Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

8 hours ago, harper said:

 

Za ovo sto igra Partizan nijedan od njih trojice (Stimac, Odzo, Kuzmic) nije resenje jer nijedan ne moze dobro da brani prodor. Ta dilema je lazna i ostace lazna sve dok u timu imamo Gista koji je kao nacrtan za igranje protiv timova bez dominantnih petica. Do skoro je imalo rezona da Gist privremeno predje na cetiri zbog gluposti koje smo napravili u doselekciji i povreda nekih igraca, sada za tim nema ama bas nikakve potrebe. I zbog tog igranja Gista na cetvorci Simanic je presedeo ovu utakmicu, mi usli sa tri teska centra od kojih nijedan nije igrao zavrsnicu, jer je cak i Sakota shvatio gde gubimo utakmicu. 

 

Upravo ta završnica pokazuje Šakotinu  pogubljenost na rotaciji centara, pa je na kraju tu ulogu ostavio Kuridži, koji je na sreću ipak stari vuk u košarci i poslije našeg negodovanja zbog dovođenja, ipak gledajući sinoć kako čovjek igra glavom i na iskustvo, a koristi sve živo, naročito mi se dojmio onim naskokom pod njihov koš pravo među trojicu partizanovih igrača, jedini ishod bi bio ili koraci ili banana, a on kroz trojicu dobaci loptu samom Davidovcu u ćošku na trici i upade trica ko zrela kruška. E sad se pitam zar nema bar malo košarkaške logike kod Šakote, da upari Gista na 5 sa Kuridžom na 4 i zaključao si svoj reket stoposto, jer u suprotnom imamo Štimeta zalutalu ovčicu, zbunjenog Odža i nedefinisanog Kuzmića.  Ali šta vrijedi pričati o Šakotinoj zblanutosti, fakat je da imamo bolji tim, sa dosta boljim igračima od lidera ABA lige Partizana, ali nemamo trenera, da se kojom situacijom zamjene treneri Trinkijeri bi sa ovim Zvezdinim timom zakucao 20 razlike Partizan.

Link to comment
14 hours ago, Zico said:

Lepo Stimac spakovao dve trojke za Partizan.

Lazic je bas popizdeo oba puta na njega. Stimac je smesan, realno. Imate 1/2 jednog krstenog centra kada se sva trojica uzmu u obzir. 

 

Davidovac je odlicno odigrao, vrlo pametno. Par puta je dobro branio ledjnu igru nasih cetvorki (koje bi, jelte, trebalo tu da su u prednosti). Ali najvise mi se dopao momenat iz druge cetvrtine, kada je bacio majstorski pas po dijagonali za trojku. Sa njim na cetvorci lepse igrate, igra vam "dise". Ne bih znao koliko je to uspesno tokom cele sezone, mali mi je uzorak pogledanih utakmica. 

Link to comment
3 hours ago, Ćenta said:

 

Upravo ta završnica pokazuje Šakotinu  pogubljenost na rotaciji centara, pa je na kraju tu ulogu ostavio Kuridži, koji je na sreću ipak stari vuk u košarci i poslije našeg negodovanja zbog dovođenja, ipak gledajući sinoć kako čovjek igra glavom i na iskustvo, a koristi sve živo, naročito mi se dojmio onim naskokom pod njihov koš pravo među trojicu partizanovih igrača, jedini ishod bi bio ili koraci ili banana, a on kroz trojicu dobaci loptu samom Davidovcu u ćošku na trici i upade trica ko zrela kruška. E sad se pitam zar nema bar malo košarkaške logike kod Šakote, da upari Gista na 5 sa Kuridžom na 4 i zaključao si svoj reket stoposto, jer u suprotnom imamo Štimeta zalutalu ovčicu, zbunjenog Odža i nedefinisanog Kuzmića.  Ali šta vrijedi pričati o Šakotinoj zblanutosti, fakat je da imamo bolji tim, sa dosta boljim igračima od lidera ABA lige Partizana, ali nemamo trenera, da se kojom situacijom zamjene treneri Trinkijeri bi sa ovim Zvezdinim timom zakucao 20 razlike Partizan.

 

Odlična zapažanja.

 

Ne znam koja sredstva komunikacije koristi Šakota, ne verujem da je otkrio internet, možda ne bi bilo loše da mu se uputi pisamce pomoću goluba pismonoše i prenesu ovi utisci.

Link to comment
3 hours ago, pacey defender said:

Lazic je bas popizdeo oba puta na njega. Stimac je smesan, realno. Imate 1/2 jednog krstenog centra kada se sva trojica uzmu u obzir. 

