Jump to content
IGNORED

Dark a.k.a. "ništa mi nije jasno"


goofs

Recommended Posts

Uh, što je to jaka scena! Jedni hoće da bace Walta™ u vodu, drugi hoće da ga spasu, svi imaju puške ali ipak kreću da se makljaju prsa u prsa, onda Walt™ padne u talase pa se njegovi wannabe spasitelju povuku - kapetan im bukvalno viče "retreeat". Sledeća epizoda, svi opet normalno pričaju.

 

Mislim, "normalno". Opet svako na svom jeziku.

  • +1 1
Link to comment

Jaka je i ona scena kad Kejt po stoti put ispituje dečaka - koji jedini zna šta se dešava ali ne progovara ni reč - i ispituje ga, i ispituje ga dok njemu ne prekurči pa joj na papiru napiše "They're listening" da bi ućutala :lolol: Onda joj priđe i šapne na uvo "Ne smem da ti kažem".

 

I nikom ništa, idemo dalje, misterija istrajava! Ne padne joj na pamet da mu vrati papir i kaže, "ajde mi napiši šta se koji moj dešava, ne bilo ti zapoveđeno."

  • +1 1
Link to comment
  • 9 months later...
On 13. 7. 2020. at 21:00, Reaktor said:

žena i ja odgledali prvu sezonu još onomad kad se pojavila. zatim usledila duža pauza, pa krenusmo na drugu.

nismo mogli da se sastavimo, pozaboravljali ko tu kome šta... i batalili.

e tako smo i mi :lol:

a onda čuli da je treća sezona poslednja kao i da kraj ima smisla, tako da smo rešili da gledamo sve ispočetka

odgledali smo ponovo celu prvu i sad smo na sredini druge

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

definitivno je zanimljivo, ali moglo se izvesti i bolje

 

na primer:

 

Spoiler

1) treći (originalni) svet je mogao biti uveden malo ranije, postepeno, i da se vidi ko je sve tamo i šta radi i kako živi, ali da se ne zna odmah šta je to i odakle to, pa onda kad dođe razrešenje da bude "aaaha", a ne tako odjednom kao grom iz vedra neba i onda samo 5 minuta tog sveta gde ona grupa brblja na večeri i kao "oduvek sam volela ime Jonas"

 

2) moglo se prikazati kako je bela đavolica shvatila da postoji treći svet i da je to rešenje, pošto je i to došlo nekako u poslednjoj epizodi "pam, ja sam mnogo putovala kroz vreme i shvatila šta je fora, i to ti je tako"

 

3) dva paralelna "fiktivna" sveta i nisu bila potrebna, jedan je bio sasvim dovoljan

 

4) zašto su one dve ukrale bebu iz budućnosti i dale je časovničaru? šta je bila motivacija i suština toga?

 

5) čemu je služio onaj trostruki X (sin Eve i Adama) i za koji đavo je ubio sve one? (matorog vlasnika elektrane, sekretaricu, matorog slepog časovničarevog valjda dedu)

 

 

 

Link to comment
On 13. 7. 2020. at 11:12, goofs said:

iako mi se nije svidelo baš kako su sve razrešili

 

 

  Hide contents

 

da bi kraj i objašnjenje magično došlo u poslednje dve epizode, praktično niotkuda,

 

e baš to (ja bih čak rekla samo u poslednjoj epizodi :D , pretposlednja je bila neko ludačko skakanje kroz vreme i svetove)

i ne smeta mi ni što je cela fora da uđu u pećinu u pravom trenutku i obave zadatak, nego kao što spomenuh, što je taj treći svet došao niotkuda.

da smo viđali ranije neke scene i likove i odatle, bilo bi mnooooogo jako

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

4) Matori je u stvarnom svetu izgubio onog realnog Jonasa i Martu u saobraćajci (zaboravio sam ko mu je rod od to dvoje) i onda flipnuo i pokušavao na sve načine (with science!) da se vrati kroz vreme i spreči tragediju. Epilog je procep u vreme/prostoru i stvaranje dva paralelna sveta.

Ja kontam da ovima u paralelnim svetovima nije odgovaralo da on opet čeprka i stvara nove podsvetove i dodatno komplikuje ceo čvor, zato mu je doneto dete ispred vrata koje će mu odvratiti pažnju i skrenuti je na roditeljstvo. Odnosno, može se to i drugačije posmatrati - u beskonačno mnogo iteracija paralelnih svetova, svaki u kom je matori opet pravio naučne eksperimente se samourušio, a opstali su samo oni gde mu je dete doneto na čuvanje.

 

5) Taj tripl X, sad sam više zaboravio detalje, ali njegova uloga je bila da osigura događaje koji će obezbediti da se ciklus ponavlja. Recimo, oni su napravili havariju u elektrani koja je onda otvorila vremeplov u pećini. Opet, ako se dobro sećam, Eva je bila za to da se ciklus održava, a Adam je hteo da ga razbije, a ova trojica su potekli iz Evinog sveta. 

  • Hvala 1
Link to comment

aha, ako sam dobro razumela

 

Spoiler

4) ne samo da postoje ta tri sveta (jedan pravi i dva "veštačka"), nego se stalno stvaraju novi veštački?
ja sam shvatila da su te apokalipse trenuci kad sve prosto ide ispočetka, tačno kako je bilo?

ali opet mi ne objašnjava to sa bebom, to je sve u veštačkom svetu a časovničar je napravio te svetove u pravom svetu kad je zglajzao praveći vremeplov, što u suštini niko ne zna, samo "bela veštica" shvati u nekom trenutku
odakle one znaju kako su svetovi nastali i da će beba pomoći da, šta, ne pravi nove lažne "pod-svetove"?
to sa bebom mi je baš dosta zavrtelo mozak :-)

5) ok, ima smisla za 3Xa da on pravi uslove za održavanje lažnih svetova, naterao je i onog političara ili šta već da odobri elektranu
mada mi opet nije jasno koja je svrha ubijanja onih ljudi, šta je time tačno sprečio-promenio?

a što se tiče toga šta su tačno želeli Adam i Eva, i tu mi se mozak dosta spržio jer je non-stop bilo kako oboje lažu :lol:
a Adam je pričao i kako želi da ga održi i kako želi da ga uništi, a opet, sve što je radio je vodilo ka održavanju...

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...