Jump to content
IGNORED

Tenis 2020.


Ros

Recommended Posts




Ne moramo da vadimo ovog našeg na to da li mu se igrali ili nije. Želeo je on da pobedi sigurno, i kontam da ga posebno jebu porazi od "next gen"a jer mu to pokazuje da polako prolazi njegovo vreme, tako da svakako je dao maksimum. Ako je nešto usro to je što je pukao pod pritiskom, ne što mu se "nije igralo".

Na stranu svi ovi porazi i sranja, ali kako im je svima uletela ova korona, bio je u top formi i bez poraza, u totalnom naletu i onda sva ova sranja. Jebem ti sreću i sve.

I još jednom, sve više se pokazuje koliko će ga koštati onaj US open. Nadam se da je jasnije što sam onoliko prso onomad, ono što je on uradio sebi tada, verovatno niko nije nikada, kada se uzmu sve okolnosti. Progoniće ga to dok je živ, a što je još gore, i mene. [emoji3]


Ne znam da li meni ovo odgovaras, posto sam pominjala da nema motiv ovde, no to nema veze sa ovim veceras mecom, vec ima sa onim protiv Medvedeva, ali i sa pricama, ponasanjem, pa i formom pre Londona. Na kraju stalno je potencirao prioritete: kraj godine, broj nedelja i GSi.
Sve vise i vise izbegava cimanje, to je vise nego ocigledno, i nije to nista novo, osim na GS. Ok i do Sonega u Becu zbog bodova koji su mu trebali za kraj godine.

Protiv Danila je trebalo mnogo da se radi, videlo se u onim silnim razmenama, kada je Rus bio na svakoj lopti i od 7.gema prvog seta odustao od te borbe, racunao na mec sa Sasom i iako nije ni tu blisato, plasirao se u PF. Veceras je bio mnogi bolji, ali eto, i to je sport, cesto je i on izgubljene meceve preokretao i dobijao u karijeri, pobedjivao ruzno. Steta sto nije prosao u finale, mogao je.
Link to comment

@Jumanjiukratko, ni Sv Aranđel nije pomogao?

 

Načelno se slažem sa tvojim viđenjem.

Novak je sinoć dobio pitanje da li je svestan da 5 godina već nije osvojio završni turnir, a on odgovorio sa - dešava se.

 

Verovatniji razlog od dešava se je da svesno obara formu u ovom delu sezone i nalazi se u cruise modu (što je sve legitimno i normalno), a poseduje sav kvalitet da bude konkurentan - osim za najviši domet!

Da sinoć sa druge strane mreže nije bio izuzetan igrač u gotovo svakom aspektu igre (ne po nekom uopštenom opisu, već po onom što je izneo na teren) Đoković bi prošao.

Čak i uz vrhunsku igru Tima, Đoković je juče imao šanse da prođe (procenat vraćenih servisa iz seta u set je rastao za po 10%, sa preko 60% u prvom na preko 80% u trećem!), jer toliko je dobar moj igrač Novak!

Međutim, moj igrač Novak ne odgovara sa dešava se!

Sinoć je bilo pitanje novinara na srpskom koji je uporedio ovaj meč sa finalem W2019. naravno sa drugačijim ishodom. Ili, da li se ritern na ML USO 2011 prosto desio?

Federer je u to vreme odgovorio, parafraziram da ne razume igrača koji u takvom trenutku meča zažmuri i raspali po loptici sa potpuno neizvesnim ishodom. Novak je sinoć u tom stilu komentarisao 6 poena za redom u korist Tima u TB 3. seta: svestan da je promašio dva prva servisa, ali objašnjavajući preokret da je protivnik udarao iz sve snage i da je sve prolazilo. Desilo se i prošle godine u TB, a ovde je neko dobro prokomentarisao da slajs u mrežu nije bio puka UE, već izgrađen poen Tima na koji Novak nije imao odgovor, da BH dijagonala koja ode u aut teško da je UE obzirom da je došla nakon duže razmene u kojoj je Novak sve vreme bio pod pritiskom teških i preciznih Timovih udaraca, itd... No, Novak je bio poprilično osoran na konferenciji za novinare, najvećim delom jer je popizdeo zbog poraza, a dobrim delom i zbog standardno kretenskih novinarskih pitanja.

