Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

U MLB su uveli wild card baraz, pre par sezona i borba za playoff je zanimljiva svake godine. Par timova se odlepi uvek, no za ova dva mesta je konkurencija velika do samog kraja (tako je bilo i u prethodnoj sezoni).

Ima tankovanja i u NHL, no broj dosadnih meceva je stvarno mali. Uvek mozes videti nesto zanimljivo, da ne kazes da si bezveze utrosio vreme.

Link to comment

Bune se vlasnici timova oko smanjenja tekmi,ali im je objasnjeno da onih 2,4 milijarde od ESPN vise nikad videti nece ako ne promene neke stvari kao sto je i PO,posto istok je sramotan vec duze vreme,poceli su i da spominju ako budu poceli da gube pare i teranje pojedinih vlasnika da prodaju svoje fransize koje su vodjenje uzasno(Was,Finiks,NY,Memfis itd)

Edited by Bogotac
Link to comment

Taj MLB koji pominjete je ove godine imao najniže rejtinge u istoriji, a starosna struktura fanova je vrlo nepovoljna (mislim da su bejzbol fanovi u proseku stari oko 60 godina, a fan baza u gradovima je tek jako loša). Oni imaju baš velike probleme.

 

Kod košarke problemi su obrnuti. Tu je veliki deo fanova mladjih od 30 godina i populacije velikih gradova, a oni nemaju vremena da gledaju cele utakmice i čekaju crunch time. Gledaju ili streamove finalnih par minuta ili highlightse. NBA je dosta liberalan po tom pitanju, pa tako svako jutro FreeDawkins na YT ima 500k-1 mil pregleda full higlightsa utakmice koja je završena par sati ranije. To je super za popularnost, ali loše za rejtinge.

 

Dalje, tu su faktori poput:

 

- Sranja sa Kinezima - prilično sam siguran da je određen broj američkih fanova bio razočaran reakcijom na kinesku aferu

- Povreda Ziona - TNT i ESON su imali mnogo utakmica Pelicansa na početku, čekajući Ziona, ali se ovaj povredio. Da je bio zdrav, verovatno bi sam izvukao rejtinge

- Nema više GSW + povreda Karija. Rivalstvo GSW-Lebron je bilo magnet za gledaoce, novo rivalstvo se traži. Ako bude LAC-LAL, rejtinzi će biti odgovarajući

- Load management - ovo je popriličan problem, jer neki Uncle Joe želi da provee nedeljno veče gledajući Kawhija i LAC, a ono cvrc milojka. Sledeći put će inertivno preskočiti

- Ispucavanje jebenih trojki preko svake mere. Ne znam ko voli da gleda Bruka Lopeza od 2.16 i ramenima širokim metar i po, kako pripaljuje trojku iz dotrčavanja sa 10 metara. Ili KAT koji puca šut za produžetak sa 10 metara, 8 sekundi pre kraja. U eri tolike analitike, čovek bi pomislio da će i ključni šutevi na utakmici biti mnogo pametniji i kvalitetniji nego pre 20 godina, kad ono malo sutra.

- Sudjenje - mora se malo izbalansirati kriterijum faulova spolja vs unutra tj smanjiti broj faulova na bacakanjima spolja, a puštati tuču unutra, pa nije ni čudo što niko neće da se gura dole. 

 

Ovo poslednje je moj rant.

 

Suma sumarum, nema neko razloga za brigu, bar ne još. Ne vidim da neki vlasnik želi da proda franšizu, sve one i dalje nepogrešivu rastu po vrednosti. Pre može da ih sjebe rat sa Kinom i Indijom nego rejtinzi u USA. Nadam se samo da NBA neće prenagliti sa nekom glupom reakcijom i nekim marketinškim odlukama, umesto da se posveti košarkaškim.

 

Proizvod koji nude je i dalje najbolje što sport može da ponudi na celom svetu. I to kažem ja kome se dosta toga ne svidja kad je u pitanju sama košarka. 

Link to comment

Super zabavno za sada u LA. Čim su krenule izmene, Dallas prodisao, Lakersi su pretili da će ih ugušiti na početku. Porzingis je baš mekan,

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

- Sudjenje - mora se malo izbalansirati kriterijum faulova spolja vs unutra tj smanjiti broj faulova na bacakanjima spolja, a puštati tuču unutra, pa nije ni čudo što niko neće da se gura dole.

Ovo je pomenuo i Darko Rajakovic dal na kosarkaskoj klinici da je kriterijum takav da stit napadaca sa loptom dok ostale mozes sekirom da koljes i nece dobiti faul i da se zbog toga igra sve vise 1 na 1.(ovo je bilo pre par godina)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...