 

Davidovac je odlicno odigrao, vrlo pametno. Par puta je dobro branio ledjnu igru nasih cetvorki (koje bi, jelte, trebalo tu da su u prednosti). Ali najvise mi se dopao momenat iz druge cetvrtine, kada je bacio majstorski pas po dijagonali za trojku. Sa njim na cetvorci lepse igrate, igra vam "dise". Ne bih znao koliko je to uspesno tokom cele sezone, mali mi je uzorak pogledanih utakmica. 

 

Sakota ocigledno ne zeli da se odrekne opcije da mu zidanje centra u napadu bude jedna od postavki u napadu iz koje cemo traziti dobre pozicije za sutere, mislim da je to razlog zasto trpi promaju u odbrani kad je neka od ove tri nekretnine u petorci. Ostaje nada da ce tu opciju traziti preko Kuridze i Stratosa kad se vrati jer, kako trenutno stvari stoje, nijedan od nasih teskasa ne moze nista da uradi ako primi loptu malo dalje od kosa. Zbog te fantazije je utakmicu sinoc doveo u pitanje, Stimcevi minuti pred kraj prvog poluvremena su nam ubili momentum i dozvolili Partizanu da iz par jednostavnih akcija i na Stimcevu poslovicnu kurcobolju u odbrani brzo izbrise minus od 13 poena. Ne znam kako Partizan izgleda sa Redingom ali bez njega je u pitanju ekipa koja uglavnom igra 1 na 5 kosarku i onde gde su nasi defanzivci bili superiorni u odnosu na Partizanove napadace stvarali smo prednost. Na onolike procente suta Partizan je imao ukupno 12 asistencija (Lorenzo koji je odigrao lose je sam imao 8), ali smo zato gomilu poena primili tako sto su Partizanovi bekovi koristili brzinsku prednost protiv nasih centara pa su pogadjali ili iz otvorenih suteva dok su nasi centri gacali po koprivama ili laganim prodorima do obruca. Da smo to resili na vreme lakse bismo dobili utakmicu, ovako smo se mucili do poslednja tri minuta kad smo snizili petorku i Partizan vise do kraja nije imao kos iz igre (poslednjih devet poena ste dali iz 10 bacanja).

 

Davidovcu odgovara vasa centarska linija jer su uglavnom u pitanju fizikalci i atlete sa relativno skromnim kosarkaskim IQ a Novica vise nema toliku snagu u nogama da ga unese ledjima pod kos i previse je spor da bi ga drzao u odbrani. Kad je na kraju doslo do tih minijatura u penal zavrsnici Davidovac je dva puta opasno nasankao Tomasa na basketaske fore i izvukao cetiri jeftina poena iz bacanja, taman toliko da vas natera da budete u zaostatku i jurite rezultat. Dobro igra DeDa ove godine i mnogo nam je vazan igrac, da smo njega imali protiv Zalgirisa i Albe verovatno bismo bili u malo drugacijoj situaciji u Evroligi. Zvezda ima isuvise predvidljivih igraca koji igraju to sto igraju pa ako prodje, prodje, Davidovac nam daje malo kosarkaskog stosa jer je igrac van sablona koji moze da napadne na sve zamislive nacine iz vise razlicitih pozicija. Jugoslovenska kosarka je uvek imala tako nekog Nakica, Cuturu, Savanovica, Grusanovica, likove koji te zatrpaju na foru a nemas pojma ni kako ni zasto. Sada je red na Davidovca da bude taj rekreativac koji izgleda kao da ce da umre na terenu a kad mu vidis statistiku na kraju utakmice sokiras se.

 

Utakmicu je, ipak, resio Beron koji je ocigledno posebno motivisan u derbijima, takav je tip karaktera. Trinkijeri je najbolje defanzivce potrosio na Lorenzu i za njega se posebno spremao (uspelo mu je, imali smo -16 s Lorenzom na parketu) ali je, sudeci po onome sto se desavalo na utakmici, opet opasno potcenio Berona. Takav igrac se preuzima na sutu, cak i kada ga nizi igrac uspesno isprati kroz blokove dovoljno mu je da vidi kos preko ruke protivnika da bi ubacio. Ti sutevi deluju teski ali ih Bili redovno pogadja u finim procentima, mislim da je ove sezone vise otvorenih suteva promasio nego tih catch & shoot situacija kad mu je defanzivac na ledjima.

Link to comment
4 hours ago, pacey defender said:

Lazic je bas popizdeo oba puta na njega. Stimac je smesan, realno. Imate 1/2 jednog krstenog centra kada se sva trojica uzmu u obzir. 

 

Davidovac je odlicno odigrao, vrlo pametno. Par puta je dobro branio ledjnu igru nasih cetvorki (koje bi, jelte, trebalo tu da su u prednosti). Ali najvise mi se dopao momenat iz druge cetvrtine, kada je bacio majstorski pas po dijagonali za trojku. Sa njim na cetvorci lepse igrate, igra vam "dise". Ne bih znao koliko je to uspesno tokom cele sezone, mali mi je uzorak pogledanih utakmica. 

