Jump to content
IGNORED

2019 Rugby World Cup


pasha

Recommended Posts

razočaravajuće   utakmice danas, obe praktično bez otpora

 

još sutra ako Wales nagna Francusku ubeljivo, što nije isključeno, na kraju će Japan - SA da bude najzanimljivije 1/4 finale

Link to comment
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pasha

    42

  • vorda

    8

  • borris_

    5

  • levi

    4

Top Posters In This Topic

Francuska je i posle crvenog kontrolisala utakmicu zbog puno gresaka Velsana.

Francuzi primaju olducujuci esej pred kraj iz svoje greske u skupu a ne zbog viska Velsana u polju.

Nisam dobro ispratio da li su Francuzi na liniji 5m isli na skup(scrum) a na ne sut od 3 poena?

 

U svakom slucaju Velsani sa ovakvom igraom nemaju sta da traze protiv Juzne Afrike.

Jako losi u branjenju raka, nekoliko puta su ih Francuzi pregazili, JA ce jos vise na tome da vrsi pritisak.

Dosta gresaka u dodavanju.

Link to comment

Ovaj zadnji "try" velsana je  neregularan, lopta je otišla naprijed što je zabranjeno. Do sada se u ovakvim situacijama na ovom prvenstvu svirala greška ali ne i na ovoj utakmici. Crveni je 100% zaslužen. 

Link to comment

Žao mi je francuske bili su bolji, na kraju presudile dve stative iz prvog poluvremena. Lopta kod eseja se čini regularna. 

Za vas koji više pratite ragbi, koliko utakmica igrači odigraju u toku sezone? Mislim da je ovo fizički najzahtevniji sport sa loptom koji sam ikad gledao. 

Link to comment

Francusk liga ima 14 klubova, sto dodje 26 utakmcica + max 3 utakmice u plejofu. Onda imas turnir 6 nacija, 5 utakmica + prijateljske utakmice protiv reprezentacija juzne hemisfere, 3 - 4  utakmice.

Na to dodaj i evropske kupove, oko 6 utakmica max.

 

Najbolji igraci koji igraju sva ova takmicenje naravno ne odigraju toliki broj utakmica. Prvenstvo traje dok se igra turnir 6 nacija, i svjetsko prvenstvo. Ne igraju sve utakmice ni u prvenstvu.

 

Neki maksimum bi trebao da bude 25 utakmica godisnje.

 

 

Link to comment
11 hours ago, borris_ said:

Ako neko može postaviti video te situacije pa da svi procjene. Ja sam ovdje navijacki nastrojen pa sam pristrasan ali po meni je lopta išla naprijed.

 

Na 1:35, lopta nije isla napred

 

 

Bice bolji snimak, iz vise uglova, na produzenom pregledu.

Link to comment

Opet gledam i lopta ode naprijed :D. Sada po pravilima kada je lopta iscupana onda se ne bi trebalo računati ovo "naprijed" pravilo. 

ipak na ovom prvenstvu su to svirali, tako da...

 

Samo ne znam što ne nacrtaju virtuelnu liniju kod ovakvih situacija kao u fudbalu.

Edited by borris_
Link to comment

Odbrana engleza sjajna.

Upsoravaju igru NZ sa pritskom u raku a i kada NZ odigra brzo iz raka i pocnu trcanje odlicno Englezi pokrivaju i hvataju.

Pitanje je samo koliko imaju snage da drze to.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...