 

Sve čestitke Timu koji je izrastao u spektakularnog igrača i to pod crnim plaštom epidemije. Posmatrao sam ga na Adria turu i za razliku od drugih igrača koji su izgledali probuđeni iz zimskog sna, on je bio u zavidnoj formi.

Sinoćna pobeda nad Novakom razlikuje se suštinski od prošlogodišnje u Londonu, ili meča u Australiji: u njoj ič nema run& gun, ili hit & miss filozofije, već je pobeda filozofije totalnog tenisa, onoga u čemu obično Novaka vidim kao najboljeg: fantastična taktička pripremljenost i sposobnost da se, od brojnih varijacija biraju najbolja rešenja i po potrebi iznose na teren.

Statistika mesta na koje su padali servisi Tima sinoć je bila fantastična - samo 10% u jservis polje na jednoj i 27% na drugoj strani nisu bili uz liniju (bočnu ili T, svejedno).

Igra na mreži savršena: pred kraj meča 100% uspešnosti od oko 15 izlazaka, što je kasnije za malo pokvario - jednom ga je Đoković prošao sjajnim FH pasingom i možda jedna greška.

U isto vreme - njegov je pasing radio savršeno: početna solidna Novakova realizacija na mreži do kraja meča svela se na 50% uspešnosti.

Igra sa osnovne linije proaktivna - otvaranje terena po širini, ali i varijacije po dubini, teškim spinovima je terao Novaka od linije, a kratkim loptama na T liniju pozivao napred.

Tim u poslednje dve, ili tri godine ima ubedljiv pozitivan skor sa Novakom, ali istovremeno i sa Nadalom i sa Federerom.

 

 

Da se ne smetne sa uma i da se pobede nad dva igrača iz velike trojke na jednom istom turniru dešavaju vrlo retko, a da na ovom (turniru) u finalu imamo igrače koji su to upravo ostvarili.

  • +1 5
Link to comment

Samo bih želela da pozdravim sinoćnu pobedu Medvedeva nad Nadalom. Posle dobijenog druugog seta, videlo se da je Medved ubacio u šestu brzinu, a da Nadal nije više imao snage za ozbiljniji otpor. Onoliko grešaka , kao u poslednja 3 gema meča, ne pamtim da je Nadal dozvolio sebi, čak i u onom meču kada ga je Novak demolirao na Ausie openu 2019.

 

Medvedev i Tim su nova realnost tenisa. Ako se Zverev izbori sa svojim privatnim životom, pridužiće im se. To su momci koji će osvajati slemove sledećih godina. Možda i Cicipas, ali on mi je nekako najlošiji od svih njih.

Link to comment

Pogledao sam samo finiš meča Nadal - Medvedev i bilo je vidljivo da Nadal ima neki fizički problem, možda sam čak uhvatio i bolnu grimasu na licu par puta. Verovatno taj pad objašnjava i veći broj grešaka.

Ne želim da umanjim uspeh Medvedeva, koji je uhvatio zaista odličan ritam u finišu sezone.

Link to comment

@Ras prvo tvoje pitanje upuceno meni ne razumem. Nesto na njegov ili moj racun??
A ako svetac vec pomaze u bilo cemu, nek mu pomogne da bude zdrav pre svega, a za ostalo ce morati ipak sam da se potrudi.

Drugo, za ovo vreme dok sam ja ovde, ne secam se da sam videla neku slicnu tvoju analizu (mozda mi je promakla), pa si me malo iznenadio, obicno si ovde nesto ironican ili se segacis. U svakom slucaju [emoji106]

Tim je strasno napredovao od kako radi sa Masuom. Bio je do skoro, do promene trenera, jednodimezionalni igrac, koji je iskljucivo lupao sirovo po loptici iz sve snage i skoro nista drugo. Tako da to o zmurenju i nije daleko od istine, pogotovu sto se ne bih mnogo obazirala sta sujetni (u tom trenutku) Federer kaze ili demantuje. Tim je izuzetno jak, i ima bolesno snazan udarac, kada je zvekne iz sve snage, naravno sada u izgradjenoj i promisljenoj akciji, a ne kao u prethodnom periodu, tu nema mnogo filozifije, to ili udje ili ne.
Ali on danas ima sve, a ono sto je najvaznije, pored toga sto je veliki radnik, ima glavu, nesto sto od mladje ili srednje generacije, jer on nije vise tako mlad, retko ko ima. Izuzetno malo oscilira, ali ne igra uvek na najvisem nivou, no to su finese vise. Finale na USO je bio mjehhh, a i sinoc je imao mnoge rupe i padove, nije zavrsio mec kada je morao, no to je tenis, da izvine Slovenac, velika mentalna igra pre svega.
U svakom slucaju po mojoj proceni Tim je sledeci No1.



