Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

12 minutes ago, theanswer said:

 

a košarka se igra samo na bekovima? 

 

beron neće moći da se izbori za šut, e svašta se ovde piše zaista

 

sa tom pričom ko vašom ja ću sad da nađem deset mana feneru ili 

 

Pa ajde malo elaboriraj gde smo toliko dominantni da bi neulazak u top8 bio neuspeh iako su nam bekovi ispod tog nivoa. Ne provociram, stvarno me zanima. Ja izuzetno cenim rad našeg menadžmenta, ti izgleda još više.

Link to comment
20 minutes ago, garmonbozia said:

Pošto je igrana samo jedna utakmica i to ta na F4, pa domaći igrači nisu igrali celu sezonu.

 

Igrace i u Zvezdi, to nema nikakve veze. Plus u ovom timu koji je Kojot postavio ima vise domacih "staraca" nego klinaca.

 

Kao sto rekoh, neko se uhvatio na mitsku bucku o mladim igracima s kojima su se pravili uspesi pa sad mlati okolo praznu pricu o tome "kako je bila zelena nasa kosarkaska dolina". Bila je, Pre 30 godina.

Link to comment
15 minutes ago, Joe D said:

Meni se tim ne svidja, najmladji igrac u rotaciji ce napuniti 30 sledece godine. Svi igraci su u opadanju. Tako se ne pravi konkurentan tim. 

 Pa to, nema šanse da se napravi neki epski uspeh, ali igraćemo dobru košarku i nećemo valjda ni podbaciti. Meni je zabavno što imamo toliko velikih imena u timu, ima i atraktivnih i pametnih igrača, dubok roster i od svega pomalo, može biti zanimljivo. 

Link to comment

jedino što je možda malo naglašenije defanzivno orjentisan

 

tebaće im baš dobar plej razigravač, da ne bude problema sa protokom lopte, ljudi, ideja

 

 

Edited by levi
Link to comment
24 minutes ago, Heaviside said:

 

Da, nebitno da li ih zovemo strancima ili ne, to su iskusni legionari dovedeni iz inostranstva da odigraju sezonu-dve za velike pare. 

 

Harpere, ja nemam neki veliki problem sa ovakvom ekipom. Prosto ne znam ni sam koji bi to mladi igrač mogao da igra tu, a da nije kod Miška, ukstalom naveo sam razloge zbog kojih mislim da se to radi, ali jeste sasvim legitimno da se nekome ovakav koncept ne sviđa. Po tvojoj logici je sve što se ovde napiše besmisleno jer ama baš niko ništa ne radi da bi zadovoljio potrebe forumaša.

 

Meni se btw, ovaj tim sviđa, voleo bih još jednog-dvojicu Boriša ali ih nema, šta da se radi.

 

Ma ne, u redu je da se nekom ne svidja ovakav sastav tima. I ja negde imam rezervu da je previse tu igraca koji su u padu karijere i da je generalno previse igraca koji ocekuju znacajne minute, o postojanju Filipa Covica u rosteru da i ne govorim. Samo kazem da je zamerati klubu zbog toga sto nije uradio ono sto ti nisi zeleo a nema direktne veze s interesom kluba besmisleno, jer svako od nas ima neku svoju racunicu, pa samim tim i klub. A zamerati klubu (Zvezda plus njen razvojni klub) koji je doveo ili bitno ucestvovao u dovodjenju dvocifrenog broja igraca (tacnije, ukupno 17) na prvobitni Djordjevicev reprezentativni spisak je cak i malo bezobrazno. Mega, na primer, koja uzima najvece nase talente ima dvojicu (Jokic i Miskovic) i jos trojicu koji su u jednom trenuku karijere odigrali manje od jedne sezone tamo (Bobi, Vasa i Jaramaz), pa hajde da i njih racunamo. Ispada da je otkako je Covic preuzeo klub svake godine u proseku po dva igraca napravljeno za reprezentaciju. Pri cemu nisam racunao igrace koji su postali igraci u FMP-u pre fuzije, Teodosica, Macvana i Raduljicu. Govorim o aktuelnom spisku od ove godine.

