Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

7 minutes ago, harper said:

 

Jeste. Sta tek reci za struku u tenisu kad na jednog Djokovica dodje... pa, dodju svi ostali. Znam ja da nas najvise bole nasi promasaji ali uzmite bilo koju evropsku reprezentaciju do, ne znam, 18 godina unazad poslednjih deset godina i izbrojite koliko je iz tih rostera postalo velikih igraca. Rebic je radio s istim trenerima s kojima je radio Guduric, imao je istu sansu kakvu je imao Guduric, jednostavno je razlika u talentu i posvecenosti kosarci odredila njihove karijere. Nema tu neke prevelike misterije.

Selekcija igraca je uzasna, ne znam da li je Bulatovic jos uvek zaduzen za pionirski uzrast ali za njega se uvek pricalo da forsira klince koji su fizicki zreliji od konkurencije. Sada cete na kadetskom EP  videti na delu tu selekciju  na primeru Filipa Brankovica.

Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

Ovo je tacno, u FMP-u se neuporedivo lose radi s klincima poslednjih godina nego sto je to ranije bio slucaj. Cak se i manje vodi racuna o tim klincima, nekad je ta skola bila bas stroga i vodilo se racuna o svakojakim sitnicama, od toga gde izlaze klinci, kada se vracaju u hotel, sta jedu i slicno.

 

Bila stroga, ali je uvek bilo delikvencije. Ne znam kako je sada, možda bi mogli da ih malo pritegnu, ali sumnjam da nam igrači propadaju jer im klubovi tolerišu nesportski život. To generalno ima smisla samo kod top top talenata, ono 1 od 100k, pa da ga teraš da radi i braniš mu da izlazi. Ovi ostali moraju da rade u tolikoj meri da je nemoguće da te neko na to natera ako sam ne želiš.

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

FMP je dobra prilika da se sve to ispravi, ali promasena. Nije to postavljeno kao nesto sto ce da otrpi i usmeri razvoj mladog igraca. Ergo, ovi momci koji su proveli sezonu u FMP-u, Uskokovic, Paunovic, (nesto manje Momirov), su jednostavno nazadovali igracki, nisu cak ni stagnirali. Jedini koji je napredovao je onaj decko Simovic, koji je igrao u Vrscu, drugom razvojnom timu. 

 

 

Cija prilika? Pola Srbije bi bilo najsrecnije da se FMP ugasi, druga polovina ocekuje fabriku talenata a da neka misteriozna sila sve to finansira. FMP se preko domace lige posteno i na terenu kvalifikuje za ABA ligu, gde mladi igraci mogu da igraju u jacoj konkurenciji i nikoga za to ne boli uvo, svi samo kukaju sto dva kluba s istim vlasnikom igraju istu ligu i isti nivo takmicenja. Ista prica i za Raznatovicevu Megu, prica se samo o sukobu interesa a to sto Miskovi igraci imaju bolji nivo takmicenja da se razvijaju je svima, osim njemu, nebitno. Sutra Partizan da isto uradi sa, na primer, Dinamikom, samo ce da se zamene uloge i cigani ce da krenu da kukaju i da se zale na protekciju Partizana.

 

Mi imamo super klince kako se ponasamo, koliko strateski promisljamo i koliko smo duboko klubaski podeljeni i licemerni. Ne znam sta ljudi ocekuju od FMP-a i kakve talente za srpsku kosarku hoce da se tamo prave. Hajde da vidim da drzava i kosarkaski savez naprave nesto slicno, pa ako klubovi nemaju prevelikog interesa (a imaju, glupo je verovati da nemaju, samo te stvari kostaju) da razvijaju klince, neka to radi KSS. Lako je kukati kako FMP ne radi dobro kad niko drugi ne radi nista.

Link to comment
20 minutes ago, Micko8 said:

Selekcija igraca je uzasna, ne znam da li je Bulatovic jos uvek zaduzen za pionirski uzrast ali za njega se uvek pricalo da forsira klince koji su fizicki zreliji od konkurencije. Sada cete na kadetskom EP  videti na delu tu selekciju  na primeru Filipa Brankovica.

 

Taj Bulatović je apsolutna nula od trenera, lik bukvalno ne gleda šta deca rade na njegovim treninzima, a kamoli da nešto koriguje. Izgube klinci motivaciju posle mesec dana kod njega. Kul lik da pričaš sa njim o košarci i generalno o čemu god. Kao ima dobro oko da prepozna klinca, možda da bude neki skaut jebem li ga. Mene trenirao kad sam imao 16 godina, katastrofa totalna. A izašlo opet igrača, A reprezentativaca iz te generacije.

Link to comment
19 minutes ago, Heaviside said:

Toga je bilo i krajem devedesetih kada sam ja bio u tom sistemu. Verujem da je sada još izraženije. I tada je bilo top talenata koji su u Beogradu otkrili duvanje i kurve, a bili su i Bojan Popović  i Rašić koji nisu hteli ni koka kolu da piju. Ili Savan, koji se zezao ali i pazio na sebe i radio ozbiljno. Ako je delikvencija uzela maha, to je onda po meni opšti društveni problem, daleko van domena košarkaških klubova. Ako ti dođeš u Beograd da igraš košarku i počneš da izlaziš po splavovima i baviš se ne znam čime da izlaske finasiraš, nema ti spasa, sam si kriv i ko te jebe. Neće sigurno da ih drže pod ključem.

 

Ovo što JoeD piše da se loše radi u košarkaškom smislu je zabrinjavajuće. Da ga jebem, valjda Zvezda može da priušti da plati 5 vrhunskih trenera mlađih kategorija i zadrži ih da ne odu u jebeno Kinu.

Ma priča o komšiji je tu više kao anegdota. Poenta je da to spolja izgleda kao velik sistem gde trenira mnogo klinaca, a zapravo njih 80% ne zna ni gde je hala za treninge.

I onda još na to dodaš činjenicu da je taj sistem maltene tvoj jedini izvor igrača u državi i sve bude jasno.

Sa tako malom bazom ni najbolji treneri sveta ti ne mogu garantovati uspeh kad se priča o A reprezentaciji, a kamoli ovi sad treneri koji rade sa tim klincima.

Link to comment

Pazi, imaš klinaca čiji roditelji plaćaju školarinu i smeštaj i njima se verovatno svašta toleriše, ali su nebitni za ovu priču. Tema su 15-20 klinaca po godištu, a u starijem uzrastu i manje, koje klub skautira i kojima je sve plaćeno plus dobiju neki džeparac. E oni sigurno znaju gde je hala, u suprotnom im sledi povratak u rodno selo. Čisto sumnjam da je kvantitet problem. Konkurencija Mege, odlazak u inostranstvo igrača i trenera, nestručna selekcija i rad su veći problemi.

Link to comment
3 hours ago, Ros said:

moze li sa 400000 novaca krsten plej kupiti?

Pa naravno, a ako baš nije kršten zamolićemo Grigorija da ga krsti, on je veliki Zvezdaš.

Link to comment

Недавно је Бјелица препричавао како је дошао на пробу у Звезду код Пешића и да је ту био огроман број младих играча на проби. Бјелица је ту дошао из јебене аустријске лиге. А било је сличних случајева, Куз је нпр играо у Финској или Шведској.

 

Оно што ме занима је како је то ишло. Јесу ли скаути сакупили одређени број клинаца, предочили Пешићу па их Звезда сазвала? Или некако другачије?

Контам да ситуација није иста као тад, али сигурно се може наћи талената који се потуцају по антикошаркашким земљама.

Link to comment
7 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

Недавно је Бјелица препричавао како је дошао на пробу у Звезду код Пешића и да је ту био огроман број младих играча на проби. Бјелица је ту дошао из јебене аустријске лиге. А било је сличних случајева, Куз је нпр играо у Финској или Шведској.

 

Оно што ме занима је како је то ишло. Јесу ли скаути сакупили одређени број клинаца, предочили Пешићу па их Звезда сазвала? Или некако другачије?

Контам да ситуација није иста као тад, али сигурно се може наћи талената који се потуцају по антикошаркашким земљама.

samo skauti zameni sa agenti

Link to comment
8 hours ago, Joe D said:

Pratim tu decu od kadetskog uzrasta, niko tu nije nikakav kosarkaski iskorak napravio. U nekom trenutku treba da se zapitas da li je do dece. 

 

Ako nije tajna, na koji način ih pratiš? 

 

Link to comment
54 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

samo skauti zameni sa agenti

 

Значи агенти су нудили играче Звезди? Па је клуб саставио списак и организовао пробу? Озбиљно питам. Пошто мени то звучи супер и не знам да ли се и даље практикује негдје код нас.

Link to comment
5 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Значи агенти су нудили играче Звезди? Па је клуб саставио списак и организовао пробу? Озбиљно питам. Пошто мени то звучи супер и не знам да ли се и даље практикује негдје код нас.

 

da, to je organizvoano sa agentima. nema potrebe sada za tim realno, to je zvezda radila zato sto je finansijski stajala lose. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...