Jump to content
IGNORED

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...


namenski

Recommended Posts

5 minutes ago, Mel said:

Mislim koje su jos evropske zemlje, sem Srba, Rusa i Engleza, imale vojske koje su nakon vodile bitke 41-43?

 

Jugoslavija. Srbi su  imali drugu vojsku

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
4 minutes ago, villiem said:

 

Problem je i sto se mi ne borimo za svoj pokret vec duze vreme

 

Ne znam bogami, mozda ovi Vuchicevi ispodslojashi imaju neke primedbe na partizanski pokret, ja u svom okruzenju slabo imam prilike da chujem bilo shta na toj liniji.

Uostalom i meni su preci bili u partizanskom pokretu i mnogima koje znam, jos nismo spali na to da pricamo protiv direktnih predaka.

Sad su mi roditelji bili na obelezavanju jednog iventa iz SFRJ istorije, bili i na TVu, slala sam klip svima i dobila samo :ziga: Moja sestra takodje.

Zajebi tu prichu.

To shto je Vuchko legao na EU narativ o wwii neka je njemu na chast. Ali nije on Srbija.

Link to comment
6 minutes ago, levi said:

 

Jugoslavija. Srbi su  imali drugu vojsku

 

Naravno, a Staljin je bio gori od Hitlera i pomagao mu sve vreme.

  • Tužno 1
Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

Mislim koje su jos evropske zemlje, sem Srba, Rusa i Engleza, imale vojske koje su nakon vodile bitke 41-43?

Ovo posle molim vas nemojte mi, tad su i Italijani postali partizaneni, i domobrani, i sigurno jos kojeko.

Francuzima svaka chast, svakako da nisu mirisali Naciste i nisu ih podrzavali kao mnoge/vecina evropskih naroda, ali tesko da su imali neke bitke, neke frontove, i tome slichno nakon okupacije.

BTW, tek onako, da se pomene: iz te nenacisticki orijentisane - spora nema da Francuzi nikako nisu voleli Nemce - Francuske, izvuceno je opljackano od strane Nemaca 10x vise materijalnih dobara nego sa teritorije okupiranog dela CCCP, dakle i prakticno cele Ukrajine, dok je - primera radi - najveci deo kamiona koji su Sovjeti zaplenili kod Staljingrada bio Fabriqué en France...

 

Nagradno pitanje za 10 DM: Jugosloven, spanski borac, Narodni heroj, posleratni jugoslovenski general koji je komandovao francuskim pokretom otpora u juznoj Francuskoj, nosilac najvisih francuskih odlikovanja...

Hint: covek kojeg danasnja hrvatska istoriografija :isuse: pominje kao jedinu zivotnu gresku, promasaj izistinski svetske operske zvezde Zinke Kunc...

Udala se za njega...

Guska...

 

Bila mu pogresna - boja, farba...

:fantom:

Link to comment

:kecman:

 

On 21. 1. 2019. at 19:43, namenski said:

15825.jpg

Fotografija je neposredno posleratna, misli se na WW2, snimljena je u Francuskoj i na njoj su Zapadnobalkanci ucesnici francuskog pokreta otpora, sa sve jednim kapetanom JA, clanom jugoslovenske vojne misije.

Bitan je covek na fotografiji koji se nalazi prvi sa desne strane.

 

Љубо Илић.

Rodjeni Splicanin, covek koji se sopstvenim snagama skolovao i dogurao do francuske fakultetske diplome, tamo negde pocetkom 30-ih...

Komunista do kostane srzi.

Ucesnik Gradjanskog rata u Spaniji i to ne obican: nadlezan za organizovanje i komandu partizanskih odreda sa sve skolovanjem i obukom, lose upisan kod ondasnjih Sovjeta, vec debelo ogrezlih u cinove i pratece privilegije: komandant korpusa koji je vodio teske poslednje borbe Republike, stiteci bezaniju u Francusku.

I uspeo u tome.

Petenova vlada ga uredno isporucuje Gestapou, on jos urednije uspeva da utekne.

Ono sto Malro u Antimemoarima ne pominje opisujuci svoje zarobljavanje od strane povlacecih Nemaca u Tuluzu, gde se uredno predstavio kao komandant zone, je podatak da mu je nadredjeni, komandant cele juzne Francuske bio - general Ljubo Ilic.

Potonji jugoslovenski general, diplomata koji se itekako bavio diplomatijom po Juznoj Americi, onoj neposredno posleratnom, general Jugoslovenske armije, nosilac najvisih francuskih odlikovanja.

 

I, kao svaki pravi komunista kako ih predstavljaju danasnji pomodni, salonski zakleti antikomunisti, lik koji je zakacio i ozenio ne bas balerinu, ali 1 istinsku svetsku opersku zvezdu po imenu Zinka Kunc.

Sto je podatak koji danasnji hrvatski повијесничари kriju k'o zmija noge, ne uklapa se da je jednu istinsku nacionalnu velicinu, itd, itd,... :D 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, namenski said:

BTW, tek onako, da se pomene: iz te nenacisticki orijentisane - spora nema da Francuzi nikako nisu voleli Nemce - Francuske, izvuceno je opljackano od strane Nemaca 10x vise materijalnih dobara nego sa teritorije okupiranog dela CCCP, dakle i prakticno cele Ukrajine, dok je - primera radi - najveci deo kamiona koji su Sovjeti zaplenili kod Staljingrada bio Fabriqué en France...