 

Uzgred, ja ne mislim da je ovaj trenutni tim posledica neke promene strategije u Zvezdi vec sticaj okolnosti. Ristic, Jovanovic, Nenadic i Radanov nisu pokazali ono sto se od njih ocekivalo a Jankovic je otisao u Partizan. Mi sad mozemo da pricamo o tome kolika im je sansa data i da li je mogla veca ali, osim Radanova, cijim napretkom i ponasanjem na treninzima je Tomic izuzetno nezadovoljan, svi ovi drugi su imali ozbiljne minute i nisu se dokazali. Da ne bude da je samo do kluba, ni Jovanovic u Italiji ni jankovic u Partizanu nisu pokazali nista vise od onoga sto su pokazivali kod nas.

Link to comment

@MiddleClass @Heaviside

 

Ne sviđa mi se što će igrači kao Davidovac, Dobrić i Simanić (najviše prvi i treći jer imaju potencijal) verovatno imati limitiranu ulogu u timu i u smislu rotacije i minuta i u smislu toga da će im procenat za grešku biti smanjen jer će i treneru u ovakvom rosteru sa takvom klupom biti lakše da ih izvede iz igre i smanji minute i i zato što je ipak nekako lakše na njima šiljiti patku nego recimo na Gistu. Ne znam gde moraš da budeš dominantan da bi u ligi od 18 klubova ušao u 8, dominacija je rezervisana za ekipe u samom vrhu ali having said that čak i bez pleja koji očekujem da će biti kvaliteta ovaj roster bi mogao da bude dominantan defanzivno. Uvek se može gledati čaša do pola puna pa reći da Kuzmić ima propuštenu sezonu, da je Dženkins ćoškario itd, ali ako pogledaš karakteristike igrača pogotovo 3-5 to su sve odlični defanzivci manje više sem Brauna koji je opet doveden kao igrač sa poenima u rukama da pravi razliku na drugoj strani terena bez obzira sa kojim bekovima igrao. Hemija tima može biti problem uvek kada ima previše igrača koji realno zaslužuju neke minute ali to je na Tomiću kao treneru i na onome koji je dovodio igrače jer što bi fensijev profesor fizičkog rekao "tim nije skup najboljih pojedinaca..." ali kao kontrateza onog gore što sam napisao opet mi se čini da će minuta biti manje za domaće igrače, to mi se ne sviđa, ali složićemo se ipak da nije isto kada se za minute duri Simanić a ne Stratos ili Gist. 

Edited by theanswer
Link to comment
37 minutes ago, levi said:

jedino što je možda malo naglašenije defanzivno orjentisan

 

tebaće im baš dobar plej razigravač, da ne bude problema sa protokom lopte, ljudi, ideja

 

 

 

Pa, ne znam bas za ovo prvo. Ako dovedemo pleja koji nije sila u odbrani bice spolja prilicno guravo. U postavljenoj odbrani Beron, Davidovac i Dobric su opasan liability (Covica u odbrani ne zelim ni da zamisljam) a to bi nam sa plejem koji slabo igra odbranu bilo pola spoljnje linije. Unutra bi sve to sa Kuzmicem, Gistom i Fajeom trebalo da izgleda dosta bolje nego prosle godine gde smo imali ozbiljnih problema da sacuvamo najobicniji centralni pik. Za ovaj sastav meni je bilo logicnije da su zadrzali Riversa nego Berona ali Bili je stvarno zavrsio sezonu u velikom stilu i zasluzio je da se oproba u Evroligi.

 

Naravno, mogla bi da se probere neka fina defanzivna petorka tipa Davidovac - Dzenkins - Lazic - Faje - Kuzmic/Gist ali cenim da cemo bas retko takvu petorku gledati na parketu.

Link to comment

zvezda i njen razvojni klub koji igra u istoj ligi.

o čemu se ovde priča? o košarci? 

ovo nikad nije bilo ali tako mali ljudi vole da se vežu za neke bahate nasilnike. ovde čović kao da ima 7-8 naloga

:puke::puke:..

