Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

Ukoliko se nešto nije promenilo, po FIBAi - ako poenter ne spusti loptu - u pitanju je asistencija. Da li ste ikada gledali Denver i bilo koji drugi tim - koja ekipa se u toj meri oslanja na sposobnost keca da iz udvajanja udeli loptu bekovima koji uskaču po osnovnoj (pretežno, ne isključivo)? Možda Detroit, ili Vašington - njih stvarno nijednom nisam gledao ove sezone.

Edited by zorglub
Link to comment
3 minutes ago, J.R. Cash said:

Urucenje na kapici koje ne stvori nikakvu prednost. Covek posle probije i ode do kraja, op eto asistencije.

Urucenje na kapici pravi itekako prednost ako se odradi kako treba, i nije slucajno da Jokic tako asistira vise od ostalih centara. Sa druge strane, ideja da ima vise cistih asistencija od lebrona, younga ili doncica... ne.

Edited by Joe D
Link to comment

Ja pricam o situacijama kad ne napravi prednost.

 

Ima on poprilicno asistencija iz urucenja koje su legit.

Edited by J.R. Cash
Link to comment

Mene od tog tefterenja asista vise nervira kad u poslednjoj sekundi tvoj igrac sutira preko celog terena onda mu se promasaj pise u FG%
ali nista nije gore nego kad lopta ide u aut, tvoj igrac skoci za loptom, baci je nazad u teren ali niko od njegovih ne uhvati loptu pa ona otskakuce u aut na suprotnom sideline i onda tvoj fantasy pulen fasuje turnover iako je u realnosti napravio odlican play.

Link to comment
29 minutes ago, Joe D said:

Sa druge strane, ideja da ima vise cistih asistencija od lebrona, younga ili doncica... ne.

 

Naterali ste me da pogledam važeće statse... kaska 2.3APG za Youngom, koji je drugi. Možda je utisak varljiv jer su većina utakmica koje stignem da pogledam Denverove, ali utisak je tu - evo highlightsa ove sezone - to je to + povratne za igrača na trojci koji samo treba da je odapne, a koje ne ulaze u najlepše poteze. Nek' bude da je Lebron ispred, eto - mada bih voleo da vidim i takvu statistiku.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...