Jump to content
IGNORED

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...


namenski

Recommended Posts

4 hours ago, namenski said:

Za ovako, u 3 reda se bukvalno popisati na svesnu zrtvu pa i herojstvo sa sve istinskim doprinosom borbi protiv nacizma ljudi sirom od nacista okupirane Evrope, ukljucujuci i 1 Nemacku, treba biti bas onako zestoko nadobudan i neopterecen minimalnim znanjem, sa doduse enormnim viskom ideoloskih predrasuda.

Ljudi, manje ili vise organizovanih, pa sve do pojedinaca...

 

 

Pa mislim svi znamo prve zrtve nacista su bili nemachki komunisti, po meni nije bas fer komentarisati ovako. Valjda se rachuna i neki totalni saldo, a sumnjam da je x500 imao nameru da nipodashtava konkretne ljude kao ovu devojchicu, njenog brata i ostale njihove drugove koji su lepili plakate i radili ono sto su mogli a i preko toga realno.

Ali kad gledas Evropu nije to bas bio sveopshti bunt protiv "ludog" Hitlera. Zato je josh poganije ovako eliminisati doprinos Rusa porazu Hitlera shto se sad definitivno radi. I to odavno.

Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

 

:fantom:

 

Dobro, makar neshto, poshto je samo ruskih POW u nemachkim rukama stradalo otprilike koliko pola Nemaca u celom svetskom ratu na svim frontovima kad se sabere.

Link to comment

Sve sve, ali prica o tome kako su Nemci i Sovjeti bili "saveznici". Od saveznika bih ocekivao onda kao minimum posle pakta o nenapadanju (dakle ne o saveznistvu) da se komunisti vise ne salju u Dachau i da se puste oni koji su vec bili tamo. Ocekivao bih i u Jugoslaviji tokom ona dva meseca pre 22. juna 1941. neki nivo entuzijazma medju komunistima, jer sto "stigli saveznici". A bas su se usrecili i oni komunisti koje je Macek pohapsio i poslao u Lepoglavu pred kraj Kraljevine, ko zna sta bi sa njima bilo da Nemci nisu dosli. Oh wait...

  • Hvala 2
Link to comment

Узгред, Американци нису делили територију са Немцима, али Британци и Французи јесу. Тј. дали су им Чехословачку, да би они на миру задржали своје колонијалне империје. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Kampokei said:

Sve sve, ali prica o tome kako su Nemci i Sovjeti bili "saveznici". Od saveznika bih ocekivao onda kao minimum posle pakta o nenapadanju (dakle ne o saveznistvu) da se komunisti vise ne salju u Dachau i da se puste oni koji su vec bili tamo. Ocekivao bih i u Jugoslaviji tokom ona dva meseca pre 22. juna 1941. neki nivo entuzijazma medju komunistima, jer sto "stigli saveznici". A bas su se usrecili i oni komunisti koje je Macek pohapsio i poslao u Lepoglavu pred kraj Kraljevine, ko zna sta bi sa njima bilo da Nemci nisu dosli. Oh wait...

 

To je vrlo rashirena pricha sad.

Shta ti google ponudi kad ukucash "were Germans and"  ?

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

To je vrlo rashirena pricha sad.

Shta ti google ponudi kad ukucash "were Germans and"  ?

 

Ma znam, takvo vreme doslo. Sa vedrije strane, postojanje takvih prica je korisno i za neka filtriranja u zivotu, cisto da se na neke osobe ne gubi bas previse vremena. Npr, kao sto ne mogu da budem narocito blizak sa ljudima kojima imaju odredjena stanovistu o Jasenovcu ili Srebrenici, ne mogu ni sa onim koji izjednacavaju Nemce i Sovjete u WW2.

Link to comment

Evo shta google kaze za sledece:

 

Why did Russia switch sides in WWII?
The most important factor in swaying the Soviets eventually to enter into an alliance with the United States was the Nazi decision to launch its invasion of the Soviet Union in June 1941.
 
 
Ja sam uvek mislila kako su SSSR i Nemci vec uveliko ratovali kad je Amerika jos bila izvan rata, i da su tek Japanci uvukli Ameriku u rat na strani SSSRa a protiv Nemaca.
Ali ja sam fakat sve ovo uchila josh iz komunistichkih udzbenika pa se ponekad i sama pokolebam, mada eto makar po datumima i dalje komunistichki narativ ima vishe smisla od ovog zapadnog.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...