 

Prednost Davidovca je u tome što je fudbalski rečeno polivalentan, zato ga neobično gotivim, nije ograničen na jednu poziciju, manje više gotovo sve pozicije može da odigra zavisno od rotacije ostalih igrača. Možda ga zbog toga teško čitaju protivnički treneri sa svojim stručnim štabom, jer ne mogu da predvide na koju poziciju ulazi i u tom vremenskom intervalu DeDa je spreman da napakuje nekoliko raznovrsnih skok&šut akcija to je i sinoć početkom 2/4 uradio, što je stvorilo onu prednost od 13 razlike.

Link to comment

Deda siluje Novicu već neko vreme. Imao je i dominantnije performanse.
Užasno je krenuo sezonu, baš šteta što se povredio, al evo ga vraća se.
Inače, nije mi baš najjasnije zašto bi se iko odrekao ove centarske linije (Štimac excluded), protiv Partizana. Odžo je juče bio brljiv i za svoje standarde, pravio je najgluplje moguće faulove, a opet, nisu znali šta će sa njim. U svakom slučaju, od njega više koristi nego štete ako iole pristojnije zaigra. Partizan mu parira sa istim repertoarom od prošle godine(čak mi Lendejl deluje kao zajebaniji mečap od Mozlija), a sećamo se kako ih je i ovako kvrgav ponižavao. Uvek i svuda Odžo protiv Jankare je safe bet.

Naravno, Kuzmić bi na tu temu trebalo da bude još korisniji, ali iako ima segmenata u kojima se vidi da može, plašim se da nikad više neće biti onakav igrač.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment

Jebiga, mi njima vazda neku foru dajemo, prošli derbi tatin isprdak im donio pobjedu na tanjiru, sve sa šlagom na vrhu, sad mentol umalo da im donese pobjedu, čak je i šlag pripremio. Za Andreino fulanje na Baronu se slažem, nije mu to jedino fala bogu.

Link to comment

Слажем се за све наведено за Давидовца. Берон био маестралан, сјајне партије Ђенке и Лазића, добар Куриџа.

 

Није ми јасна Шакотина ротација иначе. Креће са два мртва пувала (Симанић и Кузмић) и онда их потпуно заборави. Слично је урадио са Гистом синоћ. Као да лута првих 20-25 минута утакмице по правилу и онда сконта којом петорком може против тог противника и остави њих на паркету.

 

Штимца бих суспендовао за оне двије тројке, и приде му подијелио пар васпитних шамара. Лазић је хтио да га убије синоћ, а и Шакота је пиздио на њега на тајмауту. Изађи на играча мајку му јебем, па нек погоди преко тебе, направи фаул, штагод, немој окретати леђа и бјежати од њега. Страшно.

Link to comment

Ovo što Harper kaže za Berona je i meni utisak, djeluje da su mu oni šutevi iz trka, iz bloka nekakvo teško forsiranje, ni ne izgleda to nešto lijepo, ali ih čoek ubacuje u solidnom procentu. Jeste streaky, i to smo konstatovali, ali moraš imati takvog lafa, i na rezultatskom i na psihološkom planu, juče je bio najbolji kad je bilo najvažnije. 

Link to comment

Bili Beron je naše suvo zlato, to je igrač kog dobiješ u timu jednom u deset godina, po meni ništa manje vrijedan jednog Kerola u RM. Eto da to pripišemo kao jednu od rijetkih zasluga Tomiću, što jes jes on ga je pratio i doveo na vrijeme kod nas.

Link to comment
20 minutes ago, Ćenta said:

Bili Beron je naše suvo zlato, to je igrač kog dobiješ u timu jednom u deset godina, po meni ništa manje vrijedan jednog Kerola u RM. Eto da to pripišemo kao jednu od rijetkih zasluga Tomiću, što jes jes on ga je pratio i doveo na vrijeme kod nas.


I Perpera i Fajea, alal mu kurac. 

Link to comment
6 minutes ago, Plajvi said:


I Perpera i Fajea, alal mu kurac. 

 

Perp i Mo su izraubovani igrači, dugo su u košarci, već su ostavili neki trag, to sa njima je kao kad kupuješ polovno vozilo, znaš da je mercedes ali prešao pola miliona kilometara, Beron je mlad momak u naponu snage i još kad svoj talenat koristi na maximalan način to je bingo. Momak je inteligentan, kad slušam njegov intervju iz svake rečenice razvija se logička jednostavnost, tako ga i vidim na parketu, jedino kad ga "sabotiraju" lošom kretnjom u bloku, onda mora da rizikuje šut preko ruke ili sa neke njemu neprirodne pozicije, ali dok god ima hitrinu prvog koraka za njega nema zime.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...