Ali i pored svega toga on malo moze bolje od onog sinoc, dok Novak moze mnogo vise, samo pitanje je uvek: kada. Kod ovog naseg ima mnogo nedorecenesnosti, a bogami i nagadjanja. Tankuje ili ne, moze ili ne, i pitanje nad pitanjima ...hoce li ili ono kako ga voda nosi, sta dan donese?
Imao je ranije bas vidljivo to prebacivanje iz brzine u brzinu, igra koliko mora, pa postepeno dize igru shodno protivniku ili vaznosti takmicenju. Sada ne znam na cemu smo mi sa ove strane. Sve kao hoce evo ga momenat ili ga cekas, a ono mucak.
Juce na pocetku ni inteziteta, ni servisa, ni riterna, ni bh, niti fokusa. Ali onda dizao stalno pomalo sve. Protiv Sase je bas bilo vidljivo u jednom trenutku kada je odigrao svoj servis gem na jedvite jade i misice ga izgurao, sa onim sporim centralnim, a kratkim loptama, i onda sledeci razbio po intezitetu, uglovima, jacini. Ne znam sta da mislim, da li to namerno radi (mada verujem da ne bas uvek), ali onda to mora da strasno iscrpljuje.
Kao ide sve na skracivanje poena, a onda produzi mec maksimalno. I to se precesto desava. Suludo.

On se od 2016. tj povratka posle godinu i po na vrh mnogo promenio, stalni igra tu neku klackalicu, ali mislim da time dosta gubi i ne mislim da je zbog fizikalija, iako def nije uvek najspremniji, vec da drugacije gleda na sve, da mu ona ludacka posvecenost do 2016. i famoznog RG nije nikako prioritet vise, uostalom to i ne krije i da je tada shvatio da ga taj dugi niz godina unazad iscrpeo totalno, i fizicki i mentalno i da sada pristupa mecevima drugacije, u sta ne moze bas uvek da se pronikne.

On nije fajter poput Rafe da ide na max u svakom mecu, od prvog kola, pa kako bude. Ali i fajter popusta cesto. Odigra maestralno prvi set, udje 100٪, rastavi protivnika, kao sinoc Medu sa slajsevima, a onda u sledecim brlja opasno, na konopcima ponekad i iskustvo cesto ga izvlace, jer protivnici ne umeju jos uvek to da iskoriste. Onaj mentni pad kad je servirao za mec u drugom setu i izgubio sa nulom je tek prica za sebe. Ali eto desava se i najboljima.

Medo nema jos uvek glavu za kontinuitet, ali ni igru van betona, tako da videcemo, mlad je i bome ima on tu dosta posla. Sinoc ga je totalni neocekivano Rafa izbacio iz komforne zone onim slajsovima u prvom. On generise snagu iz inteziteta protivnika, kao protiv Novaka, ali sa ovim maestramnim Rafinim eksperimentom koji je radilo neko vreme, bas tesko. No nasao je odgovor kasnije, a Rafa se prvo mentalno raspao, pa fizicki.

U svakom slucaju nenormalna godina po mnogo cemu, nece ni sledeca biti mnogo bolja, bar po najavama, ali bice u igrackim smislu podjednako zanimljiva.
  • +1 5
Link to comment
7 hours ago, Ras said:

No, Novak je bio poprilično osoran na konferenciji za novinare, najvećim delom jer je popizdeo zbog poraza, a dobrim delom i zbog standardno kretenskih novinarskih pitanja.

 

 

Legitimno, uzevsi u obzir te dve cinjenice

Link to comment

Ma samo da jednom već prestane da viče drugima "bravo" i tapše toliko često (sad to nekako gubi smisao jer svi protiv njega imaju sve više bravo momenata a on lično sve manje, no se vadi na glavu) i ona... jebena srca na sve 4 strane sveta.  Alo kume ne moraš nikome da se dodvoravaš više, piči svoj fazon makar sad kad imaš još malo do cilj(ev)a (nedelje i GS) a bogami i ne previše do kraja karijere...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...