Jump to content
IGNORED

2019 Rugby World Cup


pasha

Recommended Posts

Sutra pocinje SP u ragbiju i traje do 2.11. SP u ragbiju spada medju najgledanije sportske dogadjaje u svetu.

U Srbiji ce prenositi Sport Klub koliko sam video.

Na SP je prisutno 20 reprezentacija koje su podeljene na 4 grupe od 5 timova.

Prva dva tima idu u 1/4 finale.

 

IhYu4TD.png

 

 

Sto se tice favorita, naravno Novi Zeland-All Blacks su prvi favort ali nisu se bas proslavili ove godine u takmicenju 4 Nacije Juzne hemisfere(NZ, Australija, Juzna Afrika i Argentina).

Nadam se da ima ovde ljudi koji mogu da kazu da li su cuvali tim za SP.

Ostala tri nabrojana tima Juzne hemsfere spadaju u favorite uz, po meni, Engleze sa severa.

U potencijalna iznenadjenja treba ukljuciti Irsku i Vels.

Francuzi su poslednjih godina dosta pali ali zbog tradicije i jake lige ih ne bi potpuno izbacio iz price za visok plasman.

 

Pa neka krene.

 

 

Link to comment
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pasha

    42

  • vorda

    8

  • borris_

    5

  • levi

    4

Top Posters In This Topic

Irci i Englezi sa na istom nivou po meni. Mozda bih cak malu prednost dao Ircima (po zadnjim rezultatima). Oni ce biti medju glavnim favoritima. Mislim da ove godine juzna hemisfera nema toliku prednost kao u proslim SP.

 

Francuska sutra igra najbitniju utakmicu na ovom SP-u i to protiv ekip koja im bas i ne lezi, Argentana. Ako izgube onda bye bye cetvrtfinale. 

 

Fr problem je bas ta jaka liga. Igraci dodju istroseni na reprezentativne utakmice.

Link to comment

Koliko sam video sutra je otvaranje sa utakmicom Japan-Rusija(prenos na SK 3 od 12.45)

Grupa C u kojoj je Francuska je najjaca. Tu ce neko od jakih(Francuska, Engleska, Argentina) da ispadne odmah u grupi.

 

 

Link to comment

Ocekivana pobeda Japana na otvaranju ali mnogo teze od ocekivanog, barem za mene. Odlicna igra Rusije u prvom poluvremenu, uspevali su da uspore Japance plus su pravili puno problema Japancima sutevima. Japan se u drugom poluvremenu konsolidovao i relativno lako zavrsio utakmicu sa pobedom 30-10.

 

 

Sutra na SK 1 od 9.15 derbi prvog kola SP Argentina-Francuska.

Link to comment

Biće jako zanimljivo i u derbiju Južne hemisfere...od 11:45 Novi Zeland - Južna Afrika. 

 B.Barrett koji je najbolji igrač sveta, a možda i najbolji ikada na poziciji 10 startuje prvenstvo na fulbeku (pozicija 15). Dakle nešto slično kao kod nas Jokić na četvorci, može da odigra, ali nije to to.

 Ovaj eksperiment nije doneo nikakav rezultat u takmičenju četiri nacija (NZ, JA, Australija, Argentina) i po meni je iznenadjenje što i dalje pokušavaju sa Moungom.

 Vrlo je moguće da će popiti po nosu od JAR sutra...

Link to comment

Sjajna utakmica Francuska-Argentina.

Argentina posle lose igre u prvom poluvremenu mogla da dobije u poslednjem minutu ali suter nije izdrzao pritisak sa 53 metra. Odlucila dropka Francuza ali velika greska Argentine u hvatanju pre toga taman kada su poveli 21-20.

Ne bih otpisivao Argentinu protiv Engleza ako dobro udju u utakmicu. Moguce da tu bude krug od tri ekipe sa 1-1 u medjusobnom susretu.

 

A sada sledi utakmica po meni dva glavna favorita NZ-JAR.

 

Edited by pasha
Link to comment

Zasto je Irac ispucao loptu  van igralista kada je isteklo 80 minuta?

Zasto je uopste ispucavao loptu duboko kada se zna da Irskoj u nadoknadi igra samo esej?

 

Elem, od 9.45 na SK 3 ide derbi Austrlija-Vels.

 

SP u ragbiju traje oko 40 dana a razlog je velika potrosnja igraca i povrede. Ekipe moraju da imaju vise odmora nego li u mnogim drugim sportovima narocito kada su smanjili broj igraca po ekipi na ovome SP.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...