Jump to content
IGNORED

Dark a.k.a. "ništa mi nije jasno"


goofs

Recommended Posts

Kad već pričate o drugim serijama na Dark topiću, ima od istih autora ovo:

 

 

Nisam još završio sezonu, negde sam na 2/3, ali nepodnošljivo je glupo. (Drugim rečima nekima od vas će se sto posto svideti.)

 

Lost na moru, krajem 19. veka, mystery box odvrnut na jedanaest, debilni anahroni besmisleni dijalozi, Dharma Initiative koju ih je mrzelo da imenuju ("the ship company"), Portugalci koji se maskiraju u Špance i Kineskinje koje se maskiraju u Japanke. 

 

Fali straight man character da uzemlji malo priču, da imaš bazičnu perspektivu iz koje sve pratiš. Ali ne, svi su cooky i misteriozni, svi komuniciraju u monolozima.

 

Znate kako je u Lostu bio onaj par Korejaca koje u početku niko živi nije razumeo? E ovde isto to ali važi za gotovo sve likove :D Jedni govore nemački, drugi engleski, treći francuski, kineski, španski, poljski, danski, norveški, portugalski... većina njih samo po jedan jezik, i onda bla bla truć dok ih druga strana bledo gleda. Niko ni gestove ne koristi da dobaci neke bazičke stvari tipa "ostani ovde, idem da nađem nešto da pojedemo, njam njam, razumeš, tu me čekaj, tu". Ne, nego lepo izdeklamuje pet prostoproširenih rečenica i ode, a sagovornik valjda treba da čita Netfliks titlove da bi razumeo.

 

Link to comment

A sto je to lose samo po sebi? Sto mora i da muzika bude bas iz 19. veka?

 

Evo sad gledam ovu seriju SAS Rogue Heroes, 2. svetski rat, a uredno pici AC/DC, Black Sabath i sl. I super se uklapa..

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

A sto je to lose samo po sebi? Sto mora i da muzika bude bas iz 19. veka?

 

Evo sad gledam ovu seriju SAS Rogue Heroes, 2. svetski rat, a uredno pici AC/DC, Black Sabath i sl. I super se uklapa..

 

Pa ne mora da bude loše samo po sebi, ali muzika sugeriše određeni vajb koji bismo onda morali da vidimo u seriji. 

 

Ja ne znam kakve veze imaju tripovi iz sedamdesetih sa multilingvalnom pomorskom dramom. "One pill makes you largerrr and one pill makes you smaaall", odmah misliš biće nekakvih drogeraša koji bi da otvaraju vrata percepcije, ali penis. 

 

Speaking of, delovalo je da je jedan lik nekakav junky, ali on u stvari samo uzima lekove za epilepsiju (od kojih mu pada erekcija, o tempora o mores, da je izdržao samo još desetak godina postojao bi fenobarbital!) To je valjda neki novi trend, u svakoj drugoj seriji mora da se pojavi bar po jedan impotentni patrijarh.

 

Svi su ženski likovi BTW ili nadrkane girlbosses koje se deru da isteraju svoju volju ili pritajene kurve spletkaroške, trećeg nema.

Link to comment

Ma ok, ja ne mogu da komentarisem konkretne scene u kojima je ta muzika koriscena jer seriju nisam gledao (generalno me ne zanimaju previse sve te mistery price), nego sam samo reagovao na tvoju primedbu da nema sta da trazi rok muzika u seriji koja se desava u 19. veku. Nisi ti jedini od koga sam procitao takvu primedbu, jer kao muzika mora da bude odraz vremena u kome se radnja desava, ali ja ne mislim da mora. Ona samo mora da se uklopi u konkretnu scenu. Ako ovde nema toga, onda je promasen izbor..

Link to comment

Zamislite peaky blinders bez onakve muzike?!? :ohmy: skrnavljenje serije 

 

Dark sam stigla do druge sezine, 2-3 epizoda i onda preskočila do finalne u trecoj. I bogami najbolji deo serije je upravo odabir muzike. Nakupila sam par njih da slusam preko Spotify. 

 

Definitivno nije moj fazon, smara sa radnjama koje se samo ponavljaju u drugom obliku, izgleda da nista tog tipa kao lost, dark ne mogu da gledam do kraja. Sve mi je sapunica. 

Edited by mustang
Link to comment

Peaky Blinders otvara uz neku Nick Cave stvar, zar ne? Red Right Hand? Seriju nikako da odgledam dalje od prvih par epizoda, ali taj izbor muzike mi deluje savršeno. 

