bih se kladiti da su kingsi vodeca ekipa po poenima primljenim iz reketa

 

na kingse bi licilo da u nedostatku drugih resenja ipak daju sansu dzajlsu, da ovaj negde u martu proigra i smanji broj idiotskih faulova i izgubljenih lopti na podnosljivu meru, a onda im ga neko pokupi za sitne novce

 

sad sa pelikanima. umalo baksuzni kingsi da dobiju cast zionovog debija, ipak izgleda nece jos 2-3 utakmice zaigrati, poslednji info je da trenra punim intezitetom

bogdan zbog kolena najverovatnije ponovo ne igra :isuse:

valjda se mogu dobiti, igrali su sinoc protiv lejkersa. iluzorno vise i pisati koliko bi kigsima znacilo da vezu par pobeda

Link to comment

E, pa i ne slazem se da Holmes sweet Holmes ne zatvara reket, odlican je i u napadu i u odbrani - jedino bi mogao da poradi na igri ledjima ka kosu kad je napad u pitanju... ALI pored Bjelice, Baglija, Barnsa, Badija ( sve vrhunski defanzivci :frust: ) ne moze ni on , pa ni bilo ko drugi ne bi mogao da zatvori sve rupe u reketu.. Kazem ne znam kakva su pravila , ali njemu bi trebalo ponuditi novi ugovor i to sto duze i to cim se ima pravo na tako nesto..

 

Veceras neugodni Pelikansi i odlicni Ingram, ali valjda ce na svom momentumu od jedne pobede :D, i na osnovu umora Pelikana nekako ugurati to u jedinicu, u naravno neizvesnoj zavrsnici :D

Link to comment

Dok čekamo brisanje patosa očerupanim pelikanima, malo podsećanja na zlatnu generaciju, gde su i šta rade:

 

- Vladfather, gospodar, trenutno GM Kingsa

- Peja, prvi potpredsednik asistent Vladfathera, takođe i GM Kingsa, ali Stockton Kingsa (NBDL Kingsi za siromašne)

- C-Webb, TNT i NBAtv host i analitičar, povremeni glumac (Uncle Drew)

- Dag Kristi, NBC komentantor za utakmice Kingsa, inače meni jedan od boljih i zabavnijih komentatora

- Majk Terminator Bibi, spašava svet o sudnjeg dana. Bio je srednjoškolski trener, ali je napustio tu poziciju posle nekog sex skandala kada je optužen (mada ne i osuđen) za uznemiravanje.

- Bobi Džekson, kouč za razvoj u Kingsima

- brat Hido, trenutno predsednik turskog košarkaškog saveza, praktično turski PSD

- Skot Polard, jedno vreme radio komentator, od pre par godina i učesnik Survajvora (završio 8. od 32 takmičara). Brat.

- Lorens Funderburk. Ne znam. Ne znam ni tačno šta je taj lik radio dok je bio u Kingsima.

Info sam vadio iz glave, uz minimalno guglanja, ako imate šta da priložite zahvaljujem :)

Link to comment

Hmmm bese i neki Jim Jackson, kad smo vec kod "onako iz glave", sa nekim dobrim sutem za 3p koliko se secam..

Edited by Kec u Nisu ljudi kec uNisu
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...