Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

2 hours ago, Djuro said:

SAC je smesan.

trener im je zivi cirkus kojem je Joseph prvi play. igra 35+ min, omg, a otprilike je nivo covic filipa.

bunch of loosers (izuzimam Bogija i donekle Barnsa. ostalo je plac majke bozije, Beli included).

 

PO ce biti nedosanjani san.

pa bogdan je isto los

umesto da on bude taj koji organizuje, on se ispucava i takmici sa hildom

retko igra onako kako bi trebao,na kad tako igra mozda im je i najbolji igrac (makar od trenutno zdravih)

 

sramotno malo poena daju, samo muceni gsw a zapadu ubacuje neznatno manje

mene nerviraju jer verujem da bi sa vise timske igre u napadu imali bar tri pobede vise, ali valja uzeti u obzir da njima ne igraju dva clana prve petorke

 

prvih 5+1 se (ocekivano) definisalo vec sad, a za ostala 2 mesta ce se boriti skoro sve ostale ekipe 

Link to comment
SAC je smesan.
trener im je zivi cirkus kojem je Joseph prvi play. igra 35+ min, omg, a otprilike je nivo covic filipa.
bunch of loosers (izuzimam Bogija i donekle Barnsa. ostalo je plac majke bozije, Beli included).
 
PO ce biti nedosanjani san.
A čime li je Bogi zaslužio da iskoči? Imao je iznenadjujuće dobru ruki sezonu i na tom nivou u najboljem slučaju stagnira. Šut mu je verovatno i lošiji.
Očekivao sam da do sada dostigne prezimenjaka, ali to je kiselo grožđe po svemu sudeći. Trenutno je ta razlika na istorijskome maksimumu.
Sakramento taman igra kako zaslužuje po kvalitetu. Tragedija je što su čak i bolji bez dva najbolja igrača i najveća prospekta.



Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
2 minutes ago, kralj said:

A čime li je Bogi zaslužio da iskoči? Imao je iznenadjujuće dobru ruki sezonu i na tom nivou u najboljem slučaju stagnira. Šut mu je verovatno i lošiji.
Očekivao sam da do sada dostigne prezimenjaka, ali to je kiselo grožđe po svemu sudeći. Trenutno je ta razlika na istorijskome maksimumu.
Sakramento taman igra kako zaslužuje po kvalitetu. Tragedija je što su čak i bolji bez dva najbolja igrača i najveća prospekta.



Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

ma ne zajebavaj

bogda bas ocigledno napreduje

jasno se to vidi na terenu

problem je kao sto rekoh kad prestae igrati svoju igru i krene da sutira iz svih mogucih i nemogucih pozciija

to je radio kad se vratio prosle sezone dugo vremea, a ove povremeno

 

meni je jegova i bojanova karijera bas lepa za uporednno pracenje

imaju jako slica put, sa tri godie prednosti bojanove (toliko je i stariji)

i za sad je bogdan kroz godine ili tu ili nesto ispred

 

ne zaboravi da je bojan iskorak napravio prosle i  ove sezone

Link to comment

bogdan mi morao imati svaki napad loptu u rukama, pogotovo u onim periodima kad je 2 petorka na parketu, mada i generalno

iz te pozicije bi trebao razigravati ekipu i birati kad ce on zavrsavati

a itekako je podigao na visi nivo svoj "napadacki arsenal"

 

kad se to ne desava, odnosno kad pripaljuje kako ko stigne cim predju pola, onda i on udje u taj mod

tu naravno em mu opadaju procenti suta, em ekipa daje daleko manje poena

 

takodje, odlicno mu ide 2 na 2 sa holmsom i uopste kad je sa njim i bjelicom na parketu

a cini mi se da je to vreme sad krace usled poremecene rotacije zbog povreda

ne znam sta kaze napredna statistika, takav sam utisak stekao gledajuci utakmice, moguce i da gresim

Link to comment

Evo sad sam pogledao. Šutira iz igre 40%, bacanja 70%. On sa takvim procentima je totalni mediokritet za NBA.
Bojan je napredovao konstantno, a imao je lošiju početnu poziciju. Ok, malo ga je trejd u Vašington usporio, ali brzo je prošlo. Prilično sam siguran da ovakve brojke nikad nije imao.
U svakom slučaju, meni deluje da su Bogdan, Barns (i Badi) više uzroci ovakve kompetativnosti Sakramenta, nego žrtve.
A nije da mi nije krivo. Bogdan mi je uz Tea omiljeni naš igrač još od Kukoča.