 

Za 1899 je soundtrack zaista najmanji problem, serija je spektakularno loša u svakom pogledu. 

 

(Ocene su joj naravno dobre, 74%-79% na RT. Ovaj svet je otvoreni kanalizacioni kanal.)

Link to comment
8 hours ago, maheem said:

Zavrsio sinoc prvu sezonu, baš dobro vozi (ako zanemarim one muzičke delove sa lirikom pred kraj svake epizode :puke:) i dosta me podseća na Lost.

 

taman sad prekini na vreme, posle ces mi zafaliti :fantom:

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

obe su buljson serije, mislim sve 3, i dark i piki i 1389  :fantom:

 

A nekad si se ložio na Kejt iz Losta, kad smo bili mladi i tamo™ :sad:

 

Ne sviđa ti se ova steampunk verzija, gde se crvenokosa Kate lomi između straight-laced Kapetana Džeka i charming rogue Daniela Sawyera?

 

Link to comment

jel makar postane manje dosadno u nekom trenutku? ja sam odgledao prve dve i ne pamtim skoro veću borbu tbh

 

edit - na 1899 mislim

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

A nekad si se ložio na Kejt iz Losta, kad smo bili mladi i tamo™ :sad:

 

Ne sviđa ti se ova steampunk verzija, gde se crvenokosa Kate lomi između straight-laced Kapetana Džeka i charming rogue Daniela Sawyera?

 

lozim se i dalje al jebiga pose sest sezona imao sam utisak ko da me je zena ostavila posle 6 godina i otisla sa vodoinstalaterom :fantom:

  • Tužno 1
Link to comment
17 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

jel makar postane manje dosadno u nekom trenutku? ja sam odgledao prve dve i ne pamtim skoro veću borbu tbh

 

Ne, od početka do kraja sipaju beskrajne monologe između likova koji ne dele zajednički jezik. Danac deset minuta sedi i gusla Portugalcu kako je kod kuće bio mali srećni farmer, ali se onda nešto desilo (silovali mu ćerku jer se raščulo da mu je sin peder - ne pitaj) pa je njegova žena odlučila da čuje božiji glas, pa ju je on podržao i proglasio se za sveštenika iako je veruje u boga, i eto, zato su odlučili da otputuju u Ameriku. 

 

A Portugalac samo klima glavom iako pojma nema šta mu ovaj na danskom priča ni zašto. Ali kao, obojica su sveštenici pa se kapiraju nekako bez reči, iz duše. Iako je jedan katolik a drugi protestant. A katolik uopšte i nije sveštenik, nego maskirani gej batler španskog geja koji je opštio sa Dančevim pokojnim sinom.

 

I ti tako sediš i slušaš i pitaš se kada ti je tačno život skrenuo na pogrešnu traku.

 

Edit: To je valjda osma epizoda kad su u fazonu "Let's split up the party to cover more ground", i podele se u parove među kojima većina ne može da komunicira. Poljak + Kineskinja, Dankinja + Francuskinja, Portugalac + Danac, Dankinja + Engleskinja... izuzetak su valjda samo Engleskinja + Nemac koji govori engleski, plus beli Francuz + crni Francuz (obojica nekim čudom govore francuski).

 

Najbolji micommunicatio je kad Poljaku ispadne iz džepa razglednica sa Kipom slobode, Kineskinja je podigne i na kineskom pita "jel ti to devojka" :lol: pa prevodi na engleski "Girl...? Girl?" Poljak kapira pa kaže "No girl, no girl" i na poljskom "to mi brat poslao". I tu se nešto privatavaju jer je on, kaže Kineskinja, toliko drugačiji od ostalih muškaraca na brodu.

 

Spektakl.

Edited by Weenie Pooh
  • Hvala 2
Link to comment

elem, nisam reigistrovao drugi deo posta, ne svidja mi se zaista, mislim, sve i da nema ovih debilnih momenata od kojeh si dobar broj nabrojao, bukvalno prati lostovu recepturu u vidu do pre 15 godina originalne naracije i bacanja koski oko kojih cemo valjda da se zaludjujemo sve do samog finala, a pritom ima estetiku trece sezone darka, mislim kapiram da nije namenjeno nama drevnima al aj kao malo iscimajte se.

bas mi je nekako tastina praznine na momente prekinuta sumanutim scenama, tipa kad ona zena komadantkinja vodi narod u pobunu komandujuci nemustim jezikom, pa bude ona imbecilna masovna tuca na palubi, ojbt kako je to bilo neprijatno. :fantom:

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...