Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

Moracu jos jednom da pogledam utakmicu, imam utisak da Lorenzo ne samo da je odigrao odlicnu napadacku utakmicu vec je u odbrani poprilicno izludeo Rodrigeza onim svojim dugim rukama kojima je sprecavao povratne lopte iz njegovih prodora, plus ga je jednom onako momacki zalepio na sutu. Tako su Chachu ostali samo pasovi u reket i to iz prilicno nepovoljnih pozicija za centre koji su se mucili da odatle ubace u kos. Iako Armani ima jako dobru unutrasnju liniju, veceras ni Tarcevski (ili kako se vec cita) ni Skola nisu uradili skoro nista napadacki u reketu a potrosili su more lopti. Realno su nam mnogo pomogle povrede ove dvojice nasih igraca jer nije isto kad loptu u cosku ceka Micov a ne neki Italijan koji retko vidi parket ali generalno smo u vecem delu utakmice (onaj manji od 13 minuta se trudim da zanemarim kao period kad ne igramo kosarku jer imamo igraca manje na parketu) jako dobro zatvarali sve opcije Armanija iz pikova. Chacho je i nesto ubacio na klasu, Rol skoro da se nije video na parketu, jedino ga je jednom Dobric ispustio iz vida u cosku i zalepio nam je trojku. Za 40 minuta taj jedan sut moze i da se oprosti.

Edited by harper
Link to comment

Lorenzo je bre bog u odbrani.. Stane u stav, i izgleda kao da ga neko pokreće na koncu, kao da se klati, a čovek sve, sveee stiže nogama, ne samo da ima motoriku i snagu i brzinu u nogama, već ima i mozak da sve to usmeri i postavi na pravo mesto.


Svaka čast Šakoti što Laziću nije dao minut. Malo mi je žao, ali svaka čast, bez obzira što Đenka nije ništa odigrao. Boriše nismo videli, ali realno, pored i pola ovakvog Brauna, nema dečko šta da traži, pogotovu ne bez nikakve jasne definisane uloge u napadu kakvu on kod nas ima godinama sada već.

 

Potpuno sam zaboravio da je Čović igrao u drugom poluvremenu pa sam hteo da kažem da ne treba da nas brine što Čović već drugu utakmicu za redom kod Šakote igra skoro celu drugu, ja verujem da je to samo da mu šakota nadrka minutažu za ćaću, a u drugom kad se lomi da dobije par mina ako i toliko. 

 

Gist je baš u kanalu, ne znam koji mu je. Da ovoliko degradira performans posle početka sezone, baš je čudno. Loše odluke donosi, loše šuteve uzima, mislim da Šakota treba malo da poradi sa njim najviše na mentalnom planu. 

 

Sve u svemu, odlična pobeda. Lepa, rutinska, i to u gostima. Pomolimo se svi za drugog pleja pa da uživamo još više. 

 

 

Link to comment

Lazic povredjen, nije se skidao. Proslu (valensija) je imao 20+ minuta.

 

Ajde sto nam zagorcava svaku utakmicu svojom pojavom, ali da i pored notorne cinjenice da si beskoristan (cega je svestan, vidi se iz toga sto i ne pokusava nista u napada sem da doda prvom do sebe, o odbrani ne vredi pricati), imas muda da kao nesto pozivas/objasnjavas na tajm autu.. :laugh:

To mi je na nivou gasicevog obracanja novinarki, ono.. pozicija moci.. nije mi dovoljno, pa ajde jos malo i da se ispisavam..

 

Link to comment
16 minutes ago, Mil@n said:

Lorenzo je bre bog u odbrani.. Stane u stav, i izgleda kao da ga neko pokreće na koncu, kao da se klati, a čovek sve, sveee stiže nogama, ne samo da ima motoriku i snagu i brzinu u nogama, već ima i mozak da sve to usmeri i postavi na pravo mesto.

 

Lorenzo.jpg

Link to comment

Al to mu je prednost.. Protiv Asvela u BG - 4 šuta u prva naša 4 napada, nijedan ni blizu koša - bio najbolji naš igrač tu tekmu.

Danas, 3 izgubljene lopte i to poprilično pacerski u bukvalno tri prva napada - do kraja pocepao. 

 

Očigledno ima glavu za velika dela, to ne može niko da utrenira.