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Evo sad sam pogledao. Šutira iz igre 40%, bacanja 70%. On sa takvim procentima je totalni mediokritet za NBA.
Bojan je napredovao konstantno, a imao je lošiju početnu poziciju. Ok, malo ga je trejd u Vašington usporio, ali brzo je prošlo. Prilično sam siguran da ovakve brojke nikad nije imao.
U svakom slučaju, meni deluje da su Bogdan, Barns (i Badi) više uzroci ovakve kompetativnosti Sakramenta, nego žrtve.
A nije da mi nije krivo. Bogdan mi je uz Tea omiljeni naš igrač još od Kukoča.


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

validne su prve tri bojanove sezone

jer toliko je bogdan u nba, a i poklapa se sa njihovim godinama, bojan je u svojoj trecoj , imao godina kao bogdan danas

bojan ima nesto bolje procente suta, nista neobicno, nije ni potrebna statistika za to

covek je pre svega suter

bogdan pak osetno vise asistira/razigrava ekipu, opet ni za to nije neophodnna statistika, visi se golim okom

napredna statistika je na strani bogdana za taj period

 

opet, ovaj ovakav bojan je igrac u prosloj i pogotovo ovoj sezoni

u bruklinu i vasingtonu on nije bio na ovom nivou

 

i to se sve odnosi iskljucivo na napad

u odbrani je bogdan daleko ispred bojana

Link to comment

A dobro, nije to poređenje ključno (premda ga na nategnut način sprovodiš).
Reagovao sam više na tezu da je on u ovakvom Sakramentu incident, a ne igrač koji se potpuno uklapa u finalni proizvod koji ekipa isporučuje.
A napredak je zanemarljiv. Kažem, ako mu se otpiše period adaptacije, napretka gotovo da i nema. On mora da šutira mnogo bolje pre svega. Od tog razigravanja, igre sa loptom (a to je tempo koji je prespor za Nba), neće se u Nba-u proslaviti.
Ubeđenja sam da je i za tim i za njega bolje da ne potpisuje novi ugovor.


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment

kako mislis incident?

pa svakako je on pogotovo u ovoj situaciji jedan od njihova 2,3 najvaznija igraca, tako da odgovornost jeste (i) na njemu

on jeste itekako napredovao, zapravo je redak primer igraca koji napreduje iz sezone u sezonu

pogledaj mu npr igru u reprezentaciji, napredak je vise nego ocigledan

em je mnogo bolji skorer, em je raznovrsniji, usput daleko popravio igru sa loptom, pa je sad i ozbiljan organizator

popravio igru u odbrani, gotovo da nema segmenta u kom nije napredovao

 

nazalost, slazem se za sakrameto

pisao sam i prosle i pred pcoetak ove sezone, dosli su u situaciju badi ili on (i to ne samo zbog njih dvojice samih, ali nebitno sad)

izmedju ostalog upravo zbog toga, zatim reprezentativnih leta, proslogodisnje povrede, on je dosao u situaciju (mozda i dodatno sebe opteretio) da se kosgeterski "juri" sa badijem, sto zbog novog ugovora, sto zbog pozicije u ekipi

badi je manje raznovrstan igrac, tesko da od njega moze covek da ocekuje da se u potpunosti podredi ekipi, njegovo je da ubaci svoji kvotu suteva

zato kazem da mislim da bi bogdan jos bolje izgledao da igra drugacije, jer on ima mogucnosti za to

i ekipa sa njim, zato sam zapravo to i pomenuo

ali ajde videcemo kad se vrati fox i preuzme organizaciju

kingsima je 3/4 dosadasnje sezone prvi plej 1 dzozef jbg

nije ni cudno sto muku muce napred 

 

na kraju, sve negde i zavisi od ocekivanja

mnogo se posledjih godina podigla "lestvica" za igrace koji dolaze iz evrope

prilicno sam siguran da bi unazad npr 5 godina retko ko mogao ocekivati i ovo a kamoli jos i vise od bogdana u nba

Link to comment

Bojan ima mnogo vise poena u rukama od Bogdana. 

Bojanov sut je mnogo stabilniji, a i u stanju je da zavrsava na ulazu za razliku od Bogdana. Zeljko je pricao da Bojan ima najjaci rameni deo od svih igraca koje je trenirao i to pokazuje u NBA. 

Ovi Kingsi su tezak promasaj Divca ali i Viveka.

Sta reci o fransizi koja je osudjena na to da gradi tim kroz draft a izabere bezveznog Beglija a ne Luku.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...