 

Nagradno pitanje za 10 DM: Jugosloven, spanski borac, Narodni heroj, posleratni jugoslovenski general koji je komandovao francuskim pokretom otpora u juznoj Francuskoj, nosilac najvisih francuskih odlikovanja...

Hint: covek kojeg danasnja hrvatska istoriografija :isuse: pominje kao jedinu zivotnu gresku, promasaj izistinski svetske operske zvezde Zinke Kunc...

Udala se za njega...

Guska...

 

Bila mu pogresna - boja, farba...

:fantom:

 

Ne vidim shto guska, nije loshe ici po ambasadama po svetu. Elem i to je interesantno, krecu u ratovanje 43ce pa im i za to treba Srbin. Ma daj.

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

Ne vidim shto guska, nije loshe ici po ambasadama po svetu. Elem i to je interesantno, krecu u ratovanje 43ce pa im i za to treba Srbin. Ma daj.

Mel, bratesestro, nemoj glavom gde drugi ne bi ni nogom...:)

 

ILI barem, minimum, citaj pazljivije, nisam je ja nazvao guskom, kontekst, taj rad, obaska sto je zena tada bila toliko svetski poznata i priznata da joj nikakve ambasade nisu bile mamac ni po cemu...

  • +1 1
Link to comment

Inache u tom SFRJ iventu jedna od nashih susednih drzava, mlada demokratija itd - odbila je da na bilo koji nachin uchestvuje u komemoraciji. Tako da smo imali 'krnju' proslavu, dogadjaje su obelezili smao Srbi i samo na teritoriji Srbije. Ali eto Srbi pljuju po partizanima i komunistichkoj proshlosti, a svi ostali dmeokrate i sve po PSu.

Ono, jel mozemo nekih fakta da se drzimo ili sve moraju da budu reinterpretacije i imaginacije.

Link to comment

Колико се сећам и Грци су се борили против Немаца. А и Пољаци су имали озбиљан покрет отпора.  

  • +1 4
Link to comment

Albanci (iz Albanije) takodje, itekako...

Doduse, uz nesebicnu, bratsku, internacionalističkutm, strucnu pomoc...

 

A Grci jesu, sto jes-jes, i to komada 2, bas kao i Poljaci, jebala, k'o u Jugoslaviji, ta londonskatm komponenta...

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Mel said:

 

 

Koji? :D mislim koji uopste pokreti otpora u okupiranoj Evropi postoje sem Rusa, Srba, i Engleza?

Bogme napredujemo. Svakim danom sve više. Ovo dodikovsko zlorabljenje partizana u današnje šovinističke svrhe je onako... jadnije od rehabilitacije Draže i Nedića.

  • +1 3
Link to comment
Posted (edited)
3 hours ago, namenski said:

U niskom startu: ceka se, avgusta, obelezavanje okrugle godisnjice. 1944 - 2024. - Varsavskog ustanka.

'Ajde u pare da ce iz svih википедија i ostalih akademskih izvora da do centralne proslave nestanu ukrajinske kolaboracionisticke jedinice - inace najaktivnije i najbrojnije i najsurovije u gusenju Ustanka - i da ce da ostanu samo ruske i beloruske, inace segregacijatm koja nije pravljena ni u najhladnijim periodima Hladnog rata i svakojakih ideoloskih manipulacija na svim stranama...

Da ce Ukrajina biti pocasni gost, a da se nikotm nece setiti da je AK stvarno mogla da se kvalifikuje u polufinale najnaj evropskog pokreta otpora samo da nije dobru polovinu svojih ratnih napora arcila na borbu sa ukrajinskim nacionalistima, raznim Banderama i njima slicnih...

Ili da, recimo, nije odbila da svojevremeno pomogne jednom drugom Ustanku u toj istoj Varsavi - onom u varsavskom Getu...

Edited by namenski
Link to comment
1 hour ago, Otto Katz said:

Bogme napredujemo. Svakim danom sve više. Ovo dodikovsko zlorabljenje partizana u današnje šovinističke svrhe je onako... jadnije od rehabilitacije Draže i Nedića.

 

Jos samo jedno desetak korona pa mozda i poverujem da mi je deda partizan lomio kosti po Srbij ii Bosni za slavu piramidah.

Link to comment
1 hour ago, Otto Katz said:

Bogme napredujemo. Svakim danom sve više. Ovo dodikovsko zlorabljenje partizana u današnje šovinističke svrhe je onako... jadnije od rehabilitacije Draže i Nedića.

Jeste da @Mel ima obicaj da se zaleti, бупне bogami, i to dobro, ali mozda ne bi bilo zgoreg da nam objasnistm sta je to dodikovsko, sovinisticko u danasnje i cije svrhe, jadnije od rehabilitacije obojice djenerala...

Ili si uobicajenim etiketiranjem, onako uklizavajuci, ispunio danasnju normu na sitno, tek da se knjizi...

Ono, jes' nedelja je... :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...