Link to comment

Lorenco je mašina, ko kompresor potiskuje prednju liniju odbrane protivnika a onda ih vuče za sobom ispod obruča, ako mu ostave djelić prostora efektno će položiti u koš, a ako ga udvoje ili utroje onda je neizbježna dobra asistencija na vanjsku liniju ili neki given and go svom nepokrivenom igraču. Da bi se uočila razlika između igrača i neigrača, dovoljno je pogledati kako ta organizacija napada izgleda sa kepecom, on napad organizuje iz onog kruga na centru,  toliko rastegne ekipu da se igrači i ne vide međusobno, a on ko australijski čoban ovaca nešto mlatara ručicama da mu priđu ili zaobiđu jer nema muda da se zaleti na prednju liniju, osim kad mu je sinoć jednom Odžo leđima očistio prostor do koša. Njegov "dribling" u stranu ka aut liniji je tragikomedija obično se završava bacanjem bidermajera nazad iza leđa jako i nikome osim protivničkim bekovima.

 

Nemam gušt da se bavim Čović Nebojšinim igrarijama sa klincem, jer Nebojšu smatram za glavnog i odgovornog zašto je to tako i zašto je dotični tu. Ono što je sreća u svim Čovićevim performansima  je to da se ipak ubode sa nekim pikovima, mada se čudim da nije svojim glupostima usrećio Žalgiris pošto je Lorenco bio na nišanu za odstrel listu, a čovjek je vrh plej za ove uslove koje naš tim pretenduje, naravno nije nivo Larkina za EL, ali ima štofa itekako, posebno značajno koristan u odbrani, sinoć se Ćaćo baš razletio pa je i ubadao neke teške trojke, ali ga onda Lorenco uzeo pod svoje, blok na šutu za tri i potpuno ga ugasio do kraja meča. Beron i Derik ohrabruju, dok naši dečaci Boriša, Ognjen nikako da uhvate ritam, a ovo je sezona kad treba da eksplodiraju.

Link to comment

Statistika Zvezde i Zvezdinih protivnika u 10 EL i 5 ABA mečeva u kojima nije bilo više od 15 razlike (Bud, Krk, Cib, Par, Oli)

(računate samo utakmice u kojima je Čović ulazio u igru)

 

Čović na parketu / Čović na klupi 

 

Posed Zvezde
2P% 44% / 51'%
3P% 33% / 37%
eFG% 46% / 53% (na 10 šuteva iz igre: 9.2 / 10.5 poena)
% ofanzivnih skokova 27% / 34% (koliko Zvezda uhvati lopti posle svog promašaja)
% izgubljenih lopti 21% / 19% (procenat napada u kojima Zvezda gubi loptu)

Broj poena po posedu 0.96 / 1.10

 

Posed protivnika
2P% 55% / 51%
3P% 37% / 30%
eFG% 55% / 48% (na 10 šuteva iz igre: 10.9 / 9.6 poena)

% defanzivnih skokova 70% / 71% (koliko Zvezda uhvati lopti posle promašaja protivnika)
% izgubljenih lopti 13% / 22% (procenat napada u kojima protivnik izgubi loptu)

Broj poena po posedu 1.19 / 0.99

Edited by az67
Link to comment
1 hour ago, zakintos said:

 

Ђенка,  Гист?

 

Nikada ne komentarišem kriket recimo jer se ič ne razumem u njega, pa bih ispadao smešan da to radim.

Link to comment
18 minutes ago, Apollo Creed said:

Moram da priznam da sam vrlo iznenađen Šakotićem.

Prijatno.

 

matori je uveo neke akcije, videli smo konacno i ono u cemu je gist najbolji nakon 20+ odigranih utakmica, ali s obzirom da je patuljku dao citavih 13 minuta, matori je imao vise srece nego pameti.

a njegova sreca zove se lorenzo braun. lik je za svojih 27 minuta morao da napravi +20 (jebenih +20 za 27 minuta protiv odlicne evroligaske ekipe smo imali dok smo igrali bez hendikepa), da bismo preziveli patuljkovih -10 za 13 minuta. nadrealno. nikada u istoriji kosarke u nekom klubu nije bila prisutna takva razlika u kvalitetu izmedju dva igraca na istoj poziciji. jedan je legit nba igrac i vec sada se profilise u top evroligaskog igraca, drugi je igrac iz biznis lige.

Edited by Nikodije
Link to comment

nama ce uvek napad biti veci problem, znali smo i pre pocetka sezone da ova ekipa ima odlican defanzivni potencijal. onih dana kada budemo ubacivali suteve i kada lopta bude dobro isla, bicemo zajebana koska svakom u evroligi. cak i sa covicevih 13 minuta. bez toga ne smem ni da zamislim.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...