 

Link to comment
14 minutes ago, theanswer said:

@MiddleClass @Heaviside

 

Ne sviđa mi se što će igrači kao Davidovac, Dobrić i Simanić (najviše prvi i treći jer imaju potencijal) verovatno imati limitiranu ulogu u timu i u smislu rotacije i minuta i u smislu toga da će im procenat za grešku biti smanjen jer će i treneru u ovakvom rosteru sa takvom klupom biti lakše da ih izvede iz igre i smanji minute i i zato što je ipak nekako lakše na njima šiljiti patku nego recimo na Gistu. Ne znam gde moraš da budeš dominantan da bi u ligi od 18 klubova ušao u 8, dominacija je rezervisana za ekipe u samom vrhu ali having said that čak i bez pleja koji očekujem da će biti kvaliteta ovaj roster bi mogao da bude dominantan defanzivno. Uvek se može gledati čaša do pola puna pa reći da Kuzmić ima propuštenu sezonu, da je Dženkins ćoškario itd, ali ako pogledaš karakteristike igrača pogotovo 3-5 to su sve odlični defanzivci manje više sem Brauna koji je opet doveden kao igrač sa poenima u rukama da pravi razliku na drugoj strani terena bez obzira sa kojim bekovima igrao. Hemija tima može biti problem uvek kada ima previše igrača koji realno zaslužuju neke minute ali to je na Tomiću kao treneru i na onome koji je dovodio igrače jer što bi fensijev profesor fizičkog rekao "tim nije skup najboljih pojedinaca..." ali kao kontrateza onog gore što sam napisao opet mi se čini da će minuta biti manje za domaće igrače, to mi se ne sviđa, ali složićemo se ipak da nije isto kada se za minute duri Simanić a ne Stratos ili Gist. 

Lepa analiza, slažem se u svemu, osim u odnosu snaga prema ostalim evroligašima.

 

Dominaciju sam pomenuo pošto si napisao da bi da neulazak u top8 bio neuspeh, a zatim se složio da postoji više od 8 boljih bekovskih linija od naše sa hipotetičkim plejom solidnog kvaliteta. Dakle, ostatatak tima mora biti poprilično dominantan u odnosu na konkurenciju da bi se neulazak u 8 smatrao neuspehom. Ajde da batalimo tu priču, tu uvek provejava patkometrija. Daj Bože da si u pravu i da smo toliko jaki. 

Link to comment

gde da kažete idemo na f4 ili top 8 a da se zajebete. mudro ćutite ka vazda. 

ako ne dohvatite top8 biće kriv budžet i filip čović inače i trenutno 1 od 25 igrača zvezde.

napišite peticiju da vam čović dovede mirotića ili šveda pa možda prevalite preko usta " idemo na top8".

 

 

Link to comment

Evo ga još jedan poštovalac rada našeg menadžmenta. Na maks 15om mestu smo po uloženim sredsvima, a ti misliš da smo  napravili tim za top8. Lepo, lepo. Evo samo za tebe ću da prevalim preko usta da ćemo nastaviti da vas odvaljujemo od života na terenu. Za top8 stvarno nisam siguran, nemam baš toliko poverenje u Ćokija i Tomića kao ti.

Link to comment
38 minutes ago, bradilko said:

gde da kažete idemo na f4 ili top 8 a da se zajebete. mudro ćutite ka vazda. 

ako ne dohvatite top8 biće kriv budžet i filip čović inače i trenutno 1 od 25 igrača zvezde.

napišite peticiju da vam čović dovede mirotića ili šveda pa možda prevalite preko usta " idemo na top8".

 

 

 

Vreme je za lekić :)

Link to comment
48 minutes ago, Heaviside said:

Evo ga još jedan poštovalac rada našeg menadžmenta. Na maks 15om mestu smo po uloženim sredsvima, a ti misliš da smo  napravili tim za top8. Lepo, lepo. Evo samo za tebe ću da prevalim preko usta da ćemo nastaviti da vas odvaljujemo od života na terenu. Za top8 stvarno nisam siguran, nemam baš toliko poverenje u Ćokija i Tomića kao ti.

cekaj da ti javi rsb sta ces da mislis. bolje da se priceka 28. pojacanje

39 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Vreme je za lekić :)

 

ajde ljubi sliku cika nebojse. budi dobar!

16 minutes ago, pantelia said:

Nema na ovom topiku pricanja o kosarci, jel jasno :angry: 

m u d